Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” 2018. gadā īstenoja projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” (Nr. 2018.LV/NVOF/DAP/MAC/012/25), ko finansēja Sabiedrības integrācijas fonds NVO fonda ietvaros.

Projekta īstenošanas periods2018. gada 8. janvāris – 31. oktobris 

Projekta mērķis: pilnveidot LSK brīvprātīgo kustības uzskaites sistēmu un īstenot jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgā darbā, īpaši attālos Latvijas reģionos.

Projekta īstenošanas vieta: visa Latvija.

Projekta mērķauditorija: Latvijas iedzīvotāji; LSK darbinieki un brīvprātīgie.

Projekta laikā bija šādas galvenās aktivitātes un sasniegtie rezultāti:

Galvenās aktivitātes: 

  • LSK brīvprātīgo uzskaites datu bāzes izstrāde, apmācības darbiniekiem un brīvprātīgajiem par datu bāzes lietošanu;
  • inovatīva digitāla rīka: e-platformas brīvprātīgā darba dokumentēšanai izstrāde;
  • izglītojoši semināri attālos reģionos par brīvprātīgā darba būtību un LSK brīvprātīgā darba pieredzi 100 gadu laikā;
  • komunikācijas kampaņa “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” (marts – oktobris), kuras ietvaros Latvijas iedzīvotāji aicināti veikt brīvprātīgo darbu vismaz 100 stundu apjomā un to dokumentēt LSK e-platformā, savu ieguldījumu pasniedzot kā dāvanu Latvijai, par godu valsts simtgadei, popularizēta brīvprātīgā darba būtība, e-platforma un apzināti brīvprātīgo personiskie ieguvumi, iesaistoties brīvprātīgo kustībā.

Sasniegtie rezultāti:

  • izstrādāta brīvprātīgo uzskaites datu bāze;
  • apmācīti 15 LSK darbinieki un brīvprātīgie par datu bāzes izmantošanu;
  • izstrādāta e-platforma brīvprātīgā darba dokumentēšanai, kas pieejama 100stundas.redcross.lv;
  • notikuši 5 izglītojoši semināri bērniem un jauniešiem skolās un jauniešu centros dažādos Latvijas reģionos, tajos kopā piedalījušies 246 jaunieši;
  • kampaņā “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” piedalījušies 257 iedzīvotāji (sākotnēji plānots 100) no 68 reģioniem, kopā nostrādājot vairāk kā 10 000 brīvprātīgā darba stundas (sākotnēji plānots vismaz 1000);
  • sabiedrība izglītota par brīvprātīgā darba būtību, ieguvumiem un jauno e-platformu kā palīgu brīvprātīgā darba dokumentēšanai un plānošanai.

Projekta noslēgumā organizēts brīvprātīgo godināšanas pasākums, kurā sveikti kampaņas 54 aktīvākie projekta dalībnieki – cilvēki vecumā no 6 līdz 76 gadiem, kuri savā ikdienā 2018. gada laikā nesavtīgi palīdzējuši līdzcilvēkiem, savu brīvprātīgo darbu pasniedzot kā dāvanu Latvijas valsts simtgadē. Projekta noslēguma pasākumā sveiktas 8 pašas aktīvākās Latvijas reģionu pašvaldības – Rīgas, Valmieras un Daugavpils pilsētas, kā arī Rūjienas, Brocēnu, Kokneses, Daugavpils un Jelgavas novadi – šajos reģionos e-platformas “100stundas.redcross.lv” lietotāji reģistrējuši visvairāk stundu. PALDIES ikvienam par iesaistīšanos!

Projekta kopējais budžets: EUR 13 799,91 

Projekta vadītāja: Aija Strazda, tālr.: +371 67336653, e-pasts: aija.strazda@redcross.lv


Ikvienam, kurš iesaistās brīvprātīgajā darbā, sniedzot palīdzību citiem sabiedrības locekļiem vai grupām, ir iespēja pilnveidoties, iegūt jaunas zināšanas un prasmes un daudz cita noderīga un vērtīga!

Plašāk par brīvprātīgo darbu un  ieguvumiem ŠEIT

LSK sveic 54 brīvprātīgos un projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” aktīvākos dalībniekus

30. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 11. stāvā notika biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” noslēguma pasākums, kura laikā tika sveikti 54 aktīvākie projekta dalībnieki – cilvēki vecumā no 6 līdz 76 gadiem, kuri savā ikdienā 2018. gada laikā nesavtīgi palīdzējuši līdzcilvēkiem, savu brīvprātīgo darbu pasniedzot kā dāvanu Latvijas valsts un LSK simtgadēs. Projekta dalībnieki savu nostrādāto stundu skaitu (vairāk kā 100 h) reģistrējuši interneta platformā 100stundas.redcross.lv.

Pirms pasākuma svinīgās daļas, ikvienam bija iespēja apskatīt LSK simtgadei veltīto LNB izstādi “Misijas sākums. Latvijas Sarkanais Krusts 1918–1940”.

Brīvprātīgo godināšanas pasākumu atklāja LSK Prezidents Viktors Jaksons, sveicot visus klātesošos ar iedvesmojošu runu un pateikšanos par sociāli atbildīgu līdzdalību sabiedrības labā, tāpat, dalībniekus uzrunāja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Alma Brinkmane, sakot paldies ikvienam par paveikto darbu.

Ar savu brīvprātīgā darba pieredzi iepazīstināja un ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja un iedvesmoja Māra Upmane – Holšteine un Juris Kalnišs no grupas Astro’n’out.

Projekta noslēguma pasākumā tika sveiktas arī 8 pašas aktīvākās Latvijas reģionu pašvaldības – Rīgas, Valmieras un Daugavpils pilsētas, kā arī Rūjienas, Brocēnu, Kokneses, Daugavpils un Jelgavas novadi – šajos reģionos platformas 100stundas.redcross.lv lietotāji reģistrējuši visvairāk stundu.

Visus 54 brīvprātīgos sveica LSK Prezidents Viktors Jaksons un LSK Jaunatnes vadītāja Sigita Skujiņa.

Kopumā akcijā iesaistījās 257 cilvēki no 68 reģioniem, platformā ievadot vairāk kā 10 000 brīvprātīgā darba stundu. Platforma 100.stundas.redcross.lv būs aktīva arī turpmāk, tādēļ LSK aicina ikvienu to izmantot un reģistrēt savas brīvprātīgā darba stundas arī nākotnē.

Projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” mērķis ir pilnveidot LSK brīvprātīgo kustības uzskaites sistēmu un īstenot jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgā darbā, īpaši attālos Latvijas reģionos. Projekta laikā tika izveidota interneta platforma, kurā ikvienam ir iespēja reģistrēties, uzskaitīt savu brīvprātīgajā darbā pavadīto laiku, ievietot fotoattēlus un aprakstus par padarīto, vienlaikus redzot līdzcilvēku paveikto.

LSK un Sabiedrības integrācijas fonds projekts “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” jau tuvojas noslēgumam.
Aicinām noskatīties video “ATBILD BRĪVPRĀTĪGIE”, kur mūsu aktīvie brīvprātīgie Laine Elizabete Lapa un Kārlis Siders vairāk pastāsta, kā iesaistījušies brīvprātīgajā darbā un kāpēc ir forši izmantot rīku 100stundas.redcross.lv savu brīvprātīgo darba stundu reģistrēšanai un uzskaitīšanai.

Lepojamies, ka šie jaunieši, tāpat kā daudzi citi, jau sakrājuši vairāk kā 100 BD stundas, tādā veidā sveicot Latviju simtgadē. LSK saka paldies arī Riga State Gymnasium No.1 par jauniešu iedvesmošanu iesaistīties, darīt un palīdzēt.

Ar prieku un lepnumu paziņojam, ka akcijā “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” reģistrējušies pirmie 100 dalībnieki!  Šobrīd brīvprātīgā darba līdera lomai izvirzījusies Rīga ar 1272 stundām, galvaspilsētai seko Daugavpils un Brocēni.

Cilvēki reģistrējušies 37 dažādos Latvijas reģionos un kopā veikuši 2199 brīvprātīgā darba stundas, kas, mērot diennaktīs, ir jau 91 diena, kas piepildīta ar prieku, laipnību, atbalstu, zināšanām, palīdzību un viennozīmīgi iedvesmu par Latviejas iedzīvotāju pašaizliedzību un cilvēcību.

Piedalies arī Tu!
Kā tas darbojas? Pavisam vienkārši!

Reģistrējies http://100stundas.redcross.lv/map ;
Ieraksti savā profilā, cik stundas un kur esi veicis brīvprātīgo darbu #100brīvprātīgādarbastundasLV #LSK100 #LV100;
Uzzini, cik stundas šajā Latvijas jubilejas gadā jau esi uzdāvinājis mūsu Latvijai pats un cik Tavi draugi;
Brauc oktobrī uz Rīgu svinēt Latvijas dzimšanas dienu. Aicināsim kopā visus, kuri 2018. gadā būs paspējuši savākt vismaz 100 stundas

Video: https://www.youtube.com/watch?v=qCwIAk6Nlqw

#LSK projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” finansē Sabiedrības integrācijas fonds NVO fonda ietvaros.

Sveicam projekta dalībnieci, kura jau reģistrējusi pirmās 100 brīvprātīgā darba stundas

No sirds un ar patiesu prieku sveicam Laima Kazeku, kura ir pati 1., kas jau savākusi vairāk kā 100 brīvprātīgā darba stundas akcijas “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” ietvaros!

Paldies par labajiem darbiem un Tavu gaišo sirdi! 
P.S. Kurš būs nākošais? http://100stundas.redcross.lv/

 

Sāc skaitīt sava brīvprātīgā darba stundas arī Tu!

Vai jau eso sācis skaitīt savas brīvprātīgā darba stundas?
Vai šogad esi paspējis izdarīt labu citam?

Dalies ar savu stundu skaitu un mazu aprakstu par padarīto http://100stundas.redcross.lv/
kā arī dallies ar šo ierakstu sociālajos tīklos izmantojot tēmturi #100brīvprātīgādarbastundasLV.

 Nav nozīmes, vai LSK vai kādas citas organizācijas brīvprātīgais.
️Šī lapa ir paredzēta ikvienam, kas vēlas sveikt Latviju dzimšanas dienā un dāvināt tai savas 100 brīvprātīgā darba stundas.

Neaizmirsti pieskaitīt tās stundas, kurās esi brīvprātīgi darbojies šogad, līdz šodienai.

Atver lapu – izveido savu profilu – ievieto attēlu un īsu aprakstu par padarīto – dallies ar to sociālajos tīklos – vēro citu brīvprātīgo aktivitātes interaktīvajā kartē.

#LSK un Sabiedrības Integrācijas Fonds projekts “Manas 100 brīvprātīga darba stundas Latvijai”

 

Sveic Latviju svētkos – dāvini savas 100 brīvprātīgā darba stundas

LSK uzsācis vēl nebijušu projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”. Aicinām tajā iesaistīties visus – LSK un LSKJ brīvprātīgos, draugus, ģimenes locekļus, ikvienu sabiedriski aktīvu cilvēku, kurš vēlas Latvijai uzdāvināt neaizmirstamu dāvanu – 100 brīvprātīgi veikta darba stundas, palīdzot tiem, kuriem palīdzība ir nepieciešama. Pavisam drīz klajā laidīsim digiālo e-platformu http://100stundas.redcross.lv/, kurā ikviens varēs reģistrēt un uzskaitīt sava brīvprātīgā darba stundas, publicēt foto un īsu aprakstu ar padarīto darbu.

246 jaunieši Latvijas novados mācījušies par brīvprātīgo darbu

Aprīļa mēnesī LSK pārstāvji viesojās vairākās Latvijas novadu skolās, lai jauniešiem pastāstītu par to, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā.
Tāpat, klausītāji tika informēti par projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā!
Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds NVO fonda ietvaros. 

31 jaunietis Rīgā piedalās pasākumā par brīvprātīgo darbu

21. aprīlī LSK Rīgas centra komitejā notika pasākums jauniešiem, kas veltīts neformālajai izglītībai, LSK vēsturei, brīvprātīgajam darbam, tā iespējām un projektam “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

Tāpat, 21 jaunietis uzzināja par jomām, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā. Tāpat, klausītāji tika informēti par projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā!

Madonā jaunieši piedalās izglītojošā seminārā par brīvprātīgo darbu

19. aprīlī LSK pārstāvji devās uz Madonu, lai stāstītu jauniešiem par brīvprātīgā darba būtību un LSK  brīvprātīgā darba pieredzi 100.gadu laikā un projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

Izglītojošajā seminārā tika stāstīts, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā. Tāpat, klausītāji tika informēti par projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā!

Seminārā piedalījās 64 jaunieši.

Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds NVO fonda ietvaros.

Koknesē jaunieši mācās par brīvprātīgo darbu

17. aprīlī LSK pārstāvji devās uz Koknesi, I.Gaiša Kokneses vidusskolu, lai jauniešiem pastāstītu par brīvprātīgā darba būtību un LSK  brīvprātīgā darba pieredzi 100.gadu laikā un projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

Izglītojošajā seminārā tika stāstīts, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā. Tāpat, klausītāji tika informēti par projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā!

Seminārā piedalījās 34 jaunieši.

41 jaunietis Saldus novadā piedalījies izglītojošā seminārā par brīvprātīgo darbu

12. aprīlī LSK pārstāvji devās uz Saldus novada Rubas pamatskolu un LSK Saldus komiteju, lai jauniešus informētu par brīvprātīgā darba būtību un LSK  brīvprātīgā darba pieredzi 100.gadu laikā un projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

Izglītojošajā seminārā tika stāstīts, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā. Tāpat, klausītāji tika informēti par projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā!

Seminārā Rubas pamatskolā piedalījās 33 jaunieši, savukārt, LSK Saldus komitejā – 8 jaunieši.

49 studenti Bulduros piedalījušies LSK izglītojošajā seminārā par brīvprātīgo darbu

10. aprīlī LSK pārstāvji devās uz Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK), lai studentus informētu par brīvprātīgā darba būtību un LSK  brīvprātīgā darba pieredzi 100.gadu laikā un projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

Izglītojošajā seminārā tika stāstīts, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā. Tāpat, klausītāji tika informēti par projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā!

Kopā seminārā piedalījās 49 LU PSK studenti.

Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds NVO fonda ietvaros.

47 jaunieši Balvos izglītoti par brīvprātīgā darba iespējām

5. aprīlī LSK 3 izglītības iestādēs Balvu novadā rīkoja izglītojošus seminārus par brīvprātīgā darba būtību un LSK  brīvprātīgā darba pieredzi 100.gadu laikā un projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

Jaunieši mācījās par to, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā.

Kopā semināros piedalījās 47 jaunieši no Viļķenes Valsts ģimnāzijas, Balvu amatniecības vidusskolas un Balvu Valsts ģimnāzijas.

Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds NVO fonda ietvaros.

 

LSK uzsācis projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” īstenošanu

2018. gada 8. janvārī LSK uzsāka projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” īstenošanu. Tā mērķis ir pilnveidot LSK brīvprātīgo kustības uzskaites sistēmu un īstenot jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgā darbā, īpaši attālos Latvijas reģionos.
Projekta ietvaros plānots izstrādāt LSK brīvprātīgo datu bāzi, organizēt LSK darbinieku (brīvprātīgo) apmācības par datu bāzes izmantošanu/aktualizēšanu; rīkot izglītojošus seminārus attālos Latvijas reģionos par brīvprātīgā darba būtību un LSK brīvprātīgā darba pieredzi 100.gadu laikā.
Tāpat, tiks organizēta akcija “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, kuras ietvaros aicināsim iedzīvotājus veikt brīvprātīgo darbu vismaz 100 stundu apjomā kā dāvanu Latvijas valsts simtgadei.
Projekta laikā tiks popularizēta brīvprātīgā darba būtība, kā arī apzināti brīvprātīgo personiskie ieguvumi iesaistoties brīvprātīgo kustībā.
Projektu finansē Sabiedrības integrācijas fonds
Ikvienam ir iespēja iesaistīties šajā projektā un dāvināt Latvijai savas 100 brīvprātīgā darba stundas, kas būs īpaša dāvana Latvijai – sabiedrībai, līdzcilvēkiem un pašiem sev!

LSK uzsācis vēl nebijušu projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”. Aicinām tajā iesaistīties visus – LSK un LSKJ brīvprātīgos,  draugus, ģimenes locekļus, ikvienu sabiedriski aktīvu cilvēku, kurš vēlas Latvijai uzdāvināt neaizmirstamu dāvanu – 100 brīvprātīgi veikta darba stundas, palīdzot tiem, kuriem palīdzība ir nepieciešama. Pavisam drīz klajā laidīsim digiālo e-platformu http://100stundas.redcross.lv/, kurā ikviens varēs reģistrēt un uzskaitīt sava brīvprātīgā darba stundas, publicēt foto un īsu aprakstu ar padarīto darbu.