Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness emblēmas lietošanu nosaka 1949. gada 12. augusta Ženēvas Konvencijas, ko ratificējusi arī Latvijas Republika un Latvijas Sarkanā Krusta likums. Sarkanā Krusta (SK) emblēmai ir 2 funkcijas.

NORĀDOŠĀ

Tā norāda uz personu vai objektu piederību Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness Kustībai. 

  AIZSARGĀJOŠĀ

Tā tiek izmantota bruņotu konfliktu laikā, lai aizsargātu un apzīmētu neitrālu medicīnisko un reliģisko personālu, transportu un ēkas. 

 


SK EMBLĒMU LATVIJĀ

DRĪKST LIETOT

biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK). 

Izņēmuma gadījumos, to drīkst lietot tikai tad, ja no LSK saņemts oficiāls saskaņojums.

NEDRĪKST LIETOT

privātpersonas, biedrības, firmas vai kompānijas.

Ženēvas Konvencijas “Emblēmas nepareiza lietošana” 53. pants

“Emblēmas vai nosaukuma “Sarkans Krusts” vai jebkuras citas zīmes vai nosaukuma, kas tos atdarina, lietošana privātpersonām, biedrībām, firmām vai kompānijām, izņemot tās, kurām tādas tiesības dod šī Konvencija, aizliegta visos laikos neatkarīgi no lietošanas mērķa un no laika, kad tie sākti lietot”. 

Latvijas Sarkanā Krusta likums un Latvijas Republikas Krimināllikums 287. pants

“Par Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness zīmju, kā arī Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nosaukuma neatļautu lietošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.”

Informatīvais materiāls par emblēmas lietošanu un tās aizsardzību lejupielādei pieejams ŠEIT!