Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona
Tālr.: +371 67686304
E-pasts: alla.kruglova@redcross.lv
Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmas vadītāja: Alla Kruglova

Informācija aktualizēta 02.01.2024.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) pēdējo desmit gadu laikā aktīvi piedalās Eiropas Savienības (ES) programmā, nodrošinot atbalstu vistrūcīgākajām personām. Programmas ietvaros, kas ietver vairāk nekā 300 punktus, palīdzot Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir trūcīgi, nonākuši krīzes situācijā vai maznodrošināti, kā arī Ukrainas civiliedzīvotājiem.

LSK un Sabiedrības Integrācijas Fonds (SIF) 2024. gada 2. aprīlī parakstīja līgumu par Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+ programma) programmas materiālās nenodrošinātības mazināšanai 2021.–2027. gadam (identifikācijas numurs: 2023.ESF+/PO.01/004/L7) atbalstāmo darbību īstenošanu  no 01.04.2024. līdz 31.03.2027.

Tiesības saņemt ESF+ programmas pārtikas un pamata materiālo palīdzību (pārtikas, higiēnas, bērnu pārtikas un higiēnas, skolas preces), kā arī piedalīties papildpasākumos, ir ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām: 

  • no maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniedz 411 EUR pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 288 EUR katrai nākamajai personai mājsaimniecībā;
  • no mājsaimniecības, kas saņēmusi trūcīgās vai krīzes situācijā esošas mājsaimniecības  statusu, saskaņā ar pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu ar speciālu atzīmi, ka persona atbilst ESF+ programmas atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Informatīvais materiāls par atbalsta saņemšanas nosacījumiem, izdales biežumu un atbalsta komplektu saturu Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā.

Vairāk par trūcīgās mājsaimniecības statusa piešķiršanas nosacījumiem var uzzināt pašvaldības sociālajā dienestā.

Vairāk par ESF+ programmas piedāvāto atbalstu un aktivitātēm pieejama mājaslapā: https://www.atbalstapakas.lv/.