Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija   Kontaktpersona
Adrese: Šarlotes iela 1D, Rīga, LV-1010

Tālrunis: +371 67336651

E-pasts:secretariat@redcross.lv 

 

LSK mērķis ir popularizēt bezatlīdzības asins donoru kustību Latvijā, ka arī piesaistīt donorus, lai nodrošinātu asinis cilvēkiem, kuriem tās ir nepieciešamas.

Dalies dzīvībā!

Bezatlīdzības asins donoru kustība nozīmē tiešu iedzīvotāju līdzdalību veselības aizsardzībā. Visā pasaulē to nodrošina asins dienesti sadarbībā ar Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām un ar valsts materiālo atbalstu. Katra valsts nodrošina savus iedzīvotājus ar asinīm un to preparātiem. Tādēļ jāciena bezatlīdzības asins donors kā vienīgais unikālais tās avots. Bezatlīdzības asins donors ir valsts nacionālā bagātība. 

Asins donoru kustība ir cilvēku augstākā solidaritātes un humānisma izpausme, tā kalpo arī veselas tautas audzināšanai (donors – vesels cilvēks), augstu morāles principu ieaudzināšanai. Savukārt, asins donoru kvalitāte ir uzskatāma par vispārēju tautas veselības rādītāju. Latvijā pēc medicīniskām indikācijām aptuveni 7% interesantu saņem atteikumu kļūšanai par donoriem.

Visu Sarkanā Krusta un asins donoru centru aktivitāšu degpunktā ir donors un viņa vajadzības: izbraukumi darba un dzīves vietas tuvumā, asins nodošana tiek organizēta arī pēc darba dienas beigām un brīvdienās. Ļoti liela uzmanība tiek pievērsta sabiedrības apziņas veidošanai un donoru materiālai un morālai stimulēšanai.

Visā pasaulē Sarkanā Krusta donoru aktivitātes saņem valsts atbalstu, kas ļauj organizācijai sekmīgi veikt bezatlīdzības asins donoru piesaisti, kustības popularizēšanu un pateicības pasākumu organizēšanu. Latvijā vēlamie asins donoru kustības veicināšanas pasākumi ir: veselības apdrošināšanas polise uz mūžu, atlaides medicīniskiem pakalpojumiem un medikamentiem, atlaides sabiedriskā transporta pakalpojumiem, atlaides komunālajiem pakalpojumiem, paaugstinātas stipendijas studējošiem donoriem, īpašs valsts apbalvojums daudzkārtējiem un izciliem donoriem, kā arī īpašiem kustības organizatoriem, pateicības izteikšanas pasākumi un citas aktivitātes.

LSK reģionālās komitejas regulāri organizē donoru dienas, kurās novadu iedzīvotāji tiek aicināti ziedot asinis un palīdzēt līdzcilvēkiem, glābjot viņu veselību un dzīvību.

Tavas asinis var glābt kāda dzīvību!

Lai iegūtu sīkāku informāciju, aicinām vērsties biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, Rīgā, Šarlotes ielā 1D, zvanīt pa tālr.: +371 67336651, vai rakstīt uz e-pastu: secretariat@redcross.lv

Informācija par asins nodošanas procedūru un asins nodošanas centriem visā Latvijā ir pieejama Valsts asinsdonoru centra mājās lapā www.vadc.gov.lv.

 

Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Asinsdonoru diena 2021. Šajā dienā jo īpaši pasakāmies visiem tiem cilvēkiem, kuri dalījušies savā sirsnībā, ziedojot asinis. Ikviens asins ziedojums ir nenovērtējams, jo tas glābj dzīvības.
LSK vārdā izsakām visdziļāko pateicību ikvienam asinsdonoram Latvijā un pasaulē – paldies, ka JŪS esat!

Sveicam Pasaules asinsdonoru dienā 2021!

 


Piekto reizi izskan Pateicības koncerts asins donoriem

Ziņa publicēta 28.01.2019.

2019. gada 26. janvārī kinoteātrī “Splendid Palace”, Rīgā, jau piekto gadu pēc kārtas izskanēja Valsts asinsdonoru centra (VADC) un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) kopīgi organizētais Pateicības koncerts asins donoriem.

Koncerta mērķis bija izteikt pateicību, godināt visaktīvākos donorus un aicināt palīdzēt arī turpmāk gan ziedojot asinis, gan organizējot izbraukumus un Donoru dienas.

LSK vārdā sakām lielu paldies pieciem Goda donoriem – Oskaram Svaram, Gunai Greizānei, Aivaram Čipānam, Tamārai Kļaveniecei un Igoram Soboļevam – par nerimstošo, nesavtīgo un augsti vērtējamo palīdzību, kura tiek sniegta līdzcilvēkiem, ziedojot asinis vai asins komponentus un glābjot neskaitāmu cilvēku dzīvības. Apbalvojumu “Goda donors” saņem cilvēki, kuri savas dzīves laikā asinis vai to komponentes ziedojuši vairāk kā 70 reižu.

Kā pateicību katrs Goda donors saņēma īpašus LSK izgatavotus apbalvojumus, goda rakstu no VADC un dāvanas no koncerta organizatoriem un atbalstītājiem.

Tāpat, LSK pasākās ikvienam asins donoram par sirsnību, līdzcietību un rūpēm par līdzcilvēku dzīvību un veselību.

Par pasākuma silto un sirsnīgo atmosfēru parūpējās vakara vadītājs Mārtiņš Kagainis, bet ar muzikālajiem priekšnesumiem priecēja grupas “Sudden Lights”, “Very Cool People” un “Franco Franco”.

Īpašu paldies sakām LSKJ jauniešiem un brīvprātīgajiem, kuri bija līdzās, laipni sagaidot un sveicot koncerta apmeklētājus.

Priecāsimies JŪS redzēt arī nākošgad!