Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Latgales komiteja kopā ar Ukrainas bēgļu jauniešiem dosies kultūrai pa pēdām

LSK Latgales komiteja no 18. līdz 22. jūlijam īstenos nometni “Kultūrai pa pēdām”, kuru finansē  AS “Latvenergo” un nodibinājumu Fonds “Ziedot.lv” projektu konkursa “AS “Latvenergo” atbalsts ukraiņu bērnu integrācijai Latvijā, organizējot vasaras nometnes” ietvaros.

Nometnes mērķis ir, veicinot izpratni par latviešu kultūru un mazinot valodas barjeras, nodrošināt daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras iepazīšanu, latviešu valodas apguvi kopā ar latviešu bērniem palīdzēsim ukraiņu bērniem integrēties Latvijā, saglabājot Latgales reģionam raksturīgās vērtības un tradīcijas. 

Mērķauditorija:  25 bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem, no tiem ~75% Ukrainas  civiliedzīvotāji, kas šobrīd dzīvo Ziemeļlatgales reģionā.

Kamēr mammas un tēti nodarbosies ar sev svarīgo, bērnus sagaida:

 • izzinošas ekskursijas un pārgājieni Rēzeknes pilsētā;
 • izzinoša ekskursija Andrupenes lauku sētā;
 • spēles, rotaļas un atpūta svaigā gaisā;
 • latviešu valodas apguve un praktizēšana caur rotaļām;
 • dažādas radošās darbnīcas;
 • saldumu (ballītes kūkas) gatavošanas darbnīca;
 • elektrodrošības izzināšana;
 • Fizmix radošā darbnīca;
 • 2 x dienā ēdināšana.

 

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Ziņa publicēta 10.08.2022.

LSK Latgales komiteja no 25. līdz 29. jūlijam īstenoja nometni “Kultūrai pa pēdām”. To finansēja  AS “Latvenergo” un nodibinājums Fonds “Ziedot.lv” (projektu konkurss “AS “Latvenergo” atbalsts ukraiņu bērnu integrācijai Latvijā, organizējot vasaras nometnes”).

Nometnes mērķis bija, veicinot izpratni par latviešu kultūru un mazinot valodas barjeras, nodrošināt daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras iepazīšanu, latviešu valodas apguvi kopā ar latviešu bērniem palīdzēsim ukraiņu bērniem integrēties Latvijā, saglabājot Latgales reģionam raksturīgās vērtības un tradīcijas. 

Mērķauditorija:  25 bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem: no viņiem 19 ir Ukrainas civiliedzīvotāji, kas šobrīd dzīvo Ziemeļlatgales reģionā.

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību. Radošajās darbnīcās izgatavoja sapņu ķērājus, antistresa bumbiņas, apgleznoja stikla krūzītes, pagatavoja noslēguma ballītes kūciņas un rotājumus.

Bērni mācījās latviešu tautas deju soļu pamatus un piedalījās “Fizmix” nodarbībā, kurā eksperimentēja un radoši darbojās.

Nometnes laikā tikai organizētas ekskursijas:

 • Latgales kultūrvēstures muzeja muzejpedagoģiskā programma “Kā top maize.”,
 • Latgales vēstniecība “Gors” ekskursija ar uzdevumiem,
 • “Andrupenes lauku sēta” ekskursija ar degustāciju,
 • Bērnu rotaļu laukums “Kidzone”.

 

Paldies bērniem par dalību un aktīvu iesaisti nometnes aktivitātēs!

Paldies “Fizmix” puišiem par interesanto un izglītojošo nodarbību!

Paldies par finansējumu nometnes īstenošanai  AS “Latvenergo” un nodibinājumu Fondam “Ziedot.lv”!

Paldies par sadarbību ikvienam, kas iesaistījās nometnes īstenošanā!

 

 


Sākoties karadarbībai Ukrainā, LSK Rīgā un citos Latvijas reģionos nekavējoties iesaistījās palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem. Sniegto pakalpojumu spektrs ir plašs – apģērbs, apavi, pat jaundzimušā pūriņš. Tiek dalīti, bezrecepšu medikamenti, pārtikas, higiēnas un skolas piederumu pakas, izsniegti palīglīdzekļi un piedāvātas konsultācijas un palīdzība, lai integrētos Latvijā. LSK turpina atbalsta formu – palīdzību patstāvīgas dzīves vietas iekārtošanā, kas varētu kļūt arvien pieprasītāka, gadījumos, kad bēgļi pārceļas uz patstāvīgāku dzīvesvietu. LSK Latgales Komiteja, sadarbībā ar Rēzeknes novada domi, Adamovā izmitinājusi vismaz 100 cilvēkus. Vairāki cilvēki Latvijā uzsākuši darba attiecības. 

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA PAR LSK IESAISTI PALĪDZĪBAS SNIEGŠANĀ ŠEIT

Kopā varam palīdzēt! 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.