LSK sveic 54 brīvprātīgos un projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” aktīvākos dalībniekus

Ziņa publicēta 07.11.2018.

30. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 11. stāvā notika biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” noslēguma pasākums, kura laikā tika sveikti 54 aktīvākie projekta dalībnieki – cilvēki vecumā no 6 līdz 76 gadiem, kuri savā ikdienā 2018. gada laikā nesavtīgi palīdzējuši līdzcilvēkiem, savu brīvprātīgo darbu pasniedzot kā dāvanu Latvijas valsts un LSK simtgadēs. Projekta dalībnieki savu nostrādāto stundu skaitu (vairāk kā 100 h) reģistrējuši interneta platformā 100stundas.redcross.lv.

Pirms pasākuma svinīgās daļas, ikvienam bija iespēja apskatīt LSK simtgadei veltīto LNB izstādi “Misijas sākums. Latvijas Sarkanais Krusts 1918–1940”.

Brīvprātīgo godināšanas pasākumu atklāja LSK Prezidents Viktors Jaksons, sveicot visus klātesošos ar iedvesmojošu runu un pateikšanos par sociāli atbildīgu līdzdalību sabiedrības labā, tāpat, dalībniekus uzrunāja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Alma Brinkmane, sakot paldies ikvienam par paveikto darbu.

Ar savu brīvprātīgā darba pieredzi iepazīstināja un ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja un iedvesmoja Māra Upmane – Holšteine un Juris Kalnišs no grupas Astro’n’out.

Projekta noslēguma pasākumā tika sveiktas arī 8 pašas aktīvākās Latvijas reģionu pašvaldības – Rīgas, Valmieras un Daugavpils pilsētas, kā arī Rūjienas, Brocēnu, Kokneses, Daugavpils un Jelgavas novadi – šajos reģionos platformas 100stundas.redcross.lv lietotāji reģistrējuši visvairāk stundu.

Visus 54 brīvprātīgos sveica LSK Prezidents Viktors Jaksons un LSK Jaunatnes vadītāja Sigita Skujiņa.

Kopumā akcijā iesaistījās 264 cilvēki no 68 reģioniem, platformā ievadot vairāk kā 10 000 brīvprātīgā darba stundu. Platforma 100.stundas.redcross.lv būs aktīva arī turpmāk, tādēļ LSK aicina ikvienu to izmantot un reģistrēt savas brīvprātīgā darba stundas arī nākotnē.

Projekta “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai” mērķis ir pilnveidot LSK brīvprātīgo kustības uzskaites sistēmu un īstenot jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgā darbā, īpaši attālos Latvijas reģionos. Projekta laikā tika izveidota interneta platforma, kurā ikvienam ir iespēja reģistrēties, uzskaitīt savu brīvprātīgajā darbā pavadīto laiku, ievietot fotoattēlus un aprakstus par padarīto, vienlaikus redzot līdzcilvēku paveikto.

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit: http://www.redcross.lv/lv/projekti/projekts-manas-100-brivpratiga-darba-stundas-latvijai/

Projektu finansē Sabiedrības Integrācijas fonds NVO programmas ietvaros un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Informāciju sagatavoja

Solvita Bespalova

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Sabiedrisko un starptautisko attiecību

programmas vadītājas asistente

Tālr.: 67686312

E-pasts: solvita.bespalova@redcross.lv

Foto galerija tiks papildināta

untitled-5c-20i_33694169 (1)