Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

 

Kontaktinformācija Kontaktpersona 

Šarlotes iela 1D, Rīga, LV-1010
Tālrunis: +371 67686307

 

LSK mērķis ir popularizēt bezatlīdzības asins donoru kustību Latvijā, ka arī piesaistīt donorus, lai nodrošinātu asinis cilvēkiem, kuriem tās ir nepieciešamas.

Dalies dzīvībā!

Bezatlīdzības asins donoru kustība nozīmē tiešu iedzīvotāju līdzdalību veselības aizsardzībā. Visā pasaulē to nodrošina asins dienesti sadarbībā ar Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām un ar valsts materiālo atbalstu. Katra valsts nodrošina savus iedzīvotājus ar asinīm un to preparātiem. Tādēļ jāciena bezatlīdzības asins donors kā vienīgais unikālais tās avots. Bezatlīdzības asins donors ir valsts nacionālā bagātība. 

Asins donoru kustība ir cilvēku augstākā solidaritātes un humānisma izpausme, tā kalpo arī veselas tautas audzināšanai (donors – vesels cilvēks), augstu morāles principu ieaudzināšanai. Savukārt, asins donoru kvalitāte ir uzskatāma par vispārēju tautas veselības rādītāju. Latvijā pēc medicīniskām indikācijām aptuveni 7% interesantu saņem atteikumu kļūšanai par donoriem.

Visu Sarkanā Krusta un asins donoru centru aktivitāšu degpunktā ir donors un viņa vajadzības: izbraukumi darba un dzīves vietas tuvumā, asins nodošana tiek organizēta arī pēc darba dienas beigām un brīvdienās. Ļoti liela uzmanība tiek pievērsta sabiedrības apziņas veidošanai un donoru materiālai un morālai stimulēšanai.

Visā pasaulē Sarkanā Krusta donoru aktivitātes saņem valsts atbalstu, kas ļauj organizācijai sekmīgi veikt bezatlīdzības asins donoru piesaisti, kustības popularizēšanu un pateicības pasākumu organizēšanu. Latvijā vēlamie asins donoru kustības veicināšanas pasākumi ir: veselības apdrošināšanas polise uz mūžu, atlaides medicīniskiem pakalpojumiem un medikamentiem, atlaides sabiedriskā transporta pakalpojumiem, atlaides komunālajiem pakalpojumiem, paaugstinātas stipendijas studējošiem donoriem, īpašs valsts apbalvojums daudzkārtējiem un izciliem donoriem, kā arī īpašiem kustības organizatoriem, pateicības izteikšanas pasākumi un citas aktivitātes.

Tavas asinis var glābt kāda dzīvību!

Informācija par asins nodošanas procedūru un asins nodošanas centriem visā Latvijā ir pieejama Valsts asinsdonoru centra mājās lapā www.vadc.gov.lv. Seko līdzi VADC izbraukumiem visā Latvijas teritorijā: izbraukumu grafiks

Lai iegūtu sīkāku informāciju, aicinām vērsties biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, Rīgā, Šarlotes ielā 1D, zvanīt pa tālr.: +371 67686307, vai rakstīt uz e-pastu: gundega.dambe@redcross.lv.