Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pievienojies mums!


Brīvprātīgie Latvijas Sarkanajā Krustā

Kontaktinformācija Kontaktpersona 
Šarlotes iela 1D, Rīga, LV-1010
Tālrunis: +371 67336651
E-pasts: jana.lapcenoka@redcross.lv
LSK personāla vadītāja Jana Lapčenoka

Ja Tev ir 13 – 30 gadi, vari pievienoties Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnei!

Šarlotes iela 1D, Rīga, LV-1010
Tālrunis: +371 67336653
E-pasts: youth@redcross.lv

LSKJ vadītāja Sigita Skujiņa


Brīvprātība ir viens no biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” pamatprincipiem. Tas ir veids, kādā ikvienam ir iespēja palīdzēt tiem, kuriem palīdzība ir visvairāk nepieciešama, ziedojot savu laiku un prasmes. Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”, esot Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības sastāvā, darbojas, ievērojot šo principu.

LSK brīvprātīgo aktivitātes

LSK brīvprātīgo skaits šobrīd ir aptuveni 2300 cilvēku, kuri ir aktīvi dažādās jomās, bet kā visvairāk veicamās pamataktivitātes var minēt:

 • iesaistīšanās dažādu labdarības projektu organizēšanā, realizēšanā un LSK ideju popularizēšanā;
 • piedalīšanās bezatlīdzības asins donoru dienu pasākumos, jaunu donoru piesaistīšanā un bezatlīdzības donoru kustības popularizēšanā;
 • iesaistīšanās humānās palīdzības sniegšanā, piemēram, darbs humānās palīdzības savākšanas un izsniegšanas punktos;
 • LSK Jaunatnes organizācijas brīvprātīgie vienaudžu izglītotāji Latvijas skolās lasa lekcijas par tādām tēmām kā – HIV/AIDS, vardarbība, starptautiskās humānās tiesības, cilvēktiesības un diskriminācija, pirmā palīdzība u.c.;
 • cilvēki ar medicīnisko izglītību LSK veselības istabās brīvprātīgi sniedz konsultatīvu palīdzību;
 • iesaistīšanās pirmās palīdzības mācībās un sacensībās kā negadījumu atveidotājiem, tiesnešiem un palīgiem;
 • u.c.

Ko iegūst brīvprātīgais?

 • iespēju padarīt pasauli labāku, pārveidojot un uzlabojot savu un apkārtējo dzīves kvalitāti;
 • jaunas zināšanas un pieredzi;
 • jaunus draugus un sociālos kontaktus;
 • gandarījumu par labi paveikto darbu.

Par brīvprātīgo var kļūt jebkurš cilvēks, kurš vēlas izmantot savas spējas un pieredzi, iegūt jaunas zināšanas un prasmes, ietekmēt sabiedrībā notiekošo, aktīvi darboties un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Brīvprātīgais pats izvēlas savām interesēm atbilstošus projektus un laika apjomu, kuru veltīt brīvprātīgā darbam.

Projekts “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”

 

BRĪVPRĀTĪGĀ REĢISTRĀCIJAS FORMA    /    REGISTRATION APPLICATION OF A VOLUNTEER    / ФОРМА РЕГИСТРАЦИИ ВОЛОНТЕРA

LSK brīvprātīgo stāsti

Eva Rubene, LSK un LSKJ brīvprātīgā

“Mani sauc Eva, un es esmu LSK brīvprātīgā. Kā es par tādu kļuvu? Tas bija vidusskolā, laikam 11. klasē,kad ģeogrāfijas skolotāja, kas tolaik vēl bija arī
LSK Rēzeknes komitejas jaunatnes nodaļas vadītāja, informēja par darāmiem darbiem un to, ka vajadzīgi jaunieši. Pāris reizes iesaistoties par brīvprātīgo, man iepatikās, jo bija interesanti pavadīts brīvais laiks. Tā nu aizvadīti seši gadi. Kādu laiku biju arī LSK Rēzeknes komitejas jaunatnes nodaļas vadītāja. Ko esmu darījusi? Galvenokārt radījusi prieku cilvēkos. Kā to var izdarīt? Ar muzikāla, teatrāla pasākuma organizēšanu pansionātā, ar radošu darbnīcu bērnudārzā, bērnunamā vai pagasta jauniešu centrā. Kāpēc ieteiktu Tev kļūt par brīvprātīgo? Jā, par to, ka darbojies, Tu nesaņem naudu, jo esi brīvprātīgais. Vai zini, kāds visbiežāk ir atalgojums? Labsajūta un prieks par veikumu, kā arī tas, ka Tu paplašini savu redzesloku, uzlabo saskarsmi ar cilvēkiem. Tas taču ir jauki?”

Kārlis Siders, LSKJ brīvprātīgais

“Par LSK dzirdēju no draudzenes, kas nemitīgi slavināja to un stāstīja, cik jautri un nozīmīgi esot tur darboties. Tāpēc vienu vasaru nolēmu pievienoties, pamēģināt mācīt pirmo palīdzību Ādažu skolēniem, un tā bija tiešām burvīga pieredze. Šie skolēni ar prieku mācījās un centās izzināt visu, kā glābt citu dzīvību, un man bija patiess prieks viņus iedvesmot un mācīt. Es sapratu, ka ir tiešām patīkami dalīties vitāli svarīgā informācijā, vienlaikus iepazīstoties ar brīnišķīgiem cilvēkiem no visas Latvijas.”

Evita Kristiāna Pušpure, LSKJ brīvprātīgā

“Pirms iesaistījos Latvijas Sarkanajā Krustā, darbojos skolas pirmās palīdzības pulciņā. Vienu dienu vasarā man zvanīja skolotāja, kas piedāvāja piedalīties nometnē Abragciemā. Neko daudz nedomājot, pieteicos. Teikšu godīgi — nenožēloju ne mirkli! Šobrīd savu ikdienu nespēju iedomāties bez LSKJ un cilvēkiem, kas tur iesaistās, jo jūtos kā savā otrā ģimenē. Pats patīkamākais pēc pasākumiem, ir dzirdēt atsauksmes no cilvēkiem ar vārdiem: «Mani šeit tik jauki uzņēma, ka noteikti vēlos atgriezties un iesaistīties vēl un vēl», kas pierāda, ka mēs esam ļoti draudzīgi un jebkurš jaunpienācējs tiks uzņemts kā jaunais ģimenes loceklis. Šī ir lieliska iespēja iepazīt jaunus cilvēkus un palīdzēt citiem vai izzināt pašam savas iespējas dzīvē!”

Elizabete Ieva Grīnberga, LSK un LSKJ brīvprātīgā

“Par Latvijas Sarkano Krustu biju dzirdējusi jau agrāk, taču nezināju, kas tas ir un ar ko nodarbojas. Draudzene mani uzaicināja uz pirmo LSK jauniešu komitejas satikšanās reizi, lai es vairāk saprastu, kā darbojas LSK. Man ļoti patika, ka visi cilvēki, kurus satiku un iepazinu, ir ļoti atsaucīgi, saprotoši, izpalīdzīgi, iedvesmojoši un vienmēr smaidīgi. Brīvprātīgais darbs sniedz neizsakāmi lielu gandarījumu par paveikto. Piemēram, gada sākumā mēs palīdzējām kādai sirmgalvei pārcelties uz citu dzīvesvietu un tas, cik viņa bija laimīga par mūsu palīdzību, man lika justies ļoti labi! Ir tik laba sajūta, ka spēju kādu iepriecināt. Tāpēc Latvijas Sarkanais Krusts ir lieliska organizācija ar vēl lieliskākiem brīvprātīgajiem jauniešiem!”

Elizabete par pirmās palīdzības sniegšanu XXVI Dziesmu un XVI Deju svētkos

“Jau pirms tam zināju, ka noteikti vēlos kaut kā tikt iesaistīta XXVI Dziesmu un XVI Deju svētkos, ņemot vērā to, ka nesen biju aizgājusi no sava deju kolektīva. Iepriekšējā saistība ar medicīnu man nebija liela, biju tikai nesen izgājusi PP apmācības. Ilgās dežūru stundas mani nebiedēja, zināju, ka būs interesanti un vērtīgi būt par brīvprātīgo PP posteņos. Atnākot uz dežūru atzīmējāmies, kurš ir ieradies sadalījāmies pa attiecīgās dienas posteņiem, paņēmām nepieciešamos materiālus un devāmies uz norādītajām vietām. Pirmās dienas mans pienākums bija piereģistrēt pacientus, vēlāk jau varēju apkopt mazākas brūces. Man patiešām paveicās ar kolēģiem, atvērti, atsaucīgi un vienkārši super cilvēki. Atbildēja uz visiem maniem varbūt nedaudz dumjajiem ar medicīnu saistītajiem jautājumiem. Un ja godīgi, tad uz agrajām rīta dežūrām man bija vieglāk piecelties nekā uz skolu. Liels paldies Latvijas Sarkanajam Krustam un Pirmās palīdzības komandai par šo brīnišķīgo iespēju redzēt Dziesmu un deju svētkus no cita skatu punkta!”

Mariona Baltkalne, LSK un LSKJ brīvprātīgā, LSKJ padomes priekšsēdētāja, LSK padomes locekle

“Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnē (LSKJ) nonācu 2009. gada pavasarī. Par Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) organizāciju biju gana daudz dzirdējusi jau iepriekš – gan par realizētām kampaņām, gan pati biju nodevusi humāno palīdzību. Mani interesēja iespēja vairāk iesaistīties organizācijas darbā, un apstākļu sakritības dēļ nokļuvu LSKJ Rīgas centra nodaļā, īsā laika posmā tverot maksimāli visu, kur varēju darboties kā brīvprātīgā. Pēc salīdzinoši neilga laika – tā paša gada rudenī – kļuvu par Rīgas centra nodaļas vadītāju, un šajā amatā līdz 2013. gada iesākumam manas ikdienas gaitas pagāja krāsainā virpulī, koordinējot citus brīvprātīgos un radot neskaitāmas aktivitātes dažādās LSKJ darbības programmās. Ir piedzīvots tik daudz! Gan lielāka, gan mazāka mēroga publiski pasākumi, lai uzrunātu cilvēkus par sabiedrībā pastāvošu dažādu grupu diskrimināciju un tolerances nepieciešamību. Ir apgūtas pirmās palīdzības prasmes, tāpat vadītas izglītojošas nodarbības skolās par seksuālo veselību un asins ziedošanas nozīmi. Izdzīvotas daudzas pēcpusdienas kopā ar bērniem un sirmgalvjiem sociālās aprūpes centros un Bērnu slimnīcā un visbeidzot – godam nests LSKJ un LSK vārds, piedaloties dažādos nevalstisko organizāciju pasākumos un pārstāvot savu Nacionālo Biedrību starptautiskās Sarkanā Krusta Jaunatnes nometnēs Austrijā un Vācijā.

Lai gan šobrīd brīvprātīgo darbu nākas lielā mērā sabalansēt ar ikdienas darbu, esmu priecīga un pagodināta, ka joprojām ir iespēja nākt talkā kā brīvprātīgajai, radot un īstenojot gan savas idejas, gan nododot zināšanas tālāk citiem brīvprātīgajiem un vadot dažādas apmācības. Nokļūstot LSKJ, mani vadīja liela misijas apziņa, un tā nav mazinājusies, es drīzāk teiktu – tā ir paplašinājusies, jo tieši darbība LSKJ man likusi saprast, ka palīdzībai nav jāaprobežojas tikai organizācijas ietvaros, tai ir jāienāk jebkurā ikdienišķā situācijā. Būtiskākais dzinulis manai darbībai LSKJ arī šobrīd – tā ir savu robežu paplašināšana, jo šķiet, ka nekur citur dzīvē es nebūtu izbaudījusi visu to, ar ko esmu saskārusies organizācijā, es pat teiktu – tās ir vairākas izdzīvotas dzīves!”

Ņikita Aleksejevs brīvprātīgais LSKJ Daugavpils pilsētas komitejā

“Sarkanajā Krustā darbojos katru dienu, un vienmēr ir domas “Ko vēl varētu organizēt un kam vēl palīdzēt?”. LSKJ Daugavpils nodaļā ir aktīvi jaunieši, kuri vienmēr gatavi atnākt kaut naktī un palīdzēt. Esmu pateicīgs savai komandai, par to ka vienmēr atbalsta, un nekad nezinām, pie kāda rezultāta mēs nonāksim galu galā, bet vienmēr esam pozitīvi un vērsti uz izdošanos. Mums ir ļoti atsaucīga komitejas priekšsēdētāja, kura vienmēr mūs atbalsta un iesaka dažādas idejas. Šobrīd nevaru iedomāties savu dzīvi bez SK, jo tāda sajūta, ka nevaru pamest savu LSK ģimeni.” Rīgas 2. Valsts ģimnāzijā Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve pasniedza balvu Ņikitam “Gada brīvprātīgais 2016”, kurš ir ne tikai brīvprātīgais un Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Daugavpils pilsētas komitejas nodaļas vadītājs, bet arī Daugavpils pilsētas Jauniešu domes viceprezidents, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes lietu konsultatīvas komisijas loceklis.


 

 

Novērtējam ikvienu brīvprātīgo par ieguldīto darbu, laiku un atsaucību!

Kopā varam palīdzēt!