Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgales komiteja kopš 2021. gada 10. janvāra īsteno projektu “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 10. janvāris – 2022. gada 9. janvāris. 

Projekta mērķis: mazināt inficēšanās risku ar HIV vismaz 195 jauniešiem, vecumā no 15 – 29 gadiem Latvijā, lielākoties Latgalē, koncentrējot uzmanību uz profilakses pasākumu organizēšanu, lai nodrošinātu, ka jauniešiem ir nepieciešamās kompetences par savu un līdzcilvēku veselības nodrošināšanu, izmantojot zināšanas par HIV izplatību. Sekmēt 15 – 29 gadus jaunu jauniešu izpratni par solidaritāti kā vērtību, nodrošinot jauniešiem iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā kopienas labā dažādās projekta aktivitātēs.

Projekta īstenošanas vieta: Rēzekne un Latgales reģions

Galvenās aktivitātes: 

 • Izstrādāt mācību programmu pēc kuras tiks rīkotas izzinošas nodarbības/ semināri;
 • Pēc jaunu zināšanu apguves tiks rīkotas viktorīnas skolās starp 10. un 11. klašu skolēniem, kuru rezultāts būs zināšanu nostiprināšana par mūsdienās aktuālu infekcijas slimību – HIV;
 • Jauniegūtās un nostiprinātās zināšanas LSK Jaunatne izmanto 1. decembra pasākumā.

Plānotie rezultāti:

 • 12 mēnešu laikā 195 jauniešiem, vecumā no 15 līdz 29 gadiem, mazināts inficēšanās risks ar HIV Latvijā, lielākoties Latgalē;
 • Projekta ietvaros 10 cilvēki ir kļuvuši par Latvijas Sarkanā Krusta bīvprātīgajiem HIV tālākizglītotājiem;
 • Organizētas 10 nodarbības par HIV tematu 140 jauniešiem Latgales skolās;
 • Organizētas 2 pieredzes nodošanas mācības citām LSK Jaunatnes nodaļām un citām NVO, pašvaldību pārstāvjiem, kas ir iesaistīti darbā ar jaunatni;
 • Projekta pieredzes nodošanas pasākumi sekmēs 5 dažādu HIV/AIDS temata aktivitāšu organizēšanu dažādos Latvijas novados gan projekta laikā, gan 6 mēnešus pēc projekta noslēguma.

Projekta ietekmē Latgales sabiedrība būs zinošāka, drošāka, veselīgāka un spēs iekļaut sabiedrībā arī ar HIV pozitīvus cilvēkus, jo būs izglītoti par to, kā var un kā nevar inficēties ar HIV. Latgales sabiedrība būs humāna, iedvesmojoša un vesela!

Projekta kopējais budžets: EUR 6888,00

Projekta vadītāja: Eva Rubene, LSK Latgales komitejas Rēzeknes Jaunatnes nodaļas vadītāja,  tālr.: +371 64625292, e-pasts: eva.rubene@redcross.lv.

Projekts “Humāns. Iedvesmojošs.Vesels.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Noslēdzies projekts “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”

Ziņa publicēta 02.03.2022.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Latgales komiteja kopš 2021. gada 10. janvāra līdz 2022. gada 23. janvārim īstenoja ESK projektu “Humāns.Iedvesmojošs.Vesels.”.

Projekta mērķis, kas tika sasniegts, bija mazināt inficēšanās risku ar HIV vismaz 195 jauniešiem, vecumā no 15 līdz 29 gadiem Latvijā, lielākoties Latgalē, koncentrējot uzmanību uz profilakses pasākumu organizēšanu, lai nodrošinātu, ka jauniešiem ir nepieciešamās kompetences par savu un līdzcilvēku veselības nodrošināšanu, izmantojot zināšanas par HIV izplatību. Sekmēt 15 – 29 gadus vecu jauniešu izpratni par solidaritāti kā vērtību, nodrošinot projekta ietvaros iespēju jauniešiem iesaistīties brīvprātīgajā darbā kopienas labā dažādās projekta aktivitātēs.

 

Kas tika darīts?

 1. LSK piedalījās biedrības “Dia+Logs” lektoru attālinātās Zoom lekcijās par HIV tēmu.
 2. Klātienes apmācības Adamovā no 16. līdz 18. jūlijam.
 3. Izstrādāta mācību programma, pēc kuras tika rīkotas izzinošas nodarbības/semināri.
 4. Iegūtās zināšanas LSK Jaunatne izmantoja 1. decembra pasākumos – ielu akcijās, dalot info bukletus un prezervatīvus.
   

Rezultāti

 • 7 cilvēki ir kļuvuši par Latvijas Sarkanā Krusta bīvprātīgajiem HIV tālākizglītotājiem.
 • Notikušas 4 nodarbības par HIV tematu 139 jauniešiem Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.
 • Ornaizētas nodarbības par HIV tematu 22 Ugāles vidusskolas, 25 Rēzeknes 5. vidusskolas un 11 ARPC “Zeimuļs” jauniešiem.
 • Publiski pieejama tiešsaites nodarbība par HIV www.facebook.com platformā. 
 • Vairāk kā 217 jaunieši, vecumā no 15 līdz 29 gadiem izglītoti par to, kā var un kā nevar inficēties ar HIV, kā arī veicināta izpratne par profilakses pasākumiem Latvijā, lielākoties Latgalē.

Pateicoties projektam, Latgales un visas Latvijas sabiedrība ir zinošāka, drošāka, veselīgāka un spēj iekļaut sabiedrībā arī  HIV pozitīvs cilvēkus, jo ir izglītoti par to, kā var un kā nevar inficēties ar HIV. Latvijas sabiedrība ir Humāna, Iedvesmojoša, Vesela!

Projekts “Humāns.Iedvesmojošs.Vesels.” tika finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.HIV: sirdsmiers ir svarīgāks par bailēm

Ziņa publicēta 16.02.2022.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Jaunatnes brīvprātīgie Latgales komitejas īstenotā projekta “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” ietvaros izveidojuši interaktīvu video “HIV: sirdsmiers ir svarīgāks par bailēm“. Tajā jaunieši dalās ar zināšanām par HIV – kas tas ir, kā var un kā nevar ar to inficēties, kas jādara, lai pārliecinātos par savu HIV statusu. 

Ik gadu Latvijā HIV infekciju atklāj vairāk nekā 300 cilvēkiem, un tas ir otrs augstākais rādītājs Eiropā! Tieši jaunieši ir viena no riska grupām, taču HIV var skart IKVIENU.

Sirdsmiers ir svarīgāks par bailēm!

Aicinām noskatīties video un izmantot iespēju bez maksas un anonīmi veikt HIV testu!

HIV profilakses punktu atrašanās vietas pieejamas ŠEIT!

Projekts “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Latvijas Sarkanā Krusta jaunieši organizējuši aktivitātes par HIV/AIDS

Ziņa publicēta 29.12.2021.

Latvija ieņem 2. vietu Eiropas Savienībā HIV jaunatklāto gadījumu skaita ziņā attiecībā pret iedzīvotāju skaitu. Lai mainītu negatīvo statistiku un sekmētu jauniešu zināšanas par HIV izplatību, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”(LSK) brīvprātīgie jaunieši ik gadu organizē dažādas aktivitātes.

Šogad starptautiskās AIDS dienas ietvaros decembrī LSK jaunieši saviem vienaudžiem dalīja prezervatīvus un informatīvus bukletus par HIV 7 pilsētās –

Balvos,

Dagdā,

Daugavpilī,

Limbažos,

Rēzeknē,

Valmierā

un Rīgā pie tirdzniecības centra “Origo”.

Vairākās vietās no svecēm tika izveidots AIDS dienas simbols (sarkana lente), lai vērstu sabiedrības uzmanību uz problēmas aktualitāti un solidarizētos ar cilvēkiem, kuru ģimenes skāris HIV, AIDS.

LSK Latgales komiteja šogad īsteno projektu “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” kā ietvaros ir apmācīti vienaudžu izglītotāji par HIV tēmu ar pieredzējušu ekspertu atbalstu no biedrības “Dia+Logs”. Apmācītie jaunieši kopā ar ekspertiem nodrošināja informatīvas nodarbības Jelgavas Tehniskajā vidusskolā, Ugāles vidusskolā, LSK Balvu komitejas Jaunatnes nodaļā, kā arī publisko nodarbību Zoom platformā ikvienam interesentam 2. decembrī.

Darām zināmu, ka skolas var pieteikt informatīvi izglītojošas nodarbības par HIV tēmu rakstot uz youth@redcross.lv.

Projekts “Humāns. Iedvesmojošs.Vesels.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 

 


Noslēgušās HIV tālākizglītotāju apmācības projektā “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”

Ziņa publicēta 27.07.2021.

No 16. – 18. jūlijam Adamovas muižā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” brīvprātīgie tālākizglītotāji piedalījās apmācībās par HIV un AIDS. Sadarbībā ar apmācības vadītājām Leldi Zenu un Agitu Sēju no biedrības “Dia+Logs”, jaunieši apguva šādas tēmas:

 • Kas ir HIV;
 • Kā var/nevar inficēties ar HIV;
 • Kādi ir profilakses pasākumi;
 • Kas ir asociatīvās kārtis un kāds ir to pielietojums;
 • Kādi ir svarīgi aspekti nodarbību vadīšanā.

 

LSK projekts “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” LSK Latgales komitejā tika uzsākts šī gada 10. janvārī.

Pēc dalībnieku atlases 15 brīvprātīgie tālākizglītotāji apguvuši prasmes vairākās nodarbībās Zoom platformā:

 • 11. maijā – ievads,
 • 22., 29. maijā – HIV, AIDS,
 • 5. jūnijā – asociatīvās kārtis un HIV,
 •  16. – 18. jūlijā-  HIV, nodarbību sagatavošana, uzstāšanās māksla (Adamovas muižā).

Projekta ietvaros vēl gaidāmie pasākumi:

 • nodarbības vadīšana par HIV  LSKJ brīvprātīgajiem,
 • supervīzija, tiekoties ar “Dia+Logs” pārstāvēm,
 • nodarbības vienaudžiem, jauniešiem,
 • 1.decembra aktivitātes,
 • projekta izvērtēšana.

 

Paldies apmācību vadītājiem un brīvprātīgajiem tālākizglītotājiem  par dalību!


Sākušās apmācības brīvprātīgajiem projekta “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” ietvaros

Ziņa publicēta 19.05.2021.

11. maijā norisinājās LSK Latgales komitejas projekta “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” ievada tikšanās, kuras laikā brīvprātīgie tālākizglītotāji iepazinās ar LSK un sadarbības partnera, biedrības “Dia+Logs”, darbu. Projekta dalībnieki un eksperti iepazinās arī savā starpā un dalījās pieredzē. Kopīgi tika pārrunāts projekta mērķis, gaidāmiem rezultāti, aktivitāšu plānojumus. 

Dalībnieki piedalīsies vairāku nodarbību apmācību ciklā, praktiskajā daļā, un pēc tam vadīs skolās nodarbības par HIV/AIDS tēmu. Tiks organizētas arī citas aktivitātes.

Projekts “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē̄ Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī̄ publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā̄ ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


LSK Latgales komiteja aicina jauniešus izmantot lielisku iespēju un iesaistīties projektā

Ziņa publicēta 01.04.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Latgales komiteja aicina jaunus cilvēkus vecumā no 17 līdz 35 gadiem no Latgales pieteikt savu dalību projektā “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” un kļūt par brīvprātīgajiem vienaudžu tālākizglītotājiem par HIV tēmu.

Latvija ierindojas 1. vietā Eiropas Savinībā jaunatklāto HIV inficēšanās gadījumu ziņā pēc iedzīvotāju skaita.

Piesakies projektam līdz 1.maijam, aizpildot dalībnieku atlases anketu šeit: https://ej.uz/projektsHIV

Projekta kalendārs lejupielādei pieejams ŠEIT!

Projekta afiša pieejama ŠEIT!

Tēmas:

 • Kas ir HIV un AIDS?
 • Kāda ir statistika Latvijā un Eiropā?
 • Kā var un nevar inficēties?
 • Kur un kā pārbaudīt savu veselību?
 • Kā runāt ar vienaudžiem par HIV un AIDS?

Programma:

 • Ievadtikšanās un iepazīšanās Zoom platformā 12. maijā plkst. 17.00 – 19.00.
 • 1. apmācību cikls: apmācības par tēmu HIV kopā ar biedrības “Dia+Logs” ekspertiem notiks klātienē Rēzeknē vai tiešsaistē Zoom platformā (atkarībā no COVID-19 ierobežojumiem) 21. – 23. maijā plkst. 10.30 – 15.00.
 • 2. apmācību cikls: par HIV kopā ar biedrības “Dia+Logs” ekspertiem tiešsaistē Zoom platformā 29. maijā plkst. 10.30 – 15.00.
 • 3. apmācību cikls: apmācības klātienē pie Adamovas ezera 4.- 6. jūnijā, pirmajā dienā, atklāšanas laikā, tiks iepazīts jauns, unikāls rīks – Asociatīvās kārtis.
 • 4. apmācību cikls: neformālās izglītības nodarbību izstrāde, divas pašu jauniešu vadītas nodarbības vienaudžiem.
 • Decembris: Pasaules AIDS dienas aktivitāšu oganizēšana.

Projekta noslēgumā projekta dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību aktivitātēs.

Projekta mērķis ir mazināt inficēšanās risku ar HIV vismaz 195 jauniešiem, vecumā no 15 – 29 gadiem Latvijā, galvenokārt, Latgalē.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar projekta vadītāju Evu Rubeni: eva.rubene@redcross.lv, +371 64625292.

 

Projekts “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 


Rēzeknē uzsākts jauns projekts jauniešiem “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels”

Ziņa publicēta 13.01.2021.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgales komiteja kopš 2021. gada 10. janvāra īsteno projektu “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 10. janvāris – 2022. gada 9. janvāris. 

Projekta mērķis: mazināt inficēšanās risku ar HIV vismaz 195 jauniešiem, vecumā no 15-29 gadiem Latvijā, lielākoties Latgalē, koncentrējot uzmanību uz profilakses pasākumu organizēšanu, lai nodrošinātu, ka jauniešiem ir nepieciešamās kompetences par savu un līdzcilvēku veselības nodrošināšanu, izmantojot zināšanas par HIV izplatību. Sekmēt 15 – 29 gadīgu jauniešu izpratni par solidaritāti kā vērtību, nodrošinot jauniešiem iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā kopienas labā dažādās projekta aktivitātēs.

Projekta īstenošanas vieta: Rēzekne un Latgales reģions

Galvenās aktivitātes

 • Izstrādāt mācību programmu pēc kuras tiks rīkotas izzinošas nodarbības/ semināri;
 • Pēc jaunu zināšanu apguves tiks rīkotas viktorīnas skolās starp 10. un 11. klašu skolēniem, kuru rezultāts būs zināšanu nostiprināšana par mūsdienās aktuālu infekcijas slimību – HIV;
 • Jauniegūtās un nostiprinātās zināšanas LSK Jaunatne izmanto 1. decembra pasākumā.

Plānotie rezultāti:

 1. 12 mēnešu laikā 195 jauniešiem, vecumā no 15 līdz 29 gadiem, mazināts inficēšanās risks ar HIV Latvijā, lielākoties Latgalē;
 2. Projekta ietvaros 10 cilvēki ir kļuvuši par Latvijas Sarkanā Krusta bīvprātīgajiem HIV tālākizglītotājiem;
 3. Organizētas 10 nodarbības par HIV tematu 140 jauniešiem Latgales skolās;
 4. Organizētas 2 pieredzes nodošanas mācības citām LSK Jaunatnes nodaļām un citām NVO, pašvaldību pārstāvjiem, kas ir iesaistīti darbā ar jaunatni;
 5. Projekta pieredzes nodošanas pasākumi sekmēs 5 dažādu HIV/AIDS temata aktivitāšu organizēšanu dažādos Latvijas novados gan projekta laikā, gan 6 mēnešus pēc projekta noslēguma.

Projekta ietekmē Latgales sabiedrība būs zinošāka, drošāka, veselīgāka un spēs iekļaut sabiedrībā arī ar HIV pozitīvus cilvēkus, jo būs izglītoti par to, kā var un kā nevar inficēties ar HIV. Latgales sabiedrība būs humāna, iedvesmojoša un vesela!

Projekta kopējais budžets: EUR 6888,00

Projekta vadītāja: Eva Rubene, LSK Latgales komitejas Rēzeknes Jaunatnes nodaļas vadītāja,  tālr.: +371 64625292, e-pasts: eva.rubene@redcross.lv.