Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” senioru nometne septembrī

29.septembrī 2021 Komitejas

No 23. līdz 24. septembrim netālu no Kokneses tika organizēta divu dienu nometne senioriem, kurā piedalījās 21 projektā iesaistītais brīvprātīgais no 5 komitejām, kas piedalās projektā “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”.

Nometnes programmā tika ietvertas gan iepazīšanās sesijas, gan pieredzes apmaiņas nodarbības, kurās komiteju brīvprātīgajiem tika dota iespēja pastāstīt par projekta ietvaros realizētajām aktivitātēm, kā arī prezentēt aktivitātes, kuras vēl ir plānots paveikt gan līdz projekta beigām, gan arī pēc tam. Tāpat tika organizētas praktiskas nodarbības, kurās apgūt tādas prasmes, kā dekorēšana, izmantojot dažādas dabas veltes, un dekoratīvā salvešu locīšana. Šīs prasmes vēlāk brīvprātīgie varēs izmantot, iemācot tās cilvēkiem savās nodaļās.

Dalībniekiem tika dota iespēja apgūt ART komunikācijas pamatus, kuros tiek izmantota mūzika un deja. Pirmajā nometnes dienā Kokneses brīvprātīgie noorganizēja nelielu ekskursiju Likteņdārzā, kas atradās netālu no nometnes vietas. Otrās dienas noslēgumā notika nometnes izvērtēšana, nelielu muzikālu pārsteigumu senioriem sagādāja viesu mājas īpašnieks.

Liels paldies par aktīvo iesaistīšanos nometnes organizēšanā un realizēšanā Lībai Zukulei no Kokneses, Ērikai Naglinskai no Ilūkstes, kā arī paldies Inārai Mačuļskai par ART komunikācijas nodarbību. Paldies Aizkraukles novada, Kokneses pagasta viesu mājai “Kalnavoti” par silto uzņemšanu un Kokneses krodziņam “Rūdolfs” par siltajām maltītēm.

Dalībniekiem tika jautāts, kādu atbalstu vēlētos vairāk saņemt no reģionālajām komitejām. Viņi atzina, ka labprāt vēlētos arī pēc projekta beigām regulāri saņemt aktuālo informāciju, kā arī atbalstu projektu realizēšanā. No komitejām gribētu saņemt lielāku iedrošinājumu un uzticību darboties un realizēt savas idejas. Labprāt sagaidītu biežāku atbalstu transporta pakalpojumu nodrošināšanā, veicot brīvprātīgo darbu, gribētu biežāk tikties ar LSK brīvprātīgajiem senioriem – šādas tikšanās varētu tikt organizētas katru gadu . Tāpat brīvprātīgie atzina, ka ikdienā gribētu vairāk saņemt praktisku atbalstu, labus padomus, kā arī atzinību par darbu, ko dara.

Pāris atziņas no nometnes dalībniekiem:

“Patika dalībnieku optimisms, radošā izdoma, enerģija, kopības sajūta kā LSK biedriem.”

“Biju pārsteigta par to, ka mazos novados un pagastos var organizēt tik lielas aktivitātes!”

“Patika gan praktiskās apmācības, ko turpmāk varēsim izmantot un piedāvāt savās aktivitātēs, gan arī tikšanās un neformālās sarunas ar aktīvajiem brīvprātīgajiem citās komitejās. Iedvesmojoši!”

“Darbošanās komandā un sabiedrībai par labu, uzlabo garastāvokli, veido pozitīvismu un palīdz aizmirst par savām likstām un problēmām.”

 

Dalībniekiem pēc nometnes jau ir radušās idejas gan jauniem projektiem, gan arī, kā turpināt savas aktivitātes pēc projekta beigām.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.