Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” maijā notikušās aktivitātes

03.jūnijā 2021 Projekti

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros maijā norisinājās kārtējie tematiskie pasākumi 6 projektā iesaistītajās komitejās. Maijs tika veltīts pasākumiem un aktivitātēm, kas saistīti ar ģimenes tematiku, jo maijā tiek atzīmēta Ģimenes diena.

Ilūkstes novadā notika 2 veida aktivitātes:

  1. Maija beigās brīvprātīgie seniori devās ciemos pie vientuļajiem senioriem Subatē un Prodē, kuriem tika sagādātas nelielas dāvanas un saldum;
  2. Senioriem, darot ikdienas darbus, sagādā grūtības veselības problēmas – vienam kāja sāp, otram mugura, citam pēc operācijas. Tāpēc brīvprātīgie seniori izdomāja uzrunāt fizioterapeiti un kopīgi apciemot seniorus. Katru uzmanīgi uzklausot un uzmundrinot, fizioterapeite Karīna Jadčenko ieteica vērtīgus padomus un vingrinājumus senioru veselības stiprināšanai un pašsajūtas uzlabošanai. Apciemojuma laikā seniori uzklausīja padomus, uzdeva neskaitāmus jautājumus, pastāstīja par saviem vaļas priekiem, ikdienas darbiem, bija pateicīgi par vizīti.

Bauskā tika apzinātas ģimenes, māmiņas ar bērniem, arī ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

Brīvprātīgie seniori vēlējās pasniegt zīmīgas piemiņas lietas, tāpēc tika nolemts taisīt kopīgo ģimenes foto un bildi ielikt rāmītī, lai ģimenei ir kopbilde, ko novietot savā mājoklī. Darbs, kas izdarīts kopā, stiprina ģimenes vienotību, kā arī atgādina vienkāršas motivējošas lietas – mēs esam ģimene, mums vienmēr jāatbalsta vienam otru, lai vai kas!

Brīvprātīgais Bruno uzņēmās visu, kas ir saistīts ar fotografēšanu un foto izgatavošanu. Ar savu personīgo printeri izdrukāja foto un skaisti noformēja, ieliekot rāmītī. Sievietes brīvprātīgās izvēlējās dāvanu māmiņām – nolēma dāvināt grāmatu, pašas izvēlējās to grāmatu, ko atzina par labu lasāmvielu, vērtējot no sava skatupunkta.

Bērni tika iepriecināti ar krāsojamām grāmatām. Savukārt, daži bērni pat izmantoja iespēju, uzreiz pēc dāvanas saņemšanas, turpat uz vietas pamēģināt krāsošanas darbiņus, rādot seniorēm savu veikumu.

Māmiņas, kas vēlējās, iesaistījās sarunās ar seniorēm, uzkavējoties, un apmainoties viedokļiem ar vecākās paaudzes pārstāvēm, par dažādām aktuālām tēmām.

Ģimenēm tika dāvinātas apsveikuma kartiņas, arī pašu rokām gatavotas, kas īpaši patika mazajiem dalībniekiem. Seniores izvēlējās dzejoļus no latviešu dzejnieku sev tuvā klāsta, bet citas pat pašu sacerētus dzejoļus, ko ierakstīt kā vēstījumu jaunajai paaudzei.

Cēsīs Starptautiskās ģimenes dienas ietvaros tika apciemoti vientuļie seniorus.

Pasēdējām pie kafijas tasītes, iededzinājām uzdāvināto svecīti un runājām par ģimenēm, par tagadējiem laikiem un pagātni.

Savukārt, Daugavpilī visu mēnesi Sarkanā Krusta telpās tika vestas grāmatas. Tad katrs varēja paņemt grāmatu lasīšanai, atnest jau izlasītās grāmatas, apmainīt pret citām. Šis pasākums turpināsies arī nākotnē. Ar senioru palīdzību tapa dekoratīvie ziedi. Katrā no tām bija rakstītas vēlmes par šo tēmu. Šie ziedi tika pakārti kokā. Rezultāts ir “vēlmju koks”. 27.05.2021 visi varēja paņemt ziedu no vēlmju koka. Piedalījās 21 seniors. 2021. gada 25. maijā notika tenisa turnīrs, kurā piedalījās vecmāmiņas ar mazbērniem.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …