Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) ir Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (turpmāk – SSKSP) biedrību federācijas locekle, un tās darbība atbilst SSKSP kustības statūtiem un SSKSP biedrību federācijas konstitūcijai.

Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustība starptautiskā un nacionālā līmenī cenšas novērst un atvieglot cilvēku ciešanas, lai arī kur tās atrastos. Tās mērķis ir aizsargāt dzīvību un veselību, odrošinot cieņu pret cilvēku un veicinot savstarpēju sapratni, draudzību, sadarbību un ilgstošu mieru.

Kustība nediskriminē indivīdus uz nacionalitātes, rases, reliģiskās piederības, stāvokļa sabiedrībā vai politisko uzskatu pamata.

Tā cenšas mazināt cilvēku ciešanas, vadoties tikai no viņu vajadzībām.

Lai saglabātu vispārēju uzticību, SSKSP kustība nenostājas nevienā kara darbībā iesaistītā pusē un nepiedalās politiska, rasistiska, reliģiska vai ideoloģiska rakstura strīdos.

Darbojoties kā valsts palīgs humānās palīdzības jomā, nacionālā biedrība saskaņā ar attiecīgās valsts likumiem vienmēr saglabā autonomiju un rīkojas saskaņā ar kustības darbības pamatprincipiem.

Sarkanais Krusts ir brīvprātīga palīdzības kustība, kuras darbību nevada vēlme gūt materiālu labumu.

Katrā valstī ir tikai viena Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness nacionālā biedrība. Tā ir pieejama ikvienam un sniedz humāno palīdzību visā valsts teritorijā.

SSKSP kustība, kurā visām nacionālajām biedrībām ir vienāds statuss, atbildība un pienākums savstarpēji palīdzēt, aptver visu pasauli.

 

LSK darbība balstās uz Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības šādiem pamatprincipiem:

2020. gada 8.oktobrī tika atzīmēta 7 pamatprincipu oficiālās pieņemšanas 55. gadadiena.