Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Latgales komiteja līdz 2022. gada 30. septembrim īsteno projektu “Darba spars Rēzeknē 2022”. 

Projekta īstenošanas periods: 2022. gada 1. marts – 2022.gada 30. septembris. 

Projekta mērķis ir dot iespēju Rēzeknes pilsētas 19 grūtībās nonākušām ģimenēm pašu rokām veikt zemes darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam.

Mērķa grupa: projektā iesaistītas 19 Rezeknes pilsētas ģimenes, kas nonākušas grūtībās (vismaz 60 cilvēki, t.sk. 35 nepilngadīgie bērni). Netiešie ieguvēji būs vietējā sabiedrība, kurā dzīvo un strādā cilvēki, kas iesaistīti projektā. Iesaistīto ģimenņu izraudzīšanās notiek sadarbībā ar sociālo dienestu. Ģimenes tiek personīgi uzrunātas par iespēju iesaistīties projektā, lai ar pašu rokām sagādātu nepieciešamos produktus savam saimes galdam. Ģimenēm vajadzēs pamatot, kāpēc tieši tās vajag iesaistīt projektā.

Plānotās aktivitātes:

  • Ģimeņu atlase, kopā 19 ģimenes;
  • Ģimenu aptauja par vajadzīgo (anketēšana);
  • Ekskursija uz stādu audzētavu ”Sakstagals”;
  • Nepieciešamo materiālu iegāde;
  • Teritoriju iekopšana, apsekošana.

Atbalsta persona ģimenēm un projekta aktivitāšu norišu koordinatore: Gunta Stepiņa, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” Latgales komitejas izpilddirektore,  tālr.: +371 64625292, e-pasts: lsk.latgale@redcross.lv.

Projekts “Darba spars Rēzeknē 2022” tiek finansēts ar nodibinājuma “Borisa un Ināras Teterovu fonda” finansējumu.


19 ģimenes Rēzeknē un Ludzā iekopušas savu dārzu: noslēdzas projekts “Darba spars Rēzeknē 2022”

Ziņa publicēta 01.09.2022.

 

 

Augustā LSK Latgales komitejas īstenotā projekta “Darba spars Rēzeknē 2022” ietvaros projekta darba grupa devās pie projekta dalībniekiem, lai kopīgi apskatītu un novērtētu viņu iekoptos dārzus un līdz šim izaudzēto ražu.

Kā atzīmēja dalībnieki, vasara bija pietiekoši silta, lai dārzā augtu dārzeņi. Protams, bija arī jāiegulda darbs laistīšanas procesā, taču rezultāts ir tā vērts.

Darba grupa redzēja izaudzēto gan siltumnīcās, gan dārza vagās. Abas puses ir apmierinātas ar veiksmīgi sasniegtajiem rezultātiem.

Jau vairākus gadus pēc kārtas Latgales komiteja saņem finansiālo grantu no Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsta programmā “Pats savam saimes galdam”. Arī šogad projektā iesaistījās 13 Rēzeknes pilsētas un 6 Ludzas novada ģimenes. Projekta ietvaros ģimenēm tika izsniegtas sēklas, stādi, darba rīki un minerālmēslojums, lai tās varētu ierīkot savu mazdārziņu.

Projektā piedalījās 75 personas, 41 bērnu ieskaitot.

Kopā varam palīdzēt!