Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš  2021. gada 1. janvāra īsteno Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” projektu “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” Nr. 2021.LV/NVOF/MAC/083.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 1. janvāris – 20. novembris

Projekta mērķis: paaugstināt vecākā gada gājuma iedzīvotāju iesaisti brīvprātīgajā darbā, veicināt to pilsonisko aktivitāti un atbildību, kā arī sekmēt strappaudžu mācīšanās pieredzi un NVO sadarbību Vidzemes, Latgales un Zemgales reģionos.

Projekta mērķa grupa: iedzīvotāji, vecumā no 60 gadiem, kuri dzīvo Vidzemes, Latgales un Zemgales reģionos un kuri brīvajā laikā vēlas iesaistīties brīvprātīgā darba aktivitātēs, apgūt jaunas zināšanas, būt sabiedriski aktīvi un mācīties viens no otra. Projekta mērķa grupa tiks piesaistīta ar LSK reģionālo komiteju darbinieku un brīvprātīgo palīdzību, kā arī ievietojot informāciju pagasta/novada informatīvajā telpā un sadarbojoties ar citām NVO un interešu grupām, piemēram, vietējo invalīdu, represēto, senioru, utt.

Kopsavilkums:

Projekta ietvaros 5 novados un 1 republikas pilsētā 3 plānošanas reģionos (Vidzeme, Latgale, Zemgale) vismaz 120  senioriem tiks dota iespēja aktīvi iesaistīties brīvprātīgā darba veikšanā un piedalīties apmācībās, kas sekmēs viņu zināšanu un prasmju paaugstināšanos. Veicot brīvprātīgā darba aktivitātes, seniori sniegs atbalstu vismaz 300 iedzīvotājiem, atvieglojot to ikdienu, daloties ar savām zināšanām un prasmēm, tādējādi sekmējot viņu dzīves kvalitātes paaugstināšanos.

Projekta ietvaros tiks veicināta starppaaudžu mācīšanās un sekmēta sadarbība starp dažādām sociālām grupām. Tāpat senioriem būs iespēja tikties ar politikas veidotājiem un apzināties savas iespējas iesaistīties  lēmumu pieņemšanas procesos.

Projekta laikā tiks organizētas senioru vajadzībām un interesēm atbilstošas apmācības, vasaras nometne, kā arī projekta noslēguma pasākums, kura laikā tiks izvērtēts padarītais un plānotas jaunas iniciatīvas. Senioru aktivitātes koordinēs un visa veida atbalstu projekta laikā sniegs LSK reģionālās komitejas pārstāvis.

LSK komitejas, kas iesaistījušās projekta realizēšanā:

  1. Daugavpils pilsētas komiteja (kontaktpersona: Ināra Užule, lsk.daugavpils@redcross.lv)
  2. Daugavpils – Ilūkstes komiteja (kontaktpersona: Ērika Naglinska, lsk.daugavpils.ilukste@redcross.lv)
  3. Viduslatvijas komiteja (kontaktpersona: Zanda Stārastniece, lsk.viduslatvija@redcross.lv)
  4. Vidzemes komiteja (kontaktpersona: Sandra Našeniece, lsk.vidzeme@redcross.lv)
  5. Cēsu komiteja (kontaktpersona: Marina Orlova, lsk.cesis@redcross.lv)
  6. Bauskas komiteja (kontaktpersona: Ramona Priede, ramona.priede@redcross.lv)

Projekta kopējais budžets: EUR 29 989,94

Projekta vadītāja: Evija Eglīte, tālrunis: + 37167336653, e-pasts: evija.eglite@redcross.lv

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.


Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” martā notikušās aktivitātes

Ziņa publicēta 16.04.2021.

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros martā notika tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā – Daugavpils komitejā, Daugavpils – Ilūkstes komitejā, Vidzemes komitejā, Cēsu komitejā, Viduslatvijas komitejā un Bauskas komitejā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti sagatavot dažāda veida apsveikumus sievietēm 8. marta svētkos. Dāvanās tika sagatavoti gan ar konfekšu ziediem izrotātas pašu sarūpētas ievārijuma burciņas, pasniegtas tika apsveikuma kartiņas ar saldumiem, pastkartes, izstrādājumi no pērlītēm, adītas salvetes, izstrādājumi no mākslīgiem ziediem, adītas zeķes, un citi pārsteigumi, kas tika pasniegti gan vientuļajām pensionārēm, gan daudzbērnu ģimeņu māmiņām, gan sievietēm ar trūcīgo vai maznodrošināto statusu, pansionāta darbiniecēm un klientēm. Aktivitātē kopā tika iesaistīti vairāk kā 70 brīvprātīgie un dāvanu saņēmēji. Saņēmām arī dažus citātus no brīvprātīgajiem senioriem:

“Pasākums vientuļām sievietēm sagādāja patiesus pavasara svētkus, visas bija priecīgas un pārsteigtas, ka par viņām šajā dienā kāds atcerējās.”

 

“Seniori labprāt piedalās dažādās aktivitātēs, viņi prot  izgatavot dažādus suvenīrus, to var iemācīt viens otram un citiem. Ir svarīgi viņus iesaistīt dažādās aktivitātēs.”

 

“Bija patīkami redzēt māmiņu prieku, arī tēvi bija patīkami pārsteigti.”

 

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.