Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Lielā Talka Cēsu un Vidzemes komitejās

03.maijā 2021 Komitejas

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros aprīlī notikušās aktivitātes Lielā Talka Cēsu un Vidzemes komitejās. 

Projekta ietvaros aprīlī notika nākamie tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti organizēt dažādas talkošanas un uzkopšanas aktivitātes, balstoties uz esošajām vajadzībām.

Cēsu komitejas brīvprātīgie seniori ļoti čakli pastrādāja un aprīļa laikā sakārtoja:

  1. 24. aprīlī Raunā tika sakopta Puķu ielas 1 mājas apkārtne. Šajā mājā dzīvo vientuļie seniori, kas paši nevar to izdarīt.
  2. Dzērbenē tika sakopti senioru ģimenes kapi, kā arī sakopta SK ēkas apkārtne.
  3. Stalbē tika sakopta SK ēkas apkārtne.
  4. Amatā tika sakopti vecie kapi un Pērļupītes apkārtne.
  5. 21. aprīlī Cēsīs tika sakopta SK ēkas apkārtne un veselības istaba.

Kopā viss darbs aizņēma aptuveni 12 stundas.

Savukārt Vidzemes komitejā notika sekojošas aktivitās:

  1. No 1. līdz 30. aprīlim notika Vidzemes komitejas Valmieras nodaļas uzkopšanas un tīrības pasākumi. Tika veikta Ziedojuma nodaļas pārkārtošana, tīrīšana, lietoto apģērbu pieņemšana, šķirošana, izdale.
  2. Veikta dzīvokļa uzkopšana un logu mazgāšana Sarkanā krusta brīvprātīgajai aktīvistei pirmās grupas invalīdei Valmierā.
  3. Tā kā Valmieras nodaļas telpās, Valmierā, Stacijas ielā 26, kur atrodas arī Sociālie dzīvokļi, no aprīļa otrās puses konstatēta Covid-19 saslimšana, tika ievērotas stingras epidemioloģiskas prasībās, visas aktivitātes tika veiktas kopā strādājot ne vairāk kā divām personām – kopā 18 dienas 4 stundas.
  4. Visu aprīļa mēnesi tika turpināts no Valmieras LSK Ziedojumu nodaļas piegādāt vilnas izstrādājumus brīvprātīgajām aktīvistēm, kuras dziju izārda, satin kamolos un ada zeķes.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …