Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK uzsāk projektu “Vakcinējies: esi drošībā”

13.oktobrī 2021 Projekti

Pamatojoties uz 2021. gada 1. oktobra Sabiedrības integrācijas fonda lēmumu, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK)  īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) programmas “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret COVID -19” ietvaros.

“Mēs apzināmies, ka ir daļa cilvēku, kas vēlas vakcinēties, taču saskarās ar grūtībām nokļūt līdz vakcinācijas punktam vai nav pārliecināti par informāciju, kas bijusi publiski pieejama. Ar NVO palīdzību plānots īstenot mērķtiecīgu un personalizētu komunikāciju par vakcināciju pret Covid-19, īpaši vēršot uzmanību dažādām sabiedrības grupām un to individuālajām vajadzībām – informējot, atbildot uz jautājumiem, palīdzot pierakstīties uz vakcināciju un nodrošinot iespēju nokļūt līdz vakcinācijas punktam. Pilsoniskās sabiedrības iesaiste ir būtiska, lai mēs visi kopā ierobežotu vīrusa izplatību,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce (avots: lvportals.lv raksts “Apstiprināti 11 NVO projekti sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19“).

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 1. oktobris – 31. decembris 

Projekta mērķis: paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos.

Projekta aktivitātes:

  1. Sabiedrības informēšana LSK Veselības istabās, humānās palīdzības punktos, pārtikas paku izdales vietās Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Rīgas reģionos;
  2. Sabiedrības informēšanas pasākums/ apmācības LSK darbiniekiem;
  3. Sociālo un aprūpes pakalpojumu saņēmēju informēšana u.c.;
  4. Izglītojoši informatīvie pasākumi par dzīvi COVID 19 apstākļos, tai skaitā, par vakcīnām un vakcinācijas kārtību latviešu un krievu valodās;
  5. Transporta pakalpojuma un pavadoņa nodrošināšana guļošiem un personām ar pārvietošanās grūtībām esošiem iedzīvotājiem; 
  6. Sabiedrisko attiecību kampaņa, projekta publicitāte.

Plānotie rezultāti

  • Projekta ietvaros individuāli vai grupā plānots informēt vismaz 2100 iedzīvotājus, vairums no tiem LSK sociālo pakalpojumu saņēmējus – personas, kuras dažādu apstākļu dēļ ir pakļautas sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam.
  • Tāpat plānots organizēt sabiedrisko attiecību kampaņu, kuras ietvaros tiks izstrādāti 10 informatīvie materiāli, lai  veicinātu ar COVID-19 saistītās dezinformācijas mazināšanos. LSK sagatavotos informatīvos materiālus drukātā veidā plānots izplatīt LSK reģionālām komitejām, pašvaldībām, izglītības iestādēm, citiem NVO, kā arī tie būs pieejami elektroniski LSK mājaslapā un sociālos tīklos. Ņemot vērā LSK mājaslapas un sociālo kontu apmeklējumu skaitu, plānots, ka šādā veidā vēl vismaz 5000 iedzīvotāji tiks informēti par vakcīnām un vakcinācijas kārtību ar mērķi veicināt izpratni par vakcināciju pret COVID-19 un sekmēt Latvijas iedzīvotāju vakcinācijas apjomu. 

Projekta vadītāja: Aija Strazda, tālrunis: + 371 67336653, e-pasts: aija.strazda@redcross.lv.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Rozā oktobris: aicinām uz vebināru “Kā man sevi pasargāt jau tagad?”

26.oktobrī 2021 Kampaņas
Tas notiks 29. oktobrī, Zoom platformā ar iespēju tiešraidi skatīties LSK facebook.com lapā.

LSK Jaunatne uzsākusi projektu par jauniešu mentālo veselību

26.oktobrī 2021 Projekti
"ELP[A] 3 - elpo, lai priecātos" mērķis: sekmēt 180 Latvijā dzīvojošu jauniešu mentālo veselību.

Planēta: sarkana! Sarkanā Krusta starptautiskā kustība aicina rīkoties klimata pārmaiņu seku mazināšanai

22.oktobrī 2021 Klimata pārmaiņas
Sarkanā Krusta kustības samita laikā definēti 5 priekšlikumi tūlītējai rīcībai klimata pārmaiņu seku likvidēšanai.

Uzmanību: pirmās palīdzības apmācības uz ārkārtējās situācijas laiku atceltas

21.oktobrī 2021 Pirmā palīdzība
Tāpat, par apmācību norisi aicinām sazināties pēc 2021. gada 15. novembra.

Steidzami aicinām darbā sociālo mentoru

Pievienojies LSK komandai un kļūsti par sociālo mentoru bēgļiem un patvēruma meklētājiem!