Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts noslēdzies 2021. gada 31. decembrī.

Pamatojoties uz 2021. gada 1. oktobra Sabiedrības integrācijas fonda lēmumu, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK)  īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) programmas “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret COVID -19” ietvaros.

“Mēs apzināmies, ka ir daļa cilvēku, kas vēlas vakcinēties, taču saskarās ar grūtībām nokļūt līdz vakcinācijas punktam vai nav pārliecināti par informāciju, kas bijusi publiski pieejama. Ar NVO palīdzību plānots īstenot mērķtiecīgu un personalizētu komunikāciju par vakcināciju pret Covid-19, īpaši vēršot uzmanību dažādām sabiedrības grupām un to individuālajām vajadzībām – informējot, atbildot uz jautājumiem, palīdzot pierakstīties uz vakcināciju un nodrošinot iespēju nokļūt līdz vakcinācijas punktam. Pilsoniskās sabiedrības iesaiste ir būtiska, lai mēs visi kopā ierobežotu vīrusa izplatību,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce (avots: lvportals.lv raksts “Apstiprināti 11 NVO projekti sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19“).

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 1. oktobris – 31. decembris 

Projekta mērķis: paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.

Projekta aktivitātes:

 1. Sabiedrības informēšana LSK Veselības istabās, humānās palīdzības punktos, pārtikas paku izdales vietās Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģionos;
 2. Sabiedrības informēšanas pasākums/ apmācības LSK darbiniekiem;
 3. Sociālo un aprūpes pakalpojumu saņēmēju informēšana u.c.;
 4. Izglītojoši informatīvie pasākumi par dzīvi COVID-19 apstākļos, tai skaitā, par vakcīnām un vakcinācijas kārtību latviešu un krievu valodās;
 5. Transporta pakalpojuma un pavadoņa nodrošināšana guļošiem un personām ar pārvietošanās grūtībām esošiem iedzīvotājiem; 
 6. Sabiedrisko attiecību kampaņa, projekta publicitāte.

Plānotie rezultāti

 • Projekta ietvaros individuāli vai grupā plānots informēt vismaz 2100 iedzīvotājus, vairums no tiem LSK sociālo pakalpojumu saņēmējus – personas, kuras dažādu apstākļu dēļ ir pakļautas sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam.
 • Tāpat plānots organizēt sabiedrisko attiecību kampaņu, kuras ietvaros tiks izstrādāti 10 informatīvie materiāli, lai  veicinātu ar COVID-19 saistītās dezinformācijas mazināšanos. LSK sagatavotos informatīvos materiālus drukātā veidā plānots izplatīt LSK reģionālām komitejām, pašvaldībām, izglītības iestādēm, citiem NVO, kā arī tie būs pieejami elektroniski LSK mājaslapā un sociālos tīklos. Ņemot vērā LSK mājaslapas un sociālo kontu apmeklējumu skaitu, plānots, ka šādā veidā vēl vismaz 5000 iedzīvotāji tiks informēti par vakcīnām un vakcinācijas kārtību ar mērķi veicināt izpratni par vakcināciju pret COVID-19 un sekmēt Latvijas iedzīvotāju vakcinācijas apjomu.

Projekta vadītāja: Aija Strazda, tālrunis: + 371 67336653, e-pasts: aija.strazda@redcross.lv.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Izglītojošo vebināru kalendārs:

 • 23. novembrī plkst. 10.00 – 11.30 “COVID-19 bērniem. Vakcinācija.”. Lekciju vadīs ģimenes ārsts, pediatrs Gundars Kuklis;
 • 25. novembrī, plkst. 18:00 – 20:00 “Rūpes par savu un līdzcilvēku veselību COVID-19 pandēmijas laikā”. Lekciju vadīs VCA “Dzelzceļš” ģimenes ārste Jekaterina Āboliņa;
 • 2. decembrī, plkst. 10.00 -11.30 “Atveseļošanās un vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas”. Lekciju vadīs fizioterapeite Sanda Ķimse.

Pieteikšanās vebināriem, rakstot uz vakcinacija@redcross.lv.


Aicinām iepazīties ar projekta laikā izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem:

 1. Informatīvo materiāls “Dari visu, lai apturētu COVID-19!”
 2. Informatīvais materiāls “Esi atbildīgs: lūdzu vakcinējies” 
 3. Informatīvs materiāls “Jautājumi un atbildes”
 4. Informatīvs materiāls “Vakcīnas izraisītie blakusefekti”
 5. Informatīvs materiāls “Kā delta variants atšķiras?”
 6. Informatīvs materiāls “Kāpēc nepieciešamas divas vakcīnas devas”
 7. Informatīvs materiāls “Vai tu esi jauks pandēmijas laikā”
 8. Informatīvs materiāls “COVID-19 un gripa: kopīgais un atšķirīgais”
 9. Informatīvs materiāls “Masku valkāšana pēc vakcinācijas”
 10. Informatīvs materiāls “Kā būt labam pandēmijas laikā?”
 11. Informatīvs materiāls “Kā darbojas vakcīna”
 12. Informatīvs materiāls “COVID-19 vakcīnu drošība”

Noslēdzies projekts, kura ietvaros LSK reģionālās komitejās notika sabiedrības informēšana par vakcīnām un vakcinācijas kārtību

Ziņa publicēta 17.01.2021.

2021.gada decembra beigās noslēdzās LSK realizētais projekts “Vakcinējies: esi drošībā” Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2, kurš tika realizēts  Sabiedrības integrācijas fonda “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19” programmas ietvaros.

Projekta ietvaros LSK reģionālo komiteju darbinieki Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģionā sniedza iedzīvotājiem papildus informāciju par COVID-19, pieejamām vakcīnām, vakcinēšanās procesu un vakcinācijas vietām un punktiem. LSK darbinieki galvenokārt iedzīvotājiem izskaidroja sabiedrībā valdošos mītus,  sniedza uz medicīniskiem faktiem un zinātni balstītu informāciju par  saslimšanu ar COVID-19 un vakcinēšanos kā iespēju pasargāt sevi un sabiedrību kopumā. Nepieciešamības gadījumā, palīdzēja iedzīvotājiem pierakstīties uz vakcināciju un nodrošināja pavadoņa pakalpojumus vai transportu  uz vakcinācijas vietām un punktiem.

Projekta ietvaros LSK reģionālās komitejas arī organizēja 6 informatīvi izglītojošos pasākumus attālināti ZOOM, kur ik viens interesents varēja uzzināt dažādus jautājumus saistībā ar COVID 19 un vakcinēšanos pret  to.

Tāpat projekta ietvaros tika organizētas LSK darbinieku un brīvprātīgo apmācības par vakcināciju un saslimšanu ar COVID 19, lai paaugstinātu viņu izpratni par šo jautājumu un  tie spētu nodot uzticamu informāciju sociālo un aprūpes pakalpojuma saņēmējiem.

Lai mazinātu dezinformāciju un sniegtu sabiedrībai pēc iespēju plašāku informāciju par COVID-19 un vakcinēšanos pret to, tika izgatavoti 12 informatīvie materiāli, kuri ir pieejami gan elektroniski, gan drukātā veidā.

Kopumā projektā informāciju par COVID – 19 un vakcinēšanos pret to ieguva 2623 personas, no tām 1966 LSK struktūrvienību apmeklētāji un sociālās un aprūpes pakalpojumu saņēmēji, 506 LSK darbinieki un brīvprātīgie un 151  attālināto informatīvo semināru apmeklētāji. Informācija nodota personām vecumā no 14 līdz 94 gadiem 16 novados Latvijas teritorijā un aptuveni 76% no tiem bija personas vecumā virs 50 gadiem.

LSK sociālā tīkla facebook.com kontā izplatītie informatīvie materiāli sasnieguši 8370 tīkla lietotājus.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 


LSK jaunieši Daugavpilī informē iedzīvotājus par vakcinācijas punktiem

Ziņa publicēta 29.12.2021.

Viena no biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” (LSK) prioritātēm ir sabiedrības veselības drošība un tās veicināšana. Esam saņēmuši ziņas no LSK Daugavpils pilsētas komitejas, ka 2021. gada 2. novembrī komitejas jaunieši iedzīvotājiem dalīja bukletus par vakcinācijas pret COVID-19 punktiem un to atrašanās vietām.

? Aktivitāte norisinājās LSK projekta “Vakcinējies: esi drošībā” ietvaros.
Informatīvais materiāls par vakcinācijas pret COVID19 punktiem un to atrašanās vietām Daugavpilī ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonds finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla saturu atbild LSK.


Ikviena atbildība rīcība spēj samazināt vīrusa izplatību

Ziņa publicēta 14.12.2021.

Ar mērķi mazināt dezinformāciju, izglītot, dalīties ar uz faktiem balstītu informāciju un veicināt vakcinācijas apjomu Latvijā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā”. Tā ietvaros LSK izstrādā informatīvos materiālus, kas vienkāršā veidā skaidro būtisko, kas jāzina par pandēmiju, sevis pasargāšanu un vakcinācijas nozīmi vīrusa izplatības mazināšanā. 

Dalāmies ar būtiskāko drošības pasākumu apkopojumu (informatīvo materiālu “Dari visu, lai apturētu COVID-19!”), kas jāievēro, lai pasargātu sevi un citus no inficēšanās ar COVID-19, tai skaitā, citiem tā variantiem. 

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Dari visu, lai apturētu COVID-19!” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Dari visu, lai apturētu COVID-19!” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!


Esi atbildīgs: lūdzu vakcinējies

Informatīvs materiāls "Esi atbildīgs: lūdzu vakcinējies"

Ziņa publicēta 11.12.2021.

Tikai kopā, esot atbildīgiem, cieņpilniem un līdzjūtīgiem pret savu un citu veselību, varam apturēt COVID-19 postošo izplatību. Lūdzu vakcinējies, ja vēl nepaspēji to izdarīt!

Paldies visiem, kuri jau vakcinējušies, tādā veidā pasargājot sevi un citus!

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā” ietvaros kopā izstrādāja 11 informatīvos materiālus, kas vienkāršā un atraktīvā veidā skaidro par būtiskāko, kas jāzina saistībā ar vakcināciju pret COVID-19 – kā darbojas vakcīnas, kāpēc tās ir būtiski svarīgas, kā pandēmijas laikā būt atbildīgiem pret sevi un citiem.

❄ Lai šajā svētku gaidīšanas laikā Tev līdzās ir veselība, miers un drošība! ❤

? Informatīvais materiāls “Esi atbildīgs: lūdzu vakcinējies” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Esi atbildīgs: lūdzu vakcinējies” saturu atbild LSK.


Vakcīna pret COVID-19: jautājumi un atbildes

Ziņa publicēta 06.12.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekts “Vakcinējies: esi drošībā” tuvojas savam noslēgumam. Viens no projekta uzdevumiem ir mazināt dezinformāciju, kliedēt maldus saistībā ar vakcināciju pret COVID-19. Projekta laikā izstrādāti informatīvie materiāli, kas vienkāršā veidā skaidro būtisko, kas jāzina par pandēmiju, sevis pasargāšanu un vakcinācijas nozīmi vīrusa izplatības mazināšanā. 

Aicinām iepazīties ar informatīvo materiālu “Jautājumi un atbildes”, lai vairāk izprastu vakcinācijas nepieciešamību, kāpēc ir normāli pēc vakcinācijas just tās izraisītās īslaicīgās blakusparādības, kāpēc bija iespējams vakcīnas izstrādāt operatīvāk nekā citas vakcīnas.

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Jautājumi un atbildes” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Jautājumi un atbildes” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 


Ir normāli, ja pēc vakcīnas jūti tās izraisītas blakusparādības: uzzini vairāk

Ziņa publicēta 03.12.2021.

Aktīvi noris biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekts “Vakcinējies: esi drošībā”. Saskaņā ar tā mērķi mazināt dezinformāciju saistībā ar COVID-19 un vakcināciju pret to, LSK izstrādā informatīvos materiālus, kuri vienkāršā veidā skaidro svarīgāko, kas jāzina par šo slimību un to, kāpēc būtiski vakcinēties. 

Lai vairāk izprastu, kāpēc ir normāli, ja pēc vakcīnas izjūtam tās izraisītas blakusparādības, piemēram, paaugstinātu temperatūru, drebuļus un citas, aicinām iepazīties ar izstrādāto informatīvo materiālu “Vakcīnas izraisītie blakusefekti”

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Vakcīnas izraisītie blakusefekti” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Vakcīnas izraisītie blakusefekti” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 

 

 


Vai zini, kā rodas citi vīrusa varianti?

Ziņa publicēta 22.11.2021.

Lai veicinātu ar COVID-19 saistītās dezinformācijas mazināšanos, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā”  ietvaros izstrādājusi informatīvo materiālu “Kā delta variants atšķiras?”.

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Kā delta variants atšķiras?” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Kā delta variants atšķiras?” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 


Uzzini, kāpēc nepietiek tikai ar vienu vakcīnas pret COVID-19 devu

Informatīvs materiāls Kāpēc nepieciešamas divas vakcīnas devas

Ziņa publicēta 15.11.2021.

Aktīvi noris biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekts “Vakcinējies: esi drošībā”. Saskaņā ar tā mērķi mazināt dezinformāciju saistībā ar COVID-19 un vakcināciju pret to, LSK izstrādā informatīvos materiālus, kuri vienkāršā veidā skaidro svarīgāko, kas jāzina par šo slimību un to, kāpēc būtiski vakcinēties. 

Lai uzzinātu, kāpēc cilvēkam nepieciešama gan primārā vakcinācija, gan arī balstvakcinācija, aicinām iepazīties ar informatīvo materiālu “Kāpēc nepieciešamas divas vakcīnas devas”. 

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Kāpēc nepieciešamas divas vakcīnas devas” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Kāpēc nepieciešamas divas vakcīnas devas” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 

 

 

 


Aicinām uz vebināru “Atveseļošanās un vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas”

Ziņa publicēta 15.11.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Vidzemes komiteja projekta “Vakcinējies: esi drošībā” ietvaros aicina iedzīvotājus piedalīties vebinārā.

2. decembrī, plkst. 10.00 – 11.30 notiks komitejas organizēta tiešsaistes lekcija “Atveseļošanās un vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas”, ko vadīs fizioterapeite Sanda Ķimse.

Vebināra tēmas: 

 • rehabilitācijas iespējas pēc COVID-19 pārslimošanas – kādos gadījumos iespējams saņemt valsts apmaksātu rehabilitāciju, kas tajā ietilpst, cik ilgs ir rehabilitācijas kurss un citi jautājumi;
 • praktiski elpošanas vingrinājumi mājās, lai stiprinātu elpceļu veselību;
 • vakcinācija pēc  COVID 19 pārslimošanas.

Būs iespēja uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes. 

Pieteikt savu dalību lekcijai aicinām, rakstot uz vakcinacija@redcross.lv.

Afiša pdf formātā pieejama ŠEIT!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Atgādinām, ka projekta ietvaros iedzīvotāji Valkā un Smiltenē (LSK veselības istabās) var saņemt medicīnas darbinieka konsultācijas un informatīvos materiālus par vakcināciju pret COVID-19. Plašāka informācija ŠEIT.

 


Aicinām piedalīties vebinārā vebinārā “Rūpes par savu un līdzcilvēku veselību COVID-19 pandēmijas laikā.”

Ziņa publicēta 12.11.2021.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā” ietvaros aicina iedzīvotājus piedalīties vebinārā “Rūpes par savu un līdzcilvēku veselību COVID-19 pandēmijas laikā.”.

Lekcija notiks 25. novembrī, plkst. 18:00 – 20:00. Lekciju vadīs VCA “Dzelzceļš” ģimenes ārste Jekaterina Āboliņa. 
Būs iespēja uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes. 

Pieteikt savu dalību lekcijai aicinām, rakstot uz vakcinacija@redcross.lv.

Afiša lejupielādei pieejama ŠEIT!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Aktivitātes sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret COVID-19 Pierīgas un Rīgas reģionā

Ziņa publicēta 11.11.2021.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ar mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.

Iedzīvotājiem Pierīgas un Rīgas reģionā ir iespēja saņemt informāciju par saslimšanu ar COVID-19 un vakcinēšanos pret to LSK Rīgas komitejas Veselības istabās:

 • K. Zolta iela 121, Jūrmalā, pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās plkst. 10.00-15.00;
 • Patversmes iela 30/2, Rīgā, pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās plkst. 10.00-15.00;
 • Šarlotes iela 1B, Rīgā, 2. stāvā, darba dienās plkst. 11.00-16.00.

Aicinām iedzīvotājus vērsties pie LSK Veselības istabu darbiniekiem, lai iegūtu informāciju par vakcināciju, par tuvākajiem vakcinācijas punktiem/ vietām, saņemt psiholoģisku atbalstu, kā arī noskaidrot citus ar veselību saistītus aktuālus jautājumus.

Tāpat projekta ietvaros aicinām iedzīvotājus pieteikties uz informatīvajiem pasākumiem ZOOM platformā:

 • 23. novembrī, plkst. 10.00 -11.30 “COVID-19 bērniem. Vakcinācija.” Lekciju vadīs ģimenes ārsts, pediatrs Gundars Kuklis;
 • 25. novembrī, plkst. 18:0 0-20:00 “Rūpes par savu un līdzcilvēku veselību COVID-19 pandēmijas laikā.” Lekciju vadīs VCA “Dzelzceļš” ģimenes ārste Jekaterina Āboliņa;
 • 2. decembrī, plkst. 10.00-11.30 “Atveseļošanās un vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas”. Lekciju vadīs fizioterapeite Sanda Ķimse.

Lai pieteiktos uz informatīvajiem pasākumiem, lūdzam rakstīt uz e-pastu: vakcinacija@redcross.lv.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 


Aicinām pieteikties vebināram “COVID-19 bērniem. Vakcinācija.”

Ziņa publicēta 11.11.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Vidzemes komiteja aktīvi iesaistījusies projektā “Vakcinējies: esi drošībā”.

23. novembrī, plkst. 10.00 -11.30 notiks komitejas organizēta tiešsaistes lekcija “COVID-19 bērniem. Vakcinācija.”, ko vadīs ģimenes ārsts Gundars Kuklis.
Semināra tēmas: 

 • saslimšana ar COVID-19 bērniem;
 • vakcinācija bērniem no 12 gadu vecuma;
 • vakcinācija pēc Covid-19 pārslimošanas.
 • jautājumi un atbildes.

Pieteikt savu dalību lekcijai aicinām, rakstot uz vakcinacija@redcross.lv.

Afiša pdf formātā pieejama ŠEIT!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Atgādinām, ka projekta ietvaros iedzīvotāji Valkā un Smiltenē (LSK veselības istabās) var saņemt medicīnas darbinieka konsultācijas un informatīvos materiālus par vakcināciju pret COVID-19. Plašāka informācija ŠEIT.

 


Iedzīvotājiem Ziemeļlatgalē iespēja saņemt LSK piedāvāto informāciju par vakcināciju pret COVID-19

Ziņa publicēta 08.11.2021.

Laikā, kad visapkārt centrālais sarunu temats ir COVID-19, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ar mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.

Iedzīvotājiem Rēzeknē un Ludzā ir iespēja saņemt LSK un Slimību profilakses un kontroles centra informāciju par saslimšanu ar COVID-19 un vakcinēšanos pret to. Iedzīvotāji var doties uz LSK Latgales komitejas atbalsta paku saņemšanas punktu vai Veselības istabu:

 • Rēzeknē, Raiņa ielā 29: darba dienās no plkst. 09.00 līdz 14.00;
 • Ludzā, Latgales ielā 129: darba dienās no plkst. 09.00 līdz 14.00.

Aicinām iedzīvotājus vērsties pie LSK Veselības istabu darbiniekiem, lai iegūtu informāciju par vakcināciju, par tuvākajiem vakcinācijas punktiem un vietām, saņemtu psiholoģisku atbalstu un lai noskaidrotu citus ar veselību saistītus aktuālus jautājumus.

Papildus vēršam uzmanību, ka projekta ietvaros ir iespējams nodrošināt specializētā transporta pakalpojumus personām ar kustību traucējumiem, lai varētu nokļūt uz tuvāko vakcinācijas punktu.

Jautājumu gadījumos lūdzam vērsties pie LSK Latgales komitejas Projekta koordinatores  Gunta Stepiņas, rakstot uz e-pastu: lsk.latgale@redcross.lv.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Projekta koordinatore G.Stepiņa.


Atceries: pandēmijas laikā esi jauks un saprotošs ?

Ziņa publicēta 07.11.2021.

Apzināmies, ka pandēmijas klātbūtnes dēļ iedzīvotāji saskaras ar grūtībām un sarežģījumiem. Nereti apkārt valda satraukums, apjukums un pat panika. Tieši tādēļ jāatceras, ka pats svarīgākais ir būt atbildīgiem, atbalstošiem, saprotošiem un iecietīgiem. Tikai vairojot labo, mēs varam mazināt pandēmijas izraisītās negatīvās sekas, īpaši cilvēku emocionālās labsajūtas kontekstā. 

Attēls ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par attēla saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Kopā varam palīdzēt! ?


Uzzini, kā atšķiras COVID-19 un gripa

 

Ziņa publicēta 05.11.2021.

Aktīvi noris biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekts “Vakcinējies: esi drošībā”. Saskaņā ar tā mērķi mazināt dezinformāciju saistībā ar COVID-19 un vakcināciju pret to, LSK izstrādā informatīvos materiālus, kuri vienkāršā veidā skaidro svarīgāko, kas jāzina par šo slimību un to, kāpēc būtiski vakcinēties. 

Lai uzzinātu, kā atšķiras COVID-19 un gripa, kas tām kopīgs un kāpēc vakcīna pret vienu slimību nepalīdz pret otru, aicinām iepazīties ar informatīvo materiālu “COVID-19 un gripa: kopīgais un atšķirīgais”

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “COVID-19 un gripa: kopīgais un atšķirīgais” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “COVID-19 un gripa: kopīgais un atšķirīgais” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 


Iedzīvotājiem Vidzemē iespēja saņemt LSK piedāvāto informāciju par vakcināciju pret COVID-19

Ziņa publicēta 05.11.2021.

Laikā, kad visapkārt centrālais sarunu temats ir COVID-19, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ar mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.

Iedzīvotājiem Vidzemes reģionā ir iespēja saņemt informāciju par saslimšanu ar COVID-19 un vakcinēšanos pret to LSK Vidzemes komitejas Veselības istabās:

 • Valkā, Semināra ielā 23: darba dienās no plkst. 09.00 līdz 11.00;
 • Smiltenē, Dārza ielā 3: otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 11.00 līdz 14.00.

Aicinām iedzīvotājus vērsties pie Veselības istabu darbiniekiem, lai iegūtu informāciju par vakcināciju, par tuvākajiem vakcinācijas punktiem un vietām, saņemt psiholoģisku atbalstu, izmērīt asinsspiedienu, veikt skābekļa satura mērījumus ar pulsa oksimetru, kā arī noskaidrot citus ar veselību saistītus aktuālus jautājumus.

Tāpat projekta ietvaros aicinām interesentus uz sekojošiem Zoom semināriem:

 • 23. novembrī plkst. 10.00-11.30 “COVID-19 bērniem. Vakcinācija.” Semināru vadīs ģimenes ārsts Gundars Kuklis.

Semināra tēmas:  saslimšana ar COVID-19 bērniem; vakcinācija bērniem no 12 gadu vecuma; vakcinācija pēc Covid-19 pārslimošanas. Jautājumi un atbildes.

 • 2.decembrī plkst. 10.00-11.30 “Atveseļošanās un vakcinācija pēc COVID-19 pārslimošanas”. Semināru vadīs fizioterapeite Sanda Ķimse.

Semināra tēmas: rehabilitācijas iespējas pēc Covid-19 pārslimošanas – kādos gadījumos iespējams saņemt valsts apmaksātu rehabilitāciju, kas tajā ietilpst, cik ilgs ir rehabilitācijas kurss un citi jautājumi; praktiski elpošanas vingrinājumi mājās, lai stiprinātu elpceļu veselību; vakcinācija pēc  COVID 19 pārslimošanas. Jautājumi un atbildes.

Papildus vēršam uzmanību, ka projekta ietvaros ir iespējams nodrošināt specializētā transporta pakalpojumus personām ar kustību traucējumiem, lai varētu nokļūt uz tuvāko vakcinācijas punktu/ vietu.

Jautājumu gadījumos lūdzam vērsties pie LSK Vidzemes komitejas Projekta koordinatores Vivitas Ķīkules, rakstot uz e-pastu: vakcinacija@redcross.lv.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Projekta koordinatore V. Ķīkule.

 


Svarīgi zināt: sejas aizsargmaskas jālieto arī tad, ja saņemta vakcīna pret COVID-19

Ziņa publicēta 03.11.2021.

Lai veicinātu ar COVID-19 saistītās dezinformācijas mazināšanos, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā”  ietvaros izstrādājusi informatīvo materiālu “Masku valkāšana pēc vakcinācijas”.

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Masku valkāšana pēc vakcinācijas” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Masku valkāšana pēc vakcinācijas” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT.

 


Esi labs un atbildīgs pret sevi un citiem! #NVOatbalstaVakcinaciju

Ziņa publicēta 31.10.2021.

Šajā sarežģītajā un nereti stresa veicinošajā laikā neaizmirsti pašu svarīgāko – esi labs pret sevi un citiem! Esi atbildīgs – vakcinējies, dalies ar uz faktiem balstītu informāciju un ievēro drošības prasības visur, kur to lūdz!

Attēls ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par attēla saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Kopā varam palīdzēt! ?

 


Uzzini, kāpēc COVID-19 vakcīnas ir drošas un efektīvas

Ziņa publicēta 29.10.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā” mērķis ir paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos. Lai veicinātu ar COVID-19 saistītās dezinformācijas mazināšanos LSK izstrādājis informatīvo materiālu “COVID-19 vakcīnu drošība”.

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “COVID-19 vakcīnu drošība” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “COVID-19 vakcīnu drošība” saturu atbild LSK.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 

 


Uzzini, kā darbojas vakcīna pret COVID-19

Ziņa publicēta 27.10.2021.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), saskaņā ar projekta “Vakcinējies: esi drošībā” mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos, izstrādājusi informatīvo materiālu “Kā darbojas vakcīna?”.

Materiāls tapis sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federāciju, balstoties Pasaules Veselības organizācijas oficiāli izplatītajos datos. 

Informatīvais materiāls “Kā darbojas vakcīna?” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informatīvā materiāla “Kā darbojas vakcīna?” saturu atbild LSK.

Projekta ietvaros plānots izstrādāt vairākus informatīvos materiālus, lai veicinātu ar COVID-19 saistītās dezinformācijas mazināšanos.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams ŠEIT!

 


Iedzīvotāju informēšanas aktivitātes par vakcināciju pret COVID-19

Ziņa publicēta 18.10.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā” ietvaros ir uzsāktas papildus sabiedrības informēšanas aktivitātes par vakcināciju pret COVID-19 LSK Vidzemes, LSK Latgales, LSK Kurzemes, LSK Daugavpils un LSK Rīgas komiteju teritorijās.

LSK piesaistītais medicīnas darbinieks uzrunā iedzīvotājus sociālo pakalpojumu saņemšanas vietās un piedāvā vairāk uzzināt par saslimšanu ar COVID-19 un vakcināciju pret to. Konsultācijas laikā iedzīvotāji saņem Nacionālā veselības dienesta izstrādātos informatīvos materiālus, kuros apkopota informācija par tuvākajiem vakcinācijas punktiem.

Pirmie novērojumi liecina, ka nevakcinētie iedzīvotāji labprāt uzklausa LSK darbinieku sniegto informāciju par vakcināciju pret COVID-19, uzdod jautājumus un iepazīstas ar informatīvajiem materiāliem.  Ja nepieciešams, LSK darbinieks uzreiz piedāvā palīdzību pierakstīties uz vakcināciju, kā arī sniedz informāciju par izbraukuma vakcinācijas iespējām, kur nav nepieciešams iepriekšējais pieraksts.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Sākusies projekta “Vakcinējies: esi drošībā” aktivitāšu plānošana LSK reģionālajās komitejās

Ziņa publicēta 13.10.2021.

2021. gada 12. oktobrī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Vakcinējies: esi drošībā”  (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ietvaros notika projektā iesaistīto LSK reģionālo komiteju darbinieku tikšanās un Dr. Gundara Kukļa informatīvā lekcija par vakcinācijas procesu un to, kā iedrošināt iedzīvotājus vakcinēties un rūpēties par savu veselību COVID 19 pandēmijas laikā. 

LSK reģionālās komitejas iedzīvotāju informēšanas aktivitātes par vakcināciju pret COVID – 19 īstenos 2021. gada oktobrī, novembrī un decembrī.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Projekts “VAKCINĒJIES: ESI DROŠĪBĀ”


LSK uzsāk projektu “Vakcinējies: esi drošībā”

Ziņa publicēta 13.10.2021.

No 2021. gada 1. oktobra, pamatojoties uz 2021. gada 1. oktobra Sabiedrības integrācijas fonda lēmumu, LSK  īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) programmas “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret COVID -19” ietvaros. Tā mērķis ir paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.