Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”: Lielā Talka Bebrenē un Daugavpilī

03.maijā 2021 Komitejas

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros aprīlī notika nākamie tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti organizēt dažādas talkošanas un uzkopšanas aktivitātes, balstoties uz esošajām vajadzībām.

Daugavpilī pasākums notika trīs posmos:

  1. Vispārējā telpu uzkopšana (sienu un durvju tīrīšana, logu mazgāšana);
  2. Iekštelpu ziedu pārstādīšana, puķu dobju ravēšana, puķu stādīšana puķu dobēs.
  3. Sarkanā Krusta telpām piegulošās teritorijas sakopšanā.

Pasākumos piedalījās seniori vecumā no 62 līdz 78 gadiem, kopumā piedalījās 21 cilvēks, daži piedalījās vairākos pasākumos. Senioriem teritorijas sakopšanā palīdzēja LSK Jaunatnes nodaļa.

Par aktivitāti Daugavpils – Ilūkstes komitejas reģionālā koordinatore Ērika Naglinska saka tā:

“Tuvojoties siltam laikam tā vien gribās ņemt lāpstu ar kapli un rušināties dārzā, iestādot kādu skaistu košumkrūmu vai krāsainu puķi. Tā nu Bebrenes Vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 1-. 3. klases audzēkņi kopā ar floristikas skolotāju un LSK Daugavpils – Ilūkstes novadu izpilddirektori un brīvprātīgajiem pie skolas dienesta viesnīcas uzraka sen aizaudzētu puķu dobi, izravēja visas nezāles, izveda akmeņus un sagatavoja dobi puķu un krūmu stādīšanai. Kad dobe bija izprojektēta un nopirkti nepieciešamie stādi, skolas seniori kopā ar projektā iesaistītajiem senioriem raka, mēsloja, stādīja, laistīja, kamēr darbs bija padarīts. Vēl pie dienesta viesnīcas celiņa ierīkojām ceriņu ceļu.

Tas vēl nav viss, ko mēs veicām pateicoties projektam un čaklajām senioru rokām. Pirms dažiem gadiem Bebrenes pagasta seniori pie parka ierīkoja atpūtas vietu. Katru gadu šo vietu uzkopa kopā ar bērnudārza bērniem.

Šoreiz apkopšanas talka notika un par projekta līdzekļiem – tika iestādīti košumkrūmi, bet diemžēl bez bērnudārza bērniem (Covid-19 ierobežojumu dēļ).”

LSK brīvprātīgā Lorija Kaminska dalās savās pārdomās:

“Lai rūpētos par Latviju – tās tīrību un sakoptību, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas norisinājās Lielā talka. Piedaloties šī gada talkas radošajā akcijā „Ideju talka”, Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome savu ideju īstenošanā iesaistīja arī jauniešus.

Projekta „Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros Lielās talkas laikā tika ierīkota košumkrūmu dobe pie Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas un sakopta Bebrenes senioru atpūtas vieta pie pagasta ēkas, kā arī iestādīti košumkrūmi. Talkas laikā dienesta viesnīcas iedzīvotāji – audzēkņi uzraka dobi un sagatavoja zemi košumkrūmu stādīšanai, bet dienesta viesnīcas darbinieki iegādājās košumkrūmus un iestādīja tos. Līdz ar to mēs sasniedzām gan projekta, gan 2021.gada talkas „Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!” mērķus.

Paldies par atsaucību un sadarbību talkošanā!

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.