Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts noslēdzies 2021. gada 20. novembrī. 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš  2021. gada 1. janvāra īsteno Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projektu “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” Nr. 2021.LV/NVOF/MAC/083.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 1. janvāris – 20. novembris

Projekta mērķis: paaugstināt vecākā gada gājuma iedzīvotāju iesaisti brīvprātīgajā darbā, veicināt to pilsonisko aktivitāti un atbildību, kā arī sekmēt strappaudžu mācīšanās pieredzi un NVO sadarbību Vidzemes, Latgales un Zemgales reģionos.

Projekta mērķa grupa: iedzīvotāji, vecumā no 60 gadiem, kuri dzīvo Vidzemes, Latgales un Zemgales reģionos un kuri brīvajā laikā vēlas iesaistīties brīvprātīgā darba aktivitātēs, apgūt jaunas zināšanas, būt sabiedriski aktīvi un mācīties viens no otra. Projekta mērķa grupa tiks piesaistīta ar LSK reģionālo komiteju darbinieku un brīvprātīgo palīdzību, kā arī ievietojot informāciju pagasta/novada informatīvajā telpā un sadarbojoties ar citām NVO un interešu grupām, piemēram, vietējo invalīdu, represēto, senioru, utt.

Kopsavilkums:

Projekta ietvaros 5 novados un 1 republikas pilsētā 3 plānošanas reģionos (Vidzeme, Latgale, Zemgale) vismaz 120  senioriem tiks dota iespēja aktīvi iesaistīties brīvprātīgā darba veikšanā un piedalīties apmācībās, kas sekmēs viņu zināšanu un prasmju paaugstināšanos. Veicot brīvprātīgā darba aktivitātes, seniori sniegs atbalstu vismaz 300 iedzīvotājiem, atvieglojot to ikdienu, daloties ar savām zināšanām un prasmēm, tādējādi sekmējot viņu dzīves kvalitātes paaugstināšanos.

Projekta ietvaros tiks veicināta starppaaudžu mācīšanās un sekmēta sadarbība starp dažādām sociālām grupām. Tāpat senioriem būs iespēja tikties ar politikas veidotājiem un apzināties savas iespējas iesaistīties  lēmumu pieņemšanas procesos.

Projekta laikā tiks organizētas senioru vajadzībām un interesēm atbilstošas apmācības, vasaras nometne, kā arī projekta noslēguma pasākums, kura laikā tiks izvērtēts padarītais un plānotas jaunas iniciatīvas. Senioru aktivitātes koordinēs un visa veida atbalstu projekta laikā sniegs LSK reģionālās komitejas pārstāvis.

LSK komitejas, kas iesaistījušās projekta realizēšanā:

 1. Daugavpils pilsētas komiteja (kontaktpersona: Ināra Užule, lsk.daugavpils@redcross.lv)
 2. Daugavpils – Ilūkstes komiteja (kontaktpersona: Ērika Naglinska, lsk.daugavpils.ilukste@redcross.lv)
 3. Viduslatvijas komiteja (kontaktpersona: Zanda Stārastniece, lsk.viduslatvija@redcross.lv)
 4. Vidzemes komiteja (kontaktpersona: Sandra Našeniece, lsk.vidzeme@redcross.lv)
 5. Cēsu komiteja (kontaktpersona: Marina Orlova, lsk.cesis@redcross.lv)
 6. Bauskas komiteja (kontaktpersona: Ramona Priede, ramona.priede@redcross.lv)

Projekta kopējais budžets: EUR 29 989,94

Projekta vadītāja: Evija Eglīte, tālrunis: + 37167336653, e-pasts: evija.eglite@redcross.lv

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.


Noslēdzies projekts “Brīvprātīgā darba veicināšana brīvprātīgo dzīves kvalitātes paaugstināšanai”

Ziņa publicēta 30.11.2021.

Uzreiz pēc Latvijas valsts svētkiem noslēdzās biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekts “Brīvprātīgā darba veicināšana brīvprātīgo dzīves kvalitātes paaugstināšanai”, kas no šī gada janvāra norisinājās sešās LSK komitejās:

 1. Daugavpils pilsētas,
 2. Daugavpils – Ilūkstes,
 3. Viduslatvijas,
 4. Vidzemes,
 5. Cēsu,
 6. Bauskas komitejās.

Kopā projektā iesaistījās vairāk kā 170 brīvprātīgo senioru, kas, neskatoties uz nestabilo situāciju un mainīgajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem valstī, ir noorganizējuši vairāk nekā 70 pasākumus, kuros tika iesaistīti dažāda vecuma vietējie iedzīvotāji.

“Protams, COVID-19 pandēmija ietekmēja projekta gaitu, jo nepārtraukti bija jāpārplāno projekta aktivitātes, kā arī ne visas plānotās aktivitātes izdevās realizēt kā plānots. Taču pats galvenais rezultāts, ko vēlējāmies sasniegt ar šo projektu, tika sasniegts pilnībā – seniori tika iesaistīti brīvprātīgajā darbā un aktīvi piedalījās projekta aktivitātēs,” saka projekta vadītāja Evija Eglīte.

Brīvprātīgie seniori par dalību projektā saka tā:

“Projekts pulcēja domubiedrus, un bija patīkami gan ko interesantu radīt, gan vienkārši papļāpāt pie tējas tases. Kopā mēs apmeklējām invalīdu biedrību, krīzes centru un sadarbojāmies ar LSK jaunatnes nodaļu. Visi mūs sirsnīgi sveica, pateicās par piedalīšanos un palīdzību. Labprāt komunicēšu ar projekta dalībniekiem un turpināšu ne tikai apmeklēt, bet arī piedalīties LSK pasākumu organizēšanā, “ Anna Spaļčene, Daugavpils pilsētas komiteja.

 

“Visi pasākumi, ko organizējām, bija interesanti pašiem, pārdomāti, ņemot vērā senioru vecumu, intereses. Labi, ka katrs varēja dalīties savās prasmēs un pieredzē. Pilsētas vadība uzklausīja daudzas vēlmes, atbildēja uz senioru jautājumiem. Vissvarīgākais ir komunikācija. Daudzi ir atklājuši talantus, kurus viņi nekad nav pazinuši. Daudzi seniori interesējas par projektu. Labprāt turpinātu aktīvi darboties,” Anna Beinaroviča, Daugavpils pilsētas komiteja.

“Projekta pasākumos ļoti aktīvi darbojās Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” dalībnieki. It sevišķi mums patika kopīgi darboties ar skolēniem, iekārtojot puķu dobi pie skolas dienesta viesnīcas, un ar mazbērniem vākt sēnes, ogas un augļus ziemas krājumiem. Ļoti interesants izdevās pasākums „Talantu tirgus”, kura laikā dažādu paaudžu pārstāvji izrādīja savus dziedāšanas, dejošanas un aktiermākslas talantus. Ar sevišķu sajūsmu brīvdienās seniori – gidi uzņēma tūristus Bebrenes vecajās dzirnavās, kas ir kļuvis par populāru tūrisma informācijas centru. Nevar nepieminēt seminārus, kuru laikā mēs uzzinājām par brīvprātīgā darba aktivitātēm ne tikai Latvijā, bet arī Rumānijā, kā arī iepazinām seno laiku dziedniecības metodes. Bet ābolu – plūmju ievārījuma pagatavošana izvērtās par īstu pieredzes apmaiņas pasākumu, jo katra no dalībniecēm varēja dalīties savos padomos par kādu interesantu ievārījuma pagatavošanas niansi. Pateicoties jau notikušajām projekta aktivitātēm, mēs smēlāmies idejas brīvprātīgā darba pasākumiem nākotnē,” Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” prezidente Lorija Kaminska.

“Piedaloties un organizējot brīvprātīgā darba aktivitātes Vidzemes komitejā, sapratu, ka dzīve pensijā turpinās, ir daudz interesanta Sarkanā Krusta dzīvē, kura darbā var piedalīties un šādi saprātīgi pavadīt savu laiku, būt pilsoniski aktīvam un atbildīgam, mācīties vienam no otra, tādējādi sniedzot palīdzību sabiedrībai un pašam justies vajadzīgam sabiedrībai,” brīvprātīgā seniore no Vidzemes komitejas.

Pateicoties Vidzemes komitejas aktīvo senioru aktivitātēm, viņi tika pamanīti un saņēma dāvinājumā stelles aušanai, lai varētu turpināt radīt. Tika pieņemts lēmums stelles novietot Vidzemes komitejas Lādezera nodaļā. Arī Daugavpils – Ilūkstes komitejas brīvprātīgie tika īpaši pamanīti, jo komitejas reģionālā koordinatore Ērika Naglinska saņēma atzinības rakstu no Bebrenes pagasta pārvaldes.

Paldies visiem, kas iesaistījās šajā projektā un sniedza tam savu pienesumu. Katra projekta aktivitāte tika īpaši pārdomāta un realizēta ar sirdi. Ceram, ka beidzoties COVID-19 pandēmijai, līdzīgu projektu būs iespējams realizēt vēlreiz, lai senioriem dotu iespēju satikties klātienē, neraizējoties par savu veselību un drošību, bet izbaudot kopā būšanas un radīšanas prieku. Paldies Sabiedrības integrācijas fondam par to, ka mūsu ideja tika atbalstīta.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.


Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” senioru nometne septembrī

Ziņa publicēta 29.09.2021.

No 23. līdz 24. septembrim netālu no Kokneses tika organizēta divu dienu nometne senioriem, kurā piedalījās 21 projektā iesaistītais brīvprātīgais no 5 komitejām, kas piedalās projektā “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”.

Nometnes programmā tika ietvertas gan iepazīšanās sesijas, gan pieredzes apmaiņas nodarbības, kurās komiteju brīvprātīgajiem tika dota iespēja pastāstīt par projekta ietvaros realizētajām aktivitātēm, kā arī prezentēt aktivitātes, kuras vēl ir plānots paveikt gan līdz projekta beigām, gan arī pēc tam. Tāpat tika organizētas praktiskas nodarbības, kurās apgūt tādas prasmes, kā dekorēšana, izmantojot dažādas dabas veltes, un dekoratīvā salvešu locīšana. Šīs prasmes vēlāk brīvprātīgie varēs izmantot, iemācot tās cilvēkiem savās nodaļās.

Dalībniekiem tika dota iespēja apgūt ART komunikācijas pamatus, kuros tiek izmantota mūzika un deja. Pirmajā nometnes dienā Kokneses brīvprātīgie noorganizēja nelielu ekskursiju Likteņdārzā, kas atradās netālu no nometnes vietas. Otrās dienas noslēgumā notika nometnes izvērtēšana, nelielu muzikālu pārsteigumu senioriem sagādāja viesu mājas īpašnieks.

Liels paldies par aktīvo iesaistīšanos nometnes organizēšanā un realizēšanā Lībai Zukulei no Kokneses, Ērikai Naglinskai no Ilūkstes, kā arī paldies Inārai Mačuļskai par ART komunikācijas nodarbību. Paldies Aizkraukles novada, Kokneses pagasta viesu mājai “Kalnavoti” par silto uzņemšanu un Kokneses krodziņam “Rūdolfs” par siltajām maltītēm.

Dalībniekiem tika jautāts, kādu atbalstu vēlētos vairāk saņemt no reģionālajām komitejām. Viņi atzina, ka labprāt vēlētos arī pēc projekta beigām regulāri saņemt aktuālo informāciju, kā arī atbalstu projektu realizēšanā. No komitejām gribētu saņemt lielāku iedrošinājumu un uzticību darboties un realizēt savas idejas. Labprāt sagaidītu biežāku atbalstu transporta pakalpojumu nodrošināšanā, veicot brīvprātīgo darbu, gribētu biežāk tikties ar LSK brīvprātīgajiem senioriem – šādas tikšanās varētu tikt organizētas katru gadu . Tāpat brīvprātīgie atzina, ka ikdienā gribētu vairāk saņemt praktisku atbalstu, labus padomus, kā arī atzinību par darbu, ko dara.

Pāris atziņas no nometnes dalībniekiem:

“Patika dalībnieku optimisms, radošā izdoma, enerģija, kopības sajūta kā LSK biedriem.”

“Biju pārsteigta par to, ka mazos novados un pagastos var organizēt tik lielas aktivitātes!”

“Patika gan praktiskās apmācības, ko turpmāk varēsim izmantot un piedāvāt savās aktivitātēs, gan arī tikšanās un neformālās sarunas ar aktīvajiem brīvprātīgajiem citās komitejās. Iedvesmojoši!”

“Darbošanās komandā un sabiedrībai par labu, uzlabo garastāvokli, veido pozitīvismu un palīdz aizmirst par savām likstām un problēmām.”

 

Dalībniekiem pēc nometnes jau ir radušās idejas gan jauniem projektiem, gan arī, kā turpināt savas aktivitātes pēc projekta beigām.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

 

 


Vidzemes komitejas brīvprātīgie viesojas Valkā

Ziņa publicēta 23.09.2021.

17. septembrī Valkā viesojās 11 biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”  (LSK) Vidzemes komitejas brīvprātīgie. Vizīte organizēta Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekta ”Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros. Projektu no 2021. gada 1. janvāra līdz 20. novembrim īsteno LSK. 

LSK Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova viesiem pastāstīja un parādīja gadu gaitā notikušās daudzveidīgās brīvprātīgo veiktās aktivitātes Valkas pilsētā. Sākot ar radošajām darbnīcām – brošu izgatavošanu, auduma maisiņu dekorēšanu, vingrošanu, kopīgu muzeju apmeklēšanu, došanos izglītojošās ekskursijās, beidzot ar krāšņa ziedu paklāja veidošanu Valkas parkā. Visas aktivitātes vieno kopējs mērķis – lietderīga un interesanta brīvā laika pavadīšana kopā.

LSK Vidzemes komitejas priekšsēdētāja Ilze Karsa pastāstīja par brīvprātīgo veiktajām aktivitātēm Valmierā un Limbažos. Arī šeit brīvprātīgajiem pamatā aktuāli ir rokdarbi un radošās darbnīcas, kā arī ziedotā apģērba pieņemšana, šķirošana un izdale.

Ilggadējā LSK Vidzemes komitejas Lādezera nodaļas vadītāja Marija Vītola, pastāstīja par skolēnu apmācību pirmajā palīdzībā Limbažu novadā un citām radošām aktivitātēm.

Vizītes ietvaros brīvprātīgie viesojās arī LSK Valkas komitejas Dienas centrā, kur centra apmeklētāji ar prieku izrādīja savus veidotos darbiņus.

Ļoti pateicamies Vidzemes komitejas brīvprātīgajiem par skaistajām, siltajām vilnas zeķēm un košajām brošām!


Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” jūnijā notikušās aktivitātes

Ziņa publicēta 05.07.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros jūnijā projekta ietvaros tematiskie pasākumi netika plānoti, taču aktīvie seniori organizēja savas aktivitātes, ko bija ieplānojuši.

LSK Daugavpils – Ilūkstes komitejas brīvprātīgie jūnija mēnesī kopā ar fizioterapeiti turpinājām apciemot vientuļos seniorus Eglaines, Pašulienes un Pilskalnes pagastos. Katrā mājā mūs uzņēma ar prieku, kaut gan cilvēki bija pārsteigti, jo viņus reti kāds tāpat bez jebkāda iemesla apciemo, uzdāvina dāvaniņu un dod neskaitāmus padomus veselības un imunitātes stiprināšanai. Paldies mūsu fizioterapeitei Karīnai par atrastu brīvo laiku un velmi piedalīties šajā projektā. Viņa rūpīgi izpētīja katra cilvēka slimības vēsturi, uzmanīgi uzklausīja un deva dažādus padomus veselības uzlabošanai.

LSK Cēsu komitejas brīvprātīgie seniori Pasaules Donoru dienas ietvaros   sveica ikvienu asins donoru ziedotāju 16. jūnijā Donoru dienā Cēsīs. Šoreiz notika arī starppaaudžu sadarbība. Projekta ‘’Brīvprātīgā darba veicināšana senioru kvalitātes paaugstināšanai’’ ietvaros seniori kopā ar komitejas jauniešiem gatavoja pateicības rakstus un sveces donoriem. Donorus sveica arī jaunieši. Spriežot pēc atsauksmēm, donori bija pārsteigti un gandarīti.

Valmierā no 1. līdz 30. jūnijam notika LSK Vidzemes komitejas Valmieras nodaļas uzkopšanas un tīrības pasākumi. Tika veikta Ziedojumu nodaļas pārkārtošana, tīrīšana, lietoto apģērbu pieņemšana, šķirošana, izdale. Visu jūnija mēnesi no Valmieras LSK Ziedojumu nodaļas joprojām tika piegādāti vilnas izstrādājumus brīvprātīgajām aktīvistēm Sandrai Trulei un Zentai Zeļenkovai, kuras dziju izārda, satin kamolos un ada zeķes. 5. jūnijā grupas dalībnieki tikās, lai pārrunātu turpmāk darāmo. 18. jūnijā brīvprātīgie senioru devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Limbažu novada vietējām LSK nodaļām – Salacgrīva, Limbaži, Lādezers.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

 


Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” maijā notikušās aktivitātes

Ziņa publicēta 03.06.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros maijā norisinājās kārtējie tematiskie pasākumi 6 projektā iesaistītajās komitejās. Maijs tika veltīts pasākumiem un aktivitātēm, kas saistīti ar ģimenes tematiku, jo maijā tiek atzīmēta Ģimenes diena.

Ilūkstes novadā notika 2 veida aktivitātes:

 1. Maija beigās brīvprātīgie seniori devās ciemos pie vientuļajiem senioriem Subatē un Prodē, kuriem tika sagādātas nelielas dāvanas un saldum;
 2. Senioriem, darot ikdienas darbus, sagādā grūtības veselības problēmas – vienam kāja sāp, otram mugura, citam pēc operācijas. Tāpēc brīvprātīgie seniori izdomāja uzrunāt fizioterapeiti un kopīgi apciemot seniorus. Katru uzmanīgi uzklausot un uzmundrinot, fizioterapeite Karīna Jadčenko ieteica vērtīgus padomus un vingrinājumus senioru veselības stiprināšanai un pašsajūtas uzlabošanai. Apciemojuma laikā seniori uzklausīja padomus, uzdeva neskaitāmus jautājumus, pastāstīja par saviem vaļas priekiem, ikdienas darbiem, bija pateicīgi par vizīti.

Bauskā tika apzinātas ģimenes, māmiņas ar bērniem, arī ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Brīvprātīgie seniori vēlējās pasniegt zīmīgas piemiņas lietas, tāpēc tika nolemts taisīt kopīgo ģimenes foto un bildi ielikt rāmītī, lai ģimenei ir kopbilde, ko novietot savā mājoklī. Darbs, kas izdarīts kopā, stiprina ģimenes vienotību, kā arī atgādina vienkāršas motivējošas lietas – mēs esam ģimene, mums vienmēr jāatbalsta vienam otru, lai vai kas!

Brīvprātīgais Bruno uzņēmās visu, kas ir saistīts ar fotografēšanu un foto izgatavošanu. Ar savu personīgo printeri izdrukāja foto un skaisti noformēja, ieliekot rāmītī. Sievietes brīvprātīgās izvēlējās dāvanu māmiņām – nolēma dāvināt grāmatu, pašas izvēlējās to grāmatu, ko atzina par labu lasāmvielu, vērtējot no sava skatupunkta.

Bērni tika iepriecināti ar krāsojamām grāmatām. Savukārt, daži bērni pat izmantoja iespēju, uzreiz pēc dāvanas saņemšanas, turpat uz vietas pamēģināt krāsošanas darbiņus, rādot seniorēm savu veikumu.

Māmiņas, kas vēlējās, iesaistījās sarunās ar seniorēm, uzkavējoties, un apmainoties viedokļiem ar vecākās paaudzes pārstāvēm, par dažādām aktuālām tēmām.

Ģimenēm tika dāvinātas apsveikuma kartiņas, arī pašu rokām gatavotas, kas īpaši patika mazajiem dalībniekiem. Seniores izvēlējās dzejoļus no latviešu dzejnieku sev tuvā klāsta, bet citas pat pašu sacerētus dzejoļus, ko ierakstīt kā vēstījumu jaunajai paaudzei.

Cēsīs Starptautiskās ģimenes dienas ietvaros tika apciemoti vientuļie seniorus.

Pasēdējām pie kafijas tasītes, iededzinājām uzdāvināto svecīti un runājām par ģimenēm, par tagadējiem laikiem un pagātni.

Savukārt, Daugavpilī visu mēnesi Sarkanā Krusta telpās tika vestas grāmatas. Tad katrs varēja paņemt grāmatu lasīšanai, atnest jau izlasītās grāmatas, apmainīt pret citām. Šis pasākums turpināsies arī nākotnē. Ar senioru palīdzību tapa dekoratīvie ziedi. Katrā no tām bija rakstītas vēlmes par šo tēmu. Šie ziedi tika pakārti kokā. Rezultāts ir “vēlmju koks”. 27.05.2021 visi varēja paņemt ziedu no vēlmju koka. Piedalījās 21 seniors. 2021. gada 25. maijā notika tenisa turnīrs, kurā piedalījās vecmāmiņas ar mazbērniem.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

 


Lielā Talka Cēsu un Vidzemes komitejās

Ziņa publicēta 03.05.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros aprīlī notikušās aktivitātes Lielā Talka Cēsu un Vidzemes komitejās. 

Projekta ietvaros aprīlī notika nākamie tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti organizēt dažādas talkošanas un uzkopšanas aktivitātes, balstoties uz esošajām vajadzībām.

Cēsu komitejas brīvprātīgie seniori ļoti čakli pastrādāja un aprīļa laikā sakārtoja:

 1. 24. aprīlī Raunā tika sakopta Puķu ielas 1 mājas apkārtne. Šajā mājā dzīvo vientuļie seniori, kas paši nevar to izdarīt.
 2. Dzērbenē tika sakopti senioru ģimenes kapi, kā arī sakopta SK ēkas apkārtne.
 3. Stalbē tika sakopta SK ēkas apkārtne.
 4. Amatā tika sakopti vecie kapi un Pērļupītes apkārtne.
 5. 21. aprīlī Cēsīs tika sakopta SK ēkas apkārtne un veselības istaba.

Kopā viss darbs aizņēma aptuveni 12 stundas.

Savukārt Vidzemes komitejā notika sekojošas aktivitās:

 1. No 1. līdz 30. aprīlim notika Vidzemes komitejas Valmieras nodaļas uzkopšanas un tīrības pasākumi. Tika veikta Ziedojuma nodaļas pārkārtošana, tīrīšana, lietoto apģērbu pieņemšana, šķirošana, izdale.
 2. Veikta dzīvokļa uzkopšana un logu mazgāšana Sarkanā krusta brīvprātīgajai aktīvistei pirmās grupas invalīdei Valmierā.
 3. Tā kā Valmieras nodaļas telpās, Valmierā, Stacijas ielā 26, kur atrodas arī Sociālie dzīvokļi, no aprīļa otrās puses konstatēta Covid-19 saslimšana, tika ievērotas stingras epidemioloģiskas prasībās, visas aktivitātes tika veiktas kopā strādājot ne vairāk kā divām personām – kopā 18 dienas 4 stundas.
 4. Visu aprīļa mēnesi tika turpināts no Valmieras LSK Ziedojumu nodaļas piegādāt vilnas izstrādājumus brīvprātīgajām aktīvistēm, kuras dziju izārda, satin kamolos un ada zeķes.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

 


Projekts “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”: Lielā Talka Bauskā un Koknesē

Ziņa publicēta 03.05.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros aprīlī notika nākamie tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti organizēt dažādas talkošanas un uzkopšanas aktivitātes, balstoties uz esošajām vajadzībām.

Bauskā aktivitātes norise bija aprīļa pēdējā nedēļā – kopā 5 dienas.

Katrs no brīvprātīgajiem bija uzņēmies veikt kādu pienākumu no tādiem, kā puķu stādīšana podiņos novietošanai uz palodzēm, puķu dobes sakopšana LSK ēkai piederošā teritorijā un puķu izstādīšana tajā, ēkas logu mazgāšana, apkārtnes ietvju sakopšana, humānās palīdzības istabas sakopšana, apģērba šķirošana, glīta locīšana, vienas sienas nokrāsošana, izveidojot glītāku kopskatu, visu telpu sausā un mitrā uzkopšana.

Projekta reģionālā koordinatore Bauskā Ramona Priede saka: “Rezultāts brīnišķīgs. Darba augļi uzskatāmi redzami, kas priecē gan pašus seniorus, gan apmeklētājus.”

Aprīlī brīvprātīgie seniori Kokneses novadā organizēja Lielo talku, kurā aicināja piedalīties ikvienu iedzīvotāju – tika sakopts vietējais parks – koknesiešu iemīļota pastaigu vieta. Seniori grāba lapas, zāģēja kokus, kā arī vāca atkritumus. Kopējais aktivitātes ilgums: apmēram sešas stundas.

Lielās talkas, ko Koknesē organizēja brīvprātīgie seniori, guva lielu atsaucību. Kopā talkoja un talkotājus atbalstīja 29 cilvēki. Dalībnieki priecājās par iespēju beidzot sanākt kopā un tikties ar līdzcilvēkiem kopīgā darbā. Visi iesaistītie dalījās priekā par skaistu un sakoptu vietu Kokneses pilsētā.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

 

 


Projekts “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”: Lielā Talka Bebrenē un Daugavpilī

Ziņa publicēta 03.05.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros aprīlī notika nākamie tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti organizēt dažādas talkošanas un uzkopšanas aktivitātes, balstoties uz esošajām vajadzībām.

Daugavpilī pasākums notika trīs posmos:

 1. Vispārējā telpu uzkopšana (sienu un durvju tīrīšana, logu mazgāšana);
 2. Iekštelpu ziedu pārstādīšana, puķu dobju ravēšana, puķu stādīšana puķu dobēs.
 3. Sarkanā Krusta telpām piegulošās teritorijas sakopšanā.

Pasākumos piedalījās seniori vecumā no 62 līdz 78 gadiem, kopumā piedalījās 21 cilvēks, daži piedalījās vairākos pasākumos. Senioriem teritorijas sakopšanā palīdzēja LSK Jaunatnes nodaļa.

Par aktivitāti Daugavpils – Ilūkstes komitejas reģionālā koordinatore Ērika Naglinska saka tā:

“Tuvojoties siltam laikam tā vien gribās ņemt lāpstu ar kapli un rušināties dārzā, iestādot kādu skaistu košumkrūmu vai krāsainu puķi. Tā nu Bebrenes Vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 1-. 3. klases audzēkņi kopā ar floristikas skolotāju un LSK Daugavpils – Ilūkstes novadu izpilddirektori un brīvprātīgajiem pie skolas dienesta viesnīcas uzraka sen aizaudzētu puķu dobi, izravēja visas nezāles, izveda akmeņus un sagatavoja dobi puķu un krūmu stādīšanai. Kad dobe bija izprojektēta un nopirkti nepieciešamie stādi, skolas seniori kopā ar projektā iesaistītajiem senioriem raka, mēsloja, stādīja, laistīja, kamēr darbs bija padarīts. Vēl pie dienesta viesnīcas celiņa ierīkojām ceriņu ceļu.

Tas vēl nav viss, ko mēs veicām pateicoties projektam un čaklajām senioru rokām. Pirms dažiem gadiem Bebrenes pagasta seniori pie parka ierīkoja atpūtas vietu. Katru gadu šo vietu uzkopa kopā ar bērnudārza bērniem.

Šoreiz apkopšanas talka notika un par projekta līdzekļiem – tika iestādīti košumkrūmi, bet diemžēl bez bērnudārza bērniem (Covid-19 ierobežojumu dēļ).”

LSK brīvprātīgā Lorija Kaminska dalās savās pārdomās:

“Lai rūpētos par Latviju – tās tīrību un sakoptību, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas norisinājās Lielā talka. Piedaloties šī gada talkas radošajā akcijā „Ideju talka”, Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome savu ideju īstenošanā iesaistīja arī jauniešus.

Projekta „Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros Lielās talkas laikā tika ierīkota košumkrūmu dobe pie Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas un sakopta Bebrenes senioru atpūtas vieta pie pagasta ēkas, kā arī iestādīti košumkrūmi. Talkas laikā dienesta viesnīcas iedzīvotāji – audzēkņi uzraka dobi un sagatavoja zemi košumkrūmu stādīšanai, bet dienesta viesnīcas darbinieki iegādājās košumkrūmus un iestādīja tos. Līdz ar to mēs sasniedzām gan projekta, gan 2021.gada talkas „Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!” mērķus.

Paldies par atsaucību un sadarbību talkošanā!

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

 


Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” martā notikušās aktivitātes

Ziņa publicēta 16.04.2021.

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros martā notika tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā – Daugavpils komitejā, Daugavpils – Ilūkstes komitejā, Vidzemes komitejā, Cēsu komitejā, Viduslatvijas komitejā un Bauskas komitejā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti sagatavot dažāda veida apsveikumus sievietēm 8. marta svētkos. Dāvanās tika sagatavoti gan ar konfekšu ziediem izrotātas pašu sarūpētas ievārijuma burciņas, pasniegtas tika apsveikuma kartiņas ar saldumiem, pastkartes, izstrādājumi no pērlītēm, adītas salvetes, izstrādājumi no mākslīgiem ziediem, adītas zeķes, un citi pārsteigumi, kas tika pasniegti gan vientuļajām pensionārēm, gan daudzbērnu ģimeņu māmiņām, gan sievietēm ar trūcīgo vai maznodrošināto statusu, pansionāta darbiniecēm un klientēm. Aktivitātē kopā tika iesaistīti vairāk kā 70 brīvprātīgie un dāvanu saņēmēji. Saņēmām arī dažus citātus no brīvprātīgajiem senioriem:

“Pasākums vientuļām sievietēm sagādāja patiesus pavasara svētkus, visas bija priecīgas un pārsteigtas, ka par viņām šajā dienā kāds atcerējās.”

 

“Seniori labprāt piedalās dažādās aktivitātēs, viņi prot  izgatavot dažādus suvenīrus, to var iemācīt viens otram un citiem. Ir svarīgi viņus iesaistīt dažādās aktivitātēs.”

 

“Bija patīkami redzēt māmiņu prieku, arī tēvi bija patīkami pārsteigti.”

 

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.