Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai”: Lielā Talka Bebrenē un Daugavpilī

03.maijā 2021 Komitejas

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros aprīlī notika nākamie tematiskie brīvprātīgā darba pasākumi visās 6 LSK komitejās, kas iesaistījušās projektā. Ievērojot visas valstī noteiktos ierobežojumus, projektā iesaistītie brīvprātīgie seniori tika aicināti organizēt dažādas talkošanas un uzkopšanas aktivitātes, balstoties uz esošajām vajadzībām.

Daugavpilī pasākums notika trīs posmos:

  1. Vispārējā telpu uzkopšana (sienu un durvju tīrīšana, logu mazgāšana);
  2. Iekštelpu ziedu pārstādīšana, puķu dobju ravēšana, puķu stādīšana puķu dobēs.
  3. Sarkanā Krusta telpām piegulošās teritorijas sakopšanā.

Pasākumos piedalījās seniori vecumā no 62 līdz 78 gadiem, kopumā piedalījās 21 cilvēks, daži piedalījās vairākos pasākumos. Senioriem teritorijas sakopšanā palīdzēja LSK Jaunatnes nodaļa.

Par aktivitāti Daugavpils – Ilūkstes komitejas reģionālā koordinatore Ērika Naglinska saka tā:

“Tuvojoties siltam laikam tā vien gribās ņemt lāpstu ar kapli un rušināties dārzā, iestādot kādu skaistu košumkrūmu vai krāsainu puķi. Tā nu Bebrenes Vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 1-. 3. klases audzēkņi kopā ar floristikas skolotāju un LSK Daugavpils – Ilūkstes novadu izpilddirektori un brīvprātīgajiem pie skolas dienesta viesnīcas uzraka sen aizaudzētu puķu dobi, izravēja visas nezāles, izveda akmeņus un sagatavoja dobi puķu un krūmu stādīšanai. Kad dobe bija izprojektēta un nopirkti nepieciešamie stādi, skolas seniori kopā ar projektā iesaistītajiem senioriem raka, mēsloja, stādīja, laistīja, kamēr darbs bija padarīts. Vēl pie dienesta viesnīcas celiņa ierīkojām ceriņu ceļu.

Tas vēl nav viss, ko mēs veicām pateicoties projektam un čaklajām senioru rokām. Pirms dažiem gadiem Bebrenes pagasta seniori pie parka ierīkoja atpūtas vietu. Katru gadu šo vietu uzkopa kopā ar bērnudārza bērniem.

Šoreiz apkopšanas talka notika un par projekta līdzekļiem – tika iestādīti košumkrūmi, bet diemžēl bez bērnudārza bērniem (Covid-19 ierobežojumu dēļ).”

LSK brīvprātīgā Lorija Kaminska dalās savās pārdomās:

“Lai rūpētos par Latviju – tās tīrību un sakoptību, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas norisinājās Lielā talka. Piedaloties šī gada talkas radošajā akcijā „Ideju talka”, Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome savu ideju īstenošanā iesaistīja arī jauniešus.

Projekta „Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros Lielās talkas laikā tika ierīkota košumkrūmu dobe pie Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas un sakopta Bebrenes senioru atpūtas vieta pie pagasta ēkas, kā arī iestādīti košumkrūmi. Talkas laikā dienesta viesnīcas iedzīvotāji – audzēkņi uzraka dobi un sagatavoja zemi košumkrūmu stādīšanai, bet dienesta viesnīcas darbinieki iegādājās košumkrūmus un iestādīja tos. Līdz ar to mēs sasniedzām gan projekta, gan 2021.gada talkas „Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!” mērķus.

Paldies par atsaucību un sadarbību talkošanā!

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …