Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona
Tālr.: +371 67686304
E-pasts: alla.kruglova@redcross.lv
Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmas vadītāja: Alla Kruglova

Informācija aktualizēta 02.01.2024.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) jau vairāk kā 9 gadus vairāk kā 340 izdales punktos (skaits var mainīties) Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegusi atbalstu trūcīgiem, krīzes situācijā esošiem un maznodrošinātiem Latvijas iedzīvotājiem.

LSK un Sabiedrības Integrācijas Fonds (SIF) 2021. gada 25. martā parakstīja līgumu (identifikācijas numurs: 2020.FEAD/PO.04/15/27) par atbalstāmo darbību īstenošanu  laikā no 01.04.2021. līdz 31.03.2024.

Pašlaik 2023. gadā LSK turpina sniegt atbalstu Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmas materiālās nenodrošinātības mazināšanai ietvaros.

Tiesības saņemt ESF+ pārtikas un pamata materiālo palīdzību (pārtikas, higiēnas un skolas preces), kā arī piedalīties papildpasākumos, ir ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām, tai skaitā: 

  1. no maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniedz 411 EUR pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 288 EUR katrai nākamajai personai mājsaimniecībā.
  2. no mājsaimniecības, kas saņēmusi trūcīgās vai krīzes situācijā esošas mājsaimniecības  statusu.

ESF+ atbalsta komplektus izsniedz trūcīgām, krīzes situācijā esošām ģimenēm (personām) un maznodrošinātām ģimenēm (personām), saskaņā ar pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu ar speciālu atzīmi, ka persona atbilst ESF+ atbalsta saņemšanas nosacījumiem. 

Informatīvais materiāls par atbalsta saņemšanas nosacījumiem, izdales biežumu un atbalsta komplektu saturu Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā.

Vairāk par trūcīgās mājsaimniecības statusa piešķiršanas nosacījumiem var uzzināt pašvaldības sociālajā dienestā.

Vairāk par ESF+ programmas piedāvāto atbalstu un aktivitātēm pieejama mājaslapā: https://www.atbalstapakas.lv/.