Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” senioru nometne septembrī

29.septembrī 2021 Komitejas

No 23. līdz 24. septembrim netālu no Kokneses tika organizēta divu dienu nometne senioriem, kurā piedalījās 21 projektā iesaistītais brīvprātīgais no 5 komitejām, kas piedalās projektā “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”.

Nometnes programmā tika ietvertas gan iepazīšanās sesijas, gan pieredzes apmaiņas nodarbības, kurās komiteju brīvprātīgajiem tika dota iespēja pastāstīt par projekta ietvaros realizētajām aktivitātēm, kā arī prezentēt aktivitātes, kuras vēl ir plānots paveikt gan līdz projekta beigām, gan arī pēc tam. Tāpat tika organizētas praktiskas nodarbības, kurās apgūt tādas prasmes, kā dekorēšana, izmantojot dažādas dabas veltes, un dekoratīvā salvešu locīšana. Šīs prasmes vēlāk brīvprātīgie varēs izmantot, iemācot tās cilvēkiem savās nodaļās.

Dalībniekiem tika dota iespēja apgūt ART komunikācijas pamatus, kuros tiek izmantota mūzika un deja. Pirmajā nometnes dienā Kokneses brīvprātīgie noorganizēja nelielu ekskursiju Likteņdārzā, kas atradās netālu no nometnes vietas. Otrās dienas noslēgumā notika nometnes izvērtēšana, nelielu muzikālu pārsteigumu senioriem sagādāja viesu mājas īpašnieks.

Liels paldies par aktīvo iesaistīšanos nometnes organizēšanā un realizēšanā Lībai Zukulei no Kokneses, Ērikai Naglinskai no Ilūkstes, kā arī paldies Inārai Mačuļskai par ART komunikācijas nodarbību. Paldies Aizkraukles novada, Kokneses pagasta viesu mājai “Kalnavoti” par silto uzņemšanu un Kokneses krodziņam “Rūdolfs” par siltajām maltītēm.

Dalībniekiem tika jautāts, kādu atbalstu vēlētos vairāk saņemt no reģionālajām komitejām. Viņi atzina, ka labprāt vēlētos arī pēc projekta beigām regulāri saņemt aktuālo informāciju, kā arī atbalstu projektu realizēšanā. No komitejām gribētu saņemt lielāku iedrošinājumu un uzticību darboties un realizēt savas idejas. Labprāt sagaidītu biežāku atbalstu transporta pakalpojumu nodrošināšanā, veicot brīvprātīgo darbu, gribētu biežāk tikties ar LSK brīvprātīgajiem senioriem – šādas tikšanās varētu tikt organizētas katru gadu . Tāpat brīvprātīgie atzina, ka ikdienā gribētu vairāk saņemt praktisku atbalstu, labus padomus, kā arī atzinību par darbu, ko dara.

Pāris atziņas no nometnes dalībniekiem:

“Patika dalībnieku optimisms, radošā izdoma, enerģija, kopības sajūta kā LSK biedriem.”

“Biju pārsteigta par to, ka mazos novados un pagastos var organizēt tik lielas aktivitātes!”

“Patika gan praktiskās apmācības, ko turpmāk varēsim izmantot un piedāvāt savās aktivitātēs, gan arī tikšanās un neformālās sarunas ar aktīvajiem brīvprātīgajiem citās komitejās. Iedvesmojoši!”

“Darbošanās komandā un sabiedrībai par labu, uzlabo garastāvokli, veido pozitīvismu un palīdz aizmirst par savām likstām un problēmām.”

 

Dalībniekiem pēc nometnes jau ir radušās idejas gan jauniem projektiem, gan arī, kā turpināt savas aktivitātes pēc projekta beigām.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …