Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Atvērt ar:


Latgales komiteja

Sākot ar 2019. gada 18. septembri, darbu uzsāk biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Latgales komiteja, apvienojot līdzšinējās Rēzeknes un Ludzas komitejas.

Darbības jomas

  • Pirmās palīdzības apmācība autovadītājiem, ieroču nēsātājiem, skolēniem, strādājošajiem u.c. interesentiem;
  • Vecu, vientuļu cilvēku un cilvēku ar īpašām vajadzībām aprūpe mājās;
  • Veselības istabas pakalpojumi (Raiņa iela 29, Rēzekne, LV-4601, tālrunis: +371 64625292, darba dienās no plkst. 9:00-14:00);
  • Bezatlīdzības asins donoru piesaiste;
  • Humānās palīdzības sadale trūcīgajiem;
  • Palīglīdzekļu noma cilvēkiem ar īpašām vajadzībām;
  • Darbojas speciālizētā transporta pakalpojums
  • Darbojas HIV profilakses punkts, kur ikviens var bezmaksas un anonīmi ar eksprestestiem (HIV, B, C vīrushepatītu un sifilisa) veikt testēšanu, saņemot pirms un pēc testa konsultācijas. Šļirču un adatu apmaiņa, prezervatīvu un citu nepieciešamo materiālu izsniegšana mērķa grupai. Konfidencialitāte un vienlīdzīga attieksme pret katru  personu.

LSK_Rezekne_Specializetais_transports

Rezeknes biedriPirms kāda laika Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komiteja aicināja rēzekniešus kļūt par organizācijas biedriem, iemaksājot kaut vai niecīgu gada dalības maksu — trīs latus, tādējādi palīdzot trūcīgajiem, bezpajumtniekiem, maznodrošinātiem utt. Diemžēl atsaucās tikai divi cilvēki, laulātais pāris — Zenta un Antons Danilāni. Vakar Sarkanā Krusta Rēzeknes komitejas izpilddirektore Gunta Stepiņa svinīgi izsniedza laulātajam pārim Sarkanā Krusta Zelta biedra kartes.

Izlasot “Rēzeknes Vēstīs” aicinājumu, laulātais pāris bez jebkādām šaubām pieteicās kļūt par organizācijas dalībniekiem un katru gadu ziedot 30 latu grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Tieši Sarkanā Krusta labā slava un stabilitāte visā pasaulē radījusi Zentas un Antona uzticību. Viņus rosinājusi arī cerība, ka sniegtais atbalsts radīs cilvēkos vēlmi cīnīties par stabilu nākotni. Jāpiebilst, ka Antons Danilāns jau kopš 1947. gada ir Sarkanā Krusta biedrs. Nemitīgi pārbraucot no vienas dzīvesvietas uz citu, tika nozaudēta toreiz izsniegtā biedra karte, tomēr atbildības sajūta Antonu nekad nav atstājusi, viņš periodiski ziedojis naudu Sarkanajam Krustam.

Antona kungs saka: “Mēs visi esam uztraukušies par sekām, bet bieži vien tās sajaucam ar cēloņiem. Savukārt, sekas uztveram kā galveno faktoru un aizmirstam, ka tam visam ir cēloņi. Beigās visu norakstām uz mistisku nākotni un vairs neapzināmies, kur ir sākums un kur — beigas.”

 

Kontaktinformācija

Adrese: Raiņa iela 29, Rēzekne, LV-4601
Tālrunis: +371 64625292
E-pasts: lsk.latgale@redcross.lv

Kontaktpersonas

Priekšsēdētāja p.i.: Ilona Bondarenko (lsk.ludza@redcross.lv)
Izpilddirektore: Gunta Stepiņa (gunta.stepina@redcross.lv)

Struktūra

6 nodaļas