Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona
Tālr.: +371 67686312
E-pasts: solvita.bespalova@redcross.lv
Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja asistente: Solvita Bespalova

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) ietilpst Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību Federācijā (turpmāk – SKSPNB Federācija), kuras misija ir, mobilizējot humānisma spēkus, aizsargāt un uzlabot mazaizsargāto cilvēku dzīves apstākļus, kuru izdzīvošanas, sociālo un ekonomisko drošību un cilvēka cieņu visvairāk ietekmē dažādas riska situācijas. SKSPNB Federācija koordinē un vada starptautisko palīdzību dabas un cilvēku darbības izraisīto katastrofu upuriem, bēgļiem, kā arī slimību un epidēmiju laikā. Federācijas misija ir organizēt palīdzības sniegšanu, strādāt pie Nacionālo biedrību kapacitātes palielināšanas un ar Nacionālo biedrību palīdzību sniegt atbalstu cilvēkiem, kam tā nepieciešama. Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības (turpmāk – SSKSP) plašais tīklojums ļauj nogādāt vai sniegt palīdzību līdz ikvienai vietai, sabiedrībai, cilvēkam. Kopumā SSKSP kustībā ir 192 nacionālās biedrības, t.sk., LSK.

LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmā tiek izšķirtas vairākas jomas: 

  • LSK atpazīstamības veicināšana nacionālā un starptautiskā līmenī;
  • LSK mājaslapas, LSK un LSKJ facebook.com lapu satura veidošana;
  • Dalība un organizēšana: vietējās un starptautiskās konferences, sanāksmes, vizītes;
  • Publisko pasākumu, komunikācijas un līdzekļu piesaistes kampaņu organizēšana;
  • Vietējo un starptautisko projektu vadība, īstenošana;
  • Sadarbības veicināšana ar SKSP nacionālajām biedrībām, lai ieviestu jaunas un stiprinātu esošās sadarbības formas (projekti, pieredzes apmaiņa, pakalpojumi, sadarbība ar LSK komitejām un struktūrvienībām).

Starptautisku projektu īstenošana

  • Ik gadu LSK īsteno sadarbības veicināšanas aktivitātes ar citām SKSP nacionālajām biedrībām, lai ieviestu jaunas un stiprinātu esošās sadarbības formas – projekti, pieredzes apmaiņas, pakalpojumi, sadarbība ar LSK komitejām un struktūrvienībām (kartē skat. SK nacionālo biedrību valstu sarakstu, ar kurām LSK pēdējos gados bijusi aktīva sadarbība).

Dalība starptautiskās konferencēs un sanāksmēs

  • Neskatoties uz to, ka pēdējo pāris gadu laikā koronavīrusa COVID-19 pandēmija visā pasaulē ieviesusi būtiskas korekcijas un mainījusi ikdienu daudzās jomās, LSK aktīvi piedalās dažādās tiešsaistes starptautiskās sanāksmēs, palīdzības sniegšanā citām valstīm, starptautisku projektu īstenošanā. Tāpat, tiek īstenotas izglītojošas un sabiedrību informējošas kampaņas par savu un citu veselības aizsargāšanu, palīdzības sniegšanu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem mājdzīvnieku saimniekiem un drošu transportlīdzekļu izmantošanu.
  • Starptautiskā sadarbības tīkla “ERNA” (HIV/ADIS, tuberkuloze, hepatīts C)  LSK ģenerālsekretārs U. Līkops ievēlēts par tīkla viceprezidentu.