Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Rēzeknē uzsākts jauns projekts jauniešiem “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels”

13.janvārī 2021 Komitejas

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Latgales komiteja kopš 2021. gada 10. janvāra īsteno projektu “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 10. janvāris – 2022. gada 9. janvāris. 

Projekta mērķis: mazināt inficēšanās risku ar HIV vismaz 195 jauniešiem, vecumā no 15-29 gadiem Latvijā, lielākoties Latgalē, koncentrējot uzmanību uz profilakses pasākumu organizēšanu, lai nodrošinātu, ka jauniešiem ir nepieciešamās kompetences par savu un līdzcilvēku veselības nodrošināšanu, izmantojot zināšanas par HIV izplatību. Sekmēt 15 – 29 gadus jaunu jauniešu izpratni par solidaritāti kā vērtību, nodrošinot jauniešiem iespēju iesaistīties brīvprātīgajā darbā kopienas labā dažādās projekta aktivitātēs.

Projekta īstenošanas vieta: Rēzekne un Latgales reģions

Galvenās aktivitātes

  • Izstrādāt mācību programmu pēc kuras tiks rīkotas izzinošas nodarbības/ semināri;
  • Pēc jaunu zināšanu apguves tiks rīkotas viktorīnas skolās starp 10. un 11. klašu skolēniem, kuru rezultāts būs zināšanu nostiprināšana par mūsdienās aktuālu infekcijas slimību – HIV;
  • Jauniegūtās un nostiprinātās zināšanas LSK Jaunatne izmanto 1. decembra pasākumā.

Plānotie rezultāti:

  1. 12 mēnešu laikā 195 jauniešiem, vecumā no 15 līdz 29 gadiem, mazināts inficēšanās risks ar HIV Latvijā, lielākoties Latgalē;
  2. Projekta ietvaros 10 cilvēki ir kļuvuši par Latvijas Sarkanā Krusta bīvprātīgajiem HIV tālākizglītotājiem;
  3. Organizētas 10 nodarbības par HIV tematu 140 jauniešiem Latgales skolās;
  4. Organizētas 2 pieredzes nodošanas mācības citām LSK Jaunatnes nodaļām un citām NVO, pašvaldību pārstāvjiem, kas ir iesaistīti darbā ar jaunatni;
  5. Projekta pieredzes nodošanas pasākumi sekmēs 5 dažādu HIV/AIDS temata aktivitāšu organizēšanu dažādos Latvijas novados gan projekta laikā, gan 6 mēnešus pēc projekta noslēguma.

Projekta ietekmē Latgales sabiedrība būs zinošāka, drošāka, veselīgāka un spēs iekļaut sabiedrībā arī ar HIV pozitīvus cilvēkus, jo būs izglītoti par to, kā var un kā nevar inficēties ar HIV. Latgales sabiedrība būs humāna, iedvesmojoša un vesela!

Projekta kopējais budžets: EUR 6888,00

Projekta vadītāja: Eva Rubene, LSK Latgales komitejas Rēzeknes Jaunatnes nodaļas vadītāja,  tālr.: +371 64625292, e-pasts: eva.rubene@redcross.lv.


Projekts “Humāns. Iedvesmojošs.Vesels.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Tev varētu arī interēsēt:

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” martā notikušās aktivitātes

16.aprīlī 2021 Projekti
Martā projekta dalībnieki radoši darbojušies, lai sveiktu sievietes svētkos.

LSK nodrošina pedagogus PMC “Mucenieki” un “Rīta vēsmā”

14.aprīlī 2021 Projekti
Projekts “Droši būt, droši mācīties”: PMC "Mucenieki" un sociālajā centrā “Rīta Vēsma” LSK nodrošina pedagogus

Maxima un LSK, atsāk trūcīgo un maznodrošināto mājas mīluļu iepriecināšanu

13.aprīlī 2021 Humanitāte
Atsākas labdarības akcija Mīluļu dienas. Tā ļauj ne vien iegādāties pūkaiņiem nepieciešamo īpaši izdevīgi, bet arī palīdzēt līdzcilvēkiem.

SARC “Seda” klienti radoši sagaida Lieldienas

12.aprīlī 2021 Komitejas
Gatavojoties Lieldienām, sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Seda" klienti iesaistījās dekoru izveidē.

LSK Vidzemes komitejā Lieldienās sāk gaidīt Ūsiņus

12.aprīlī 2021 Komitejas
LSK Vidzemes komitejā biedri un brīvprātīgi rāda savus radošos talantus.