Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Latgales komiteja uzsāk projektu “Saulainā integrācijas vasara”

12.augustā 2022 Pirmā palīdzība

2022. gada jūlijā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu uzsāk realizēt projektu “Saulainā integrācijas vasara”. (Nr.2022.LV/ĢPD_UKR/6)

Projekta mērķis ir veicināt saliedētu sabiedrību, ar kopēju izpratni pat Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijām,  Ziemeļlatgales reģionā.

Mērķa grupa –  vismaz 150 Latvijas un Ukrainas civiliedzīvotāji vecumā no 3 līdz 75 gadiem, kuri dzīvo Ziemeļlatgales reģionā.

Projekta īstenošanas periods: 2022. gada jūlijs – septembris

Lai veicinātu mērķa grupas interešu un vajadzību pārstāvēšanu, LSK projekta ietvaros nodrošinās plašu integrācijas pasākumu programmu, kur Ukrainas un Latvijas civiliedzīvotājiem mijiedarbojoties tiks sekmēta saliedēta sabiedrība un veiksmīga integrācija Latvijā. 

Projektā plānotās aktivitātes (ekskursijas, radošās darbnīcas, pārgājieni, neformālās latviešu valodas apguves pēcpusdienas) ir vērstas uz Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” mērķa sasniegšanu un sekmēs sabiedrības saliedētību, stiprinot Ukrainas ģimeņu piederību Latvijas sabiedrībai, veicinot latviešu valodas un kultūras apguvi Latvijas un Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenēm ar bērniem.

Projekta kopējais budžets: 12 496,50 EUR

Projekta vadītāja: Gunta Stepiņa, e-pasts: lsk.latgale@redcross.lv, tālrunis; 64625292

Projekts tiek finansēts no Latvijas valsts budžeta programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība”  atklāta projektu pieteikumu konkursa nevaldības organizācijām  “Pasākumi un aktivitātes Latvijas un Ukrainas ģimenēm ar bērniem” .


Noslēdzies projekts “Saulainā integrācijas vasara”

Ziņa publicēta 14.10.2022.

2022. gadā  30.septembrī ar laivu braucienu pa Adamovas ezeru noslēdzās integrācijas un sadraudzības projekts “Saulainā integrācijas vasara” Latvijas un Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri šobrīd uzturas Ziemeļlatgales reģionā.

Projekta laikā Ukrainas civiliedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt latviešu valodas un kultūras pēcpusdienas, kur ar pedagoga atbalstu tika uzlabotas latviešu valodas sarunvaloda, bērniem un jauniešiem – radošās darbnīcās un labbūtības pārgājienā bija iespēja sadraudzēties, kopīgi radoši darboties un sasniegt sportiskus mērķus.

Lielu atsaucību guva sporta dienu pasākums divās daļās, kur lielākiem un mazākiem bija iespēja sevi  izaicināt un pierādīt uz zemi, gaisā ( piepūšamās atrakcijās) un ūdenī.

Īpašu atsaucību ieguva izglītojošas ekskursijas pa Latgali, Vidzemi un uz Latvijas galvas pilsētu Rīgu.

Projekta laikā tika novērots, ka Ukrainas civiliedzīvotāji kļuva drošāki, atvērtāki un atvēra savas sirdis jaunai pieredzei un zināšanām. Būtisks ir psiholoģiskais atbalsts, ko projekta dalībnieki spēja sniegt viens otram projekta laikā un pēc projekta.

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.