Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) kopš  2022. gada 1. janvāra īsteno projektu “Augt, mācoties un darot” Nr. AIF/2021/SDK2/18, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

Iedzīvotāju iesaistīšanu pilsoniskās un sociālās līdzdalības aktivitātēs jau vairāk kā 100 gadus raksturo viens no septiņiem Sarkanā Krusta pamatprincipiem – “brīvprātība”. Lai arī pasaulē iedzīvotāju skaits strauji palielinās, brīvprātīgo skaits visā pasaulē mazinās. Cilvēkiem mainās ieradumi un arvien vairāk par prioritāti izvirza savu labklājību. Cilvēkiem mazinās paradums veikt brīvprātīgo darbu un ziedot savu laiku bezatlīdzības kustībai, pārsvarā iesaistās brīvprātīgajā darbā uz īsu laiku, palīdzot veikt konkrētu darbu uz īsu periodu. Iedzīvotājiem trūkst emocionāla vajadzība piederēt kādai konkrētai organizācijai vai kopienai, palielinās kopēja sabiedrības neuzticēšanās organizācijām. Lai mūsdienās piesaistītu iedzīvotājus, īpaši tos, kuri agrāk nav veikuši brīvprātīgo darbu, ir nepieciešams atrast īpašu veidu, kā iedzīvotājus uzrunāt un motivēt būt līdzatbildīgiem, iesaistoties sabiedrības procesos.

Projekts “Augt, mācoties un darot” dos ieguldījumu dažāda vecuma iedzīvotāju iesaistei brīvprātīgajā darbā, prasmju paaugstināšanā un brīvprātīgā darba popularizēšanā reģionos, iedzīvotāju iesaistē dažādu pakalpojumu sniegšanā, lēmumu pieņemšanā, tādā veidā veicinot demokrātiskas un pilsoniskas sabiedrības attīstību.

Projekta īstenošanas periods: 2022. gada 1. janvāris – 2023. gada 31. decembris

Projekta mērķis ir pilnveidot kompetences dažāda vecuma brīvprātīgajiem visā Latvijā par līdzdalību kā demokrātijas formu, organizējot apmācības un attīstot rīku kopumu demokrātijas aktivitāšu paaugstināšanai.

Galvenās projekta aktivitātes:

  1. Mācības “Tauriņa efekts – jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību” un turpinājuma aktivitātes;
  2. Atbalsta personu programma un brīvprātīgā darba aktivitātes;
  3. Diskriminācijas un sociālajam atstumtības riskam pakļauto personu interešu pārstāvība;
  4. LSK komiteju un Jaunatnes nodaļu apmācības;
  5. Video par līdzdalības iespējām;
  6. LSK Jaunatnes humānisma konference;
  7. LSKJ “Vasaras akadēmija” 2023. gada vasarā un turpinājuma aktivitātes.

Projekta kopējais budžets: EUR 100 670.54

Projekta vadītāja: Aija Strazda, aija.strazda@redcross.lv, +37167336653


Pēc diviem gadiem noslēdzas projekts “Augt, mācoties un darot”

 

Publicēts 29.12.2023.

LSK no 2022.gada 1.janvāra līdz 2023.gada 31.decembrim īstenoja nozīmīgo un stratēģisko projektu, kuru finansēja Aktīvo iedzīvotāju fonds. Projektā “Augt, mācoties un darot” sasniegts daudz – tajā iesaistījušies cilvēki no visas Latvijas. 

Projekta mērķis bija pilnveidot kompetences dažāda vecuma brīvprātīgajiem visā Latvijā par līdzdalību kā demokrātijas formu, organizējot apmācības un attīstot rīku kopumu demokrātijas aktivitāšu paaugstināšanai. Visu projekta laiku LSK iesaistījies mazaisargāto personu interešu aizstāvības aktivitātēs un turpinājusi darbu pie jaunu sociālo programmu un pakalpojumu attīstības sadarbībā ar valsts, pašvaldības iestādēm un nevalstiskām organizācijām.

Projekta rezultātu prezentācijas notikušas 8. un 29. decembrī. 

Projekta prezentācija LSK 19. kongresā

8. decembrī notika LSK 19. kongress, kurā piedalījās 56 cilvēki no LSK reģionālajām Komitejām, struktūrvienībām, programmām, kas darbojas visā Latvijas teritorijā. Projekta vadītāja prezentēja divu gadu laikā sasniegtos rezultātus, galvenās aktivitātes, uzsverot, ka projekts būs igtspējīgs, jo tajā sniegtais atbalsts mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, ir iedvesmojis cilvēkus uz pozitīvām pārmaiņām viņu dzīvēs. Tāpat projektā tapuši 13 LSK Jaunatnes veidoti video par jauniešu līdzdalības iespējām, to veidiem, iespējām iesaistīties vienā no lielākajām humānajām organizācijām pasaulē. Izglītojošajos video runāts par LSK Jaunatnes nozīmīgo pasākumu – 100-gadi – video piedalījās vairāki LSK un LSK Jaunatnei nozīmīgi cilvēki, kas snieguši arī savu devumu organizācijas attīstībā un pētniecībā. 

Projekta noslēguma pasākums 29. decembrī

Gada izskaņā notika projekta noslēguma un izvērtēšanas pasākums, kurā projekta darba grupa, iesaistītie darbinieki un brīvprātīgie kopīgi atskatījās uz sasniegtajiem skaitliskajiem rezultātiem, kā arī apkopojošā veidā tika prezentēti izveidotie video materiāli, kuri, projekta ilgtspējības nodrošināšanai, tiks izmantoti arī pēc projekta noslēguma. Video aptver dažādas jauniešiem svarīgas tēmas un ir iedvesmojošs materiāls, ko LSK Jaunatnes pārstāvji turpmāk varēs izmantot, dodoties uz skolām un citiem pasākumiem, prezentējot organizāciju. 

 

Iepazīsties ar projekta rezultātiem 

 



Publicēti video par LSKJ līdzdalības aktivitātēm

Ziņa publicēta 09.01.2024.

Vairāku mēnešu garumā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) brīvprātīgie jaunieši organizēja dažādas līdzdalības aktivitātes vairākās Latvijas pilsētās.

Aktivitāšu plānošana sākās vasarā, LSK Jaunatnes organizētajā brīvprātīgo nometnē “Vasaras akadēmija 2023”, kur brīvprātīgajiem bija iespēja piedalīties plānošanas darbnīcās,  izstrādāt savas aktivitātes ideju un vēlāk to prezentēt, lai saņemtu atgriezenisko saiti. No visām izstrādātajām idejām, četras aktivitātes tika īstenotas- tēvu dienas futbola mačs Dagdā, pasākumu plānošanas “Plānotorijs” Daugavpilī, nav neērtu tēmu – diskusiju pasākums “Kā ar Ta Bu?” Rīgā un jauniešu talantu šovs Ilūkstē.

Sīkāku ieskatu aktivitāšu norisē gūsti noskatoties video.

 

 

Video tapuši projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.


LSKJ brīvprātīgā diena: ieskaties, iedvesmojies, esi līdzās

Ziņa publicēta 30.12.2023.

Vai kādreiz esi interesējies, kā varētu izskatīties brīvprātīgā ikdiena Latvijas Sarkanajā Krustā (LSK)? Kādas aktivitātes un kādus pasākumus jauniešiem ir iespēja rīkot?

Iejūties brīvprātīgā lomā kopā ar LSKJ brīvprātīgo Evitu! Šajā video sekojām pa pēdām Evitai, kas ikdienā darbojas LSKJ Rīgas nodaļā un kas bija uzņēmusies organizēt Ziemassvētku pasākumu LSK krīzes centrā “Burtnieks”. LSK krīzes centrs “Burtnieks” uzņem pilnas un nepilnas ģimenes ar bērniem un grūtnieces, kas nonākušas krīzes situācijā, lai sniegtu psihosociālu atbalstu, drošu vidi, patvērumu, kā arī sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.


Iepazīsti Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustību, esi daļa no tās – iesaisties

Ziņa publicēta 29.12.2023.

LSK projekta “Augt, mācoties un darot”, izveidojis video par to, kas ir Sarkanais Krusts, kāda ir kustības struktūra un atbildības.

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

 


LSK jauniešu pasākumā “Kā ar Ta bu” diskutē par svarīgām, bet neērtām tēmām

Ziņa publicēta 28.12.2023.

Lai veicinātu jauniešu spēju pamatoti izteikt savas domas un veicinātu viņu spēju argumentēt savu viedokli par dažādām tēmām, LSKJ Rīgas un Valmieras nodaļu brīvprātīgie 30. septembrī organizēja pasākumu “Kā ar Ta Bu?”. Pasākumā laikā jaunieši apsprieda dažādus sabiedrībā “sāpīgus” un neērtus jautājumus, piemēram, vai obligāti jākļūst par māmiņu un vai atestāta esamība nosaka tavu zināšanu līmeni? Dalībniekiem tika dota iespēja izveidot un pilnveidot savus argumentus un vēlāk debatēt starp komandām. Aktivitātes plānošana tika uzsākta LSKJ apmācību “Vasaras akadēmija 2023” laikā, kad brīvprātīgie tika mudināti domāt par veidiem, kā veicināt pilsonisko līdzdalību un padarīt savu vietējo kopienu iedzīvotājus aktīvākus.

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

 


 

Atskatāmies uz LSK Jaunatnes 100-gades pasākumu: video

10.11.2023.

Aicinām atskatīties uz mūsu LSK Jaunatnes 100 – gades atzīmēšanu. Rīgas Stradiņa universitātes telpās, svinīgā, pozitīvā, bet reizē arī ģimeniskā atmosfērā notika LSKJ konference. Tik daudz stāstu izstāstīti, tikpat daudz stāstu top ik dienu, kad, kopā strādājot, tiek palīdzēts tiem cilvēkiem, kam klājas grūtāk. Iedvesma, motivācija, iesaistīšanās, cilvēcība, līdzdalība, smaids un enerģija – tas ir tas, kas raksturo LSK jauniešus visā Latvijā.

Konference un atskata video tapuši, pateicoties projekta, “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.


LSK Jaunatne rāda savus talantus Ilūkstē

Ziņa publicēta 27.12.2023.

“Ilūkstē ir daudz talantīgu jauniešu ar dažādām interesēm, un to talanti ir jāredz un jāatbalsta!”

Ar šādu domu LSKJ Ilūkstes nodaļas brīvprātīgās organizēja Talantu šovu saviem skolas biedriem. Pasākums notika 24. novembrī Ilūkstes Bērnu un Jauniešu centrā. Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja demonstrēt un pastāstīt par saviem talantiem- dažādiem mākslas veidiem, muzicēšanu un cita veida hobijiem, piemēram, monētu kolekcionēšanu. Pēc priekšnesumiem dalībnieki dzirdēja par to, kas ir LSK un kā jaunieši iesaistās brīvprātīgajā darbā. Sakām paldies visiem iesaistītajiem, LSK Dienvidlatgales komitejas Ilūkstes nodaļai un Ilūkstes Bērnu un jauniešu centram.

Vairāku mēnešu garumā LSK brīvprātīgie jaunieši organizēja dažādas līdzdalības aktivitātes vairākās Latvijas pilsētās.

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

 

 


Apgūsti pasākumu plānošanu ar LSK jauniešiem

Ziņa publicēta 1.12.2023.

Dalāmies ar video, ko izveidojuši Latvijas Sarkanā Krusta jaunieši no Daugavpils. Viņi interaktīvā veidā saviem vienaudžiem māca pasākumu organizēšanas principus. Jebkura jauniešu iniciatīva, projekts vai aktivitāte ir vērtība, jo tā ne tikai attīsta jauniešu prasmes, bet arī iedvesmo viņu vienaudžus būt aktīviem, iesaistīties un arī palīdzēt tiem, kam klājas grūtāk.

19. oktobrī LSKJ Daugavpils nodaļa organizēja spēli un aktivitātes par pasākumu veidošanas prasmju attīstīšanu jauniešiem. Pasākuma programmā bija iekļautas sadaļas, kas sniedza ieskatu un papildināja jauniešu zināšanas par nepieciešamajām prasmēm, kas ļautu pašiem organizēt savus pasākumus. Pēc informatīvajām sadaļām, spēles veidā, pasākuma dalībniekiem bija jāizdomā sava pasākuma ideja, jāprezentē tā, un labākie tika apbalvoti ar balvu fondu – dāvanu karti.

Aktivitātes plānošana tika uzsākta LSKJ apmācību “Vasaras akadēmija 2023” laikā, kad brīvprātīgie tika mudināti domāt par veidiem, kā veicināt pilsonisko līdzdalību un padarīt savu vietējo kopienu iedzīvotājus aktīvākus.

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.


Tēvu dienas aktivitātes Dagdā: projektā “Augt, mācoties un darot” tapis jauns video

Ziņa publicēta 27. 11.2023.

8. septembrī, Tēvu dienas noskaņās, LSKJ Dagdas brīvprātīgo nodaļa sadarbībā ar Dagdas vidusskolu organizēja Tēvu dienas aktivitātes, lai saliedētu jaunākos skolēnus ar savām ģimenēm, īpaši tēviem. Aktivitātes mērķis bija veicināt vīriešu iesaisti vietējo kopienu pasākumos, jo kā pasākuma organizatori, LSKJ brīvprātīgie atzina:

“Tēti parasti mazāk iesaistās aktivitātēs ar saviem bērniem, un mēs viņus labprāt šādas aktivitātēs redzētu biežāk”. Aktivitātes plānošana tika uzsākta LSKJ apmācību “Vasaras akadēmija 2023” laikā, kad brīvprātīgie tika mudināti domāt par veidiem, kā veicināt pilsonisko līdzdalību un padarīt savu vietējo kopienu iedzīvotājus aktīvākus.

LSKJ Dagdas nodaļas brīvprātīgie aicina sniegt informāciju saistībā ar LSKJ Dagdas brīvprātīgo pulciņu, kas Dagdā darbojies jau no 1928. gada. Informāciju, avīžu ierakstus vai fotogrāfijas lūdzam sūtīt uz e-pastu youth@redcross.lv.

Vairāku mēnešu garumā LSK brīvprātīgie jaunieši organizēja dažādas līdzdalības aktivitātes vairākās Latvijas pilsētās.

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.



Aizvadīta LSKJ simtgades konference

 

Ziņa publicēta 07.11.2023.

2023. gadā aprit simt gadu kopš Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) dibināšanas. Visa gada garumā tiek organizētas dažādas aktivitātes, lai atzīmētu šo apaļo jubileju, kā arī 21. oktobrī norisinājies gada centrālais notikums – LSKJ 100gades konference.

Konference tika organizēta ar mērķi, lai atskatītos uz jaunatnes kustības vēsturi un pamatprincipiem, kā arī sniegtu konferences dalībniekiem jaunas zināšanas un prasmes veiksmīgai kustības misijas turpināšanai nākotnē.

Konferences programmu veidoja vairāku lektoru stāstījumi: Mārtiņš Vesperis dalījās ar atziņām par Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes spilgtākajiem vēstures notikumiem, Signe Ļuļēna iepazīstināja ar starptautisko humanitāro tiesību pamatnostādnēm, Solvita Bespalova stāstīja par Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) darbu starptautiskās sadarbības jomā un LSKJ Padomes priekšsēdētāja Mariona Baltkalne dalījās ar spilgtākajiem notikumiem LSKJ pēdējo 10 gadu laikā.

Pēc semināriem konferences dalībnieki varēja piedalīties kādā no darbnīcām:

  • jaunieši kā humānisma vēstneši – miera publiskās runas darbnīca;
  • jaunieši kā LSK nākotnes veidotāji – ideju un projektu plānošanas darbnīca;
  • jaunieši kā mūsdienu supervaroņi – stresa vadīšanas metožu darbnīca.

Konferences noslēgumā aicinājām kādreizējos brīvprātīgos jauniešus dalīties ar atmiņām par LSKJ un pieredzi jaunatnes nodaļās.

Pateicamies visiem, kuri iesaistījās konferences organizēšanā. Sirsnīgs paldies Marionai Baltkalnei par konferences moderēšanu un semināra vadīšanu. Paldies sakām Baibai Milzarājai par LSKJ kora vadīšanu un Ilze Kundziņai par klavieru pavadījumu; paldies Signei Ļuļēnai, Mārtiņam Vesperim un Solvitai Bespalovai par semināru vadīšanu; paldies Rasmai Pīpiķei, Aijai Strazdai un Kristīnei Vagulei par darbnīcu vadīšanu; paldies Sigitai Bražai-Skujiņai, Evitai Semulei un Romānam Beskrovnijam par dalību diskusijā.

Pasākums tika finansēts projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 


Tapis pirmās palīdzības republikānisko sacensību video

Ziņa publicēta 4.10.2023.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma norisinājušās LSK organizētās pirmās palīdzības sacensības.

Reģionālās sacensības, kas tiek rīkotas pavasarī, šogad norisinājās Rīgā, Latgales, Vidzemes, Cēsu, Zemgales kā arī Daugavpils komitejās.
Pirmo vietu ieguvēji rudenī tika aicināti uz Republikāniskajām pirmās palīdzības sniegšanas sacensībām, kur tie sacentās par labākas komandas titulu.

9. septembrī Ziemassvētku kauju muzejā, vienpadsmit Latvijas skolu komandas, kas iepriekš sevi veiksmīgi apliecinājušas reģionālajās sacensībās, tikās Latvijas Sarkanā Krusta organizētajās Republikāniskajās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās, lai demonstrētu savas prasmes un iemaņas palīdzības sniegšanā nelaimes gadījumā nonākušajiem.

Par Republikānisko Pirmās palīdzību sacensību uzvarētājiem šogad kļuva Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda, otrajā vietā ierindojot Rīgas 34.vidusskolas komandu, bet trešajā vietā – Rīgas Āgenskalna komandu.

Pirmās palīdzības sacensību mērķis ir pilnveidot skolēnu zināšanas par Pirmo palīdzību un sagatavot kritiskām situācijām dzīvē. Sacensību laikā statisti ar grima un tēlojuma palīdzību inscenēja dažādas sadzīves situācijas un nelaimes gadījumus – auto avāriju, nelaimes gadījumu bīstamā zonā ar daudz cietušajiem vienlaicīgi, neveiksmīgi noslēgušos ekskursiju, pikniku un remontdarbus.

Komandu sniegums tika novērtēts atbilstoši Ministru kabineta 14.08.2012. noteikumu Nr.557 ‘’Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā’’ 12 stundu programmai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pirmās palīdzības sniegšanas pamatzināšanu apmācības programmas vadlīnijām (spēkā no 2022.gada 12.oktobra), pieredzējuši tiesnešu pavadījumā.

Latvijas Sarkanais Krusts izsaka pateicību Latvijas Kara muzeja un tā filiāles “Ziemassvētku kauju muzeja” administrācijai par veiksmīgu sadarbību! Paldies Jaunsardzei un īpaši Jaunsargu instruktoram kaprālim Jānim Ozoliņam, lieliski papildinot statistu rindas un nodrošinot vēl nebijušu etapu ar daudz cietušajiem vienlaicīgi! Esam pateicīgi Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljonam un to Vecākiem zemessargiem Krišjānim Titavam un Mārai Eglītei par informatīvā etapa nodrošinājumu, kas palīdzēja jauniešiem sniegt ieskatu Zemessardzes darbībā un vairot patriotismu. Paldies par ilggadējo sadarbību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kuri šogad atbalstīja Republikānisko sacensību norisi ar labāko komandu apbalvošanu, medicīniskās brigādes nodrošinājumu un sacensību galvenā tiesneša Miķeļa Puķīša dalību. Sakām lielu paldies arī sacensību atbalstītājiem: SIA “Coca-Cola HBC Latvia” un Izklaides parkam “Avārijas brigāde”. Pateicamies visiem sacensību organizēšanā iesaistītajiem brīvprātīgajiem, tiesnešiem un statistiem par ieguldīto darbu! Uz tikšanos nākamajās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās!

Video tapis projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā

 


Klajā laists video par LSK Jaunatnes vasaras akadēmiju Abragciemā

Ziņa publicēta 02.10.2023.

No 21. līdz 24. augustam Abragciemā norisinājās Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes apmācības “Vasaras akadēmija 2023”. Apmācības ir iespēja jauniešiem no visas Latvijas tikties, apmainīties ar pieredzi un iedvesmoties darbā kā brīvprātīgajiem Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnē. Šī gada apmācību galvenie mērķi bija veicināt jauniešu zināšanas par: demokrātiju;  pilsonisko līdzdalību un tās veidiem; interešu aizstāvību.

Apmācības un video tapšana “Vasaras akadēmija 2023” tika finansēta projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu Aktīvo iedzīvotāju fonds.

 


Norisinājušās LSKJ apmācības “Vasaras akadēmija 2023”

Ziņa publicēta 07.09.2023.

No 21. līdz 24. augustam Abragciemā norisinājās biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) apmācības “Vasaras akadēmija 2023”. Apmācības, kas tiek rīkotas katru gadu, šogad notika LSKJ 100gades svinību noskaņās.

Apmācības ir iespēja jauniešiem no visas Latvijas tikties, apmainīties ar pieredzi un iedvesmoties darbā kā brīvprātīgajiem Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnē.

Šī gada apmācību galvenie mērķi bija veicināt jauniešu zināšanas par:

  • demokrātiju;
  • pilsonisko līdzdalību un tās veidiem;
  • interešu aizstāvību.

Apmācībās piedalījās 31 dalībnieks no 7 LSK komitejām.

Apmācību laikā nodaļu pārstāvjiem bija iespēja izstrādāt savas līdzdalības aktivitātes, kuras pēc apmācībām tie īstenos savās nodaļās. Aktivitātes plānots realizēt septembra un oktobra periodā un tās ietvers gan ziedojumu vākšanas akciju, gan citas sabiedrībai noderīgas aktivitātes.

Apmācību programmā piedalījās un ar vērtīgām zināšanām dalījās pārstāvji arī no citām nevalstiskajām jauniešu organizācijām: Rota Lāce no biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” un Agnija Jansone no biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

 

Par apmācībām dalībnieki saka:

Es iemācījos kā saplānot un realizēt savu aktivitāti un sapratu, ka tādā veidā varu paaugstināt arī dzīves līmeni sabiedrībā sev apkārt.

Es daudz iemācījos par līdzdalību un kā ir iespējams iesaistīties; nostiprināju zināšanas par Sarkanā Krusta pamatvērtībām un vēsturi.

Izsakām lielu pateicību visām komitejām, kuras atbalstīja jauniešu dalību apmācībās un turpina atbalstīt jauniešu brīvprātīgo darbu ikdienā!

 

Apmācības “Vasaras akadēmija 2023” tika finansētas projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

 

 

 

 


Iznākušas video intervijas par godu Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes simtgadei

Ziņa publicēta 14.08.2023.

2023. gadā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienība “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) atzīmē savu 100gadi. Tai par godu ir tapušas vairākas video intervijas, kurās ar organizāciju saistīti cilvēki sniedz savus pieredzes stāstus un dalās atmiņās par jauniešu brīvprātīgo darbu 20. gadsimta izskaņā un 21. gadsimta sākumā.

Video veidoti ar kopīgu mērķi – veicināt sabiedrības informētību par līdzdalības iespējām, sniegt ieskatu brīvprātīgā darba ikdienā, kā arī atskatīties uz brīvprātīgā darba organizēšanas principiem pagātnē.

Pirmie četri tapušie video ir daļa no vairāku video sērijas, kurā tiks atspoguļoti vēl citi ar LSK un LSKJ saistīti svarīgi notikumi un brīvprātīgo iniciatīvas.

Pirmajā no veidotajiem video var dzirdēt Mārtiņa Vespera, medicīnas vēsturnieka, stāstu par LSKJ vēsturi 20. gadsimtā. Pārējos video iespējams plašāk izzināt jaunatnes darbību 2000.gadu pirmajās desmitgadēs.

Paldies video tapšanā uzrunātajiem viesiem:

  • Mārtiņam Vesperim,
  • Rasmai Pīpiķei,
  • Evai Ikauniecei,
  • Malvīnei Mennikai.

 

 

 

 

 

Video tapuši projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instruments 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.


Atbalsta personu programmu 50 stundu apjomā pabeidz 71 dalībnieks

Ziņa publicēta 01.08.2023.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ar Aktīvo iedzīvotāju fonda finansiālu atbalstu projekta “Augt, mācoties un darot” Nr. AIF/2021/SDK2/18 ietvaros no 2022.gada marta līdz 2023.gada jūnijam organizēja 50 stundu apmācību programmu “Atbalsta personu programma”  LSK brīvprātīgajiem un darbiniekiem Kurzemes, Latgales un Vidzemes reģionos.

Programmas ietvaros dalībnieki apguva šādas tēmas:

  • Sociālā likumdošana, cilvēktiesības. Valsts un pašvaldības funkcijas cilvēku sociālās aizsardzības nodrošināšanā;

  • Pilsoniskā līdzdalība un līdzdalības kāpnes. Pilsonisko līdzdalības prasmju attīstība sociāli mazaisargātākai sabiedrības grupai;

  • Saskarsmes jeb komunikācijas prasmes (teorija un prakse);

  • Konfliktu risināšanas prasmes (teorija un prakse);

  • Bērnu uzvedības, attīstības un audzināšanas īpatnības (teorija un gadījumu analīze);

  • Personas ar demenci un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Vājredzīgas vai neredzīgas personas un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Personas ar garīga rakstura traucējumiem un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Bez vecāku gādības auguši bērni un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Personas vai mājsaimniecības krīzes situācijā un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Personas ar kustību traucējumiem un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Personas, kas cieš no atkarībām un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Personas pēc ieslodzījuma un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Vientuļas personas, ilgstoši bezdarbnieki un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);

  • Pirmā palīdzība.

Pēc mācību programmas pabeigšanas dalībnieki izstrādāja un realizēja savus brīvprātīgā darba grupas projektus.

Līdz 2023.gada 30.jūnijam 71 dalībnieks bija pabeidzis šo apmācību programmu pilnā apjomā un 11 dalībnieki vēl turpina mācīties.

Programmas dalībnieki atzīst, ka programmas laikā iegūtās zināšanas būtiski ir paplašinājušas viņu redzes loku, šobrīd drošāk spēj pieņemt lēmumus attiecībā uz palīdzības sniegšanas organizēšanu (un nodrošināšanu) dažādām mērķa grupām, izprot  sociālo situāciju cēloņus un sekas, kā arī nebaidās no iespējām, ko sniedz projektu un pasākumu plānošana.

Pēc programmas pabeigšanas tās dalībnieki iegūtās zināšanas var izmantot privāti sniedzot atbalstu saviem tuviniekiem, kā arī apzinot jaunus profesionālos izaicinājumus darbā ar sociālam diskriminācijas un atstumtības riskam pakļautajām personu grupām.

Atbalstu personu apmācību programma 50 akadēmisko stundu apjomā ir licencēta pieaugušo neformālās izglītības programma.

Paldies programmas dalībniekiem, pasniedzējiem un reģionāliem koordinatoriem par pieredzes bagāto ceļu programmas īstenošanas laikā!

Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

 


Brīvprātīgo un darbinieku apmācības AIF “Augt, mācoties un darot” ietvaros

Ziņa publicēta 01.08.2023.

2023.gada  pirmajā pusgadā biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) organizēja  brīvprātīgo un darbinieku apmācības par līdzdalību, brīvprātīgo darbu un sistemātisku darbu ar brīvprātīgajiem. Kopā tika organizētas 10 apmācības, kurās piedalījās 163 LSK brīvprātīgie un darbinieki.

 Galvenie temati, kas tika apskatīti apmācību laikā:

  • brīvprātīgā darba tiesiskais regulējums un spēkā esošie dokumentiem brīvprātīgā darba organizatoriem;

  • brīvprātīgā darba organizēšanas kārtība biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”;

  • brīvprātīgais darbs ar dažādām mērķa grupām (kopīgais un atšķirīgais);

  • brīvprātīgo/darbinieku motivācija un iesaistīšana;

  • brīvprātīgā darba plānošanas rīki;

  • savstarpējā komunikācija un sadarbība.

Apmācības tika organizētas ar Aktīvo iedzīvotāju fonda finansiālu atbalstu projekta “Augt, mācoties un darot” Nr. AIF/2021/SDK2/18 ietvaros.


Ilgtermiņa brīvprātīgā darba apmācības sniedz iespēju paplašināt sniegto atbalstu

Ziņa publicēta 03.02.2023.

Lai veicinātu brīvprātīgo zināšanu un prasmju paaugstināšanu darbā ar dažādām mērķa grupām, kopš 2022. gada aprīļa, projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros,  sešas biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” komitejas piedalās ilgtermiņa apmācībās – atbalsta personu programmā 50 stundu apjomā.

Atbalsta personu programmas mērķis ir sagatavot atbalsta personas diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautajām personām, kas spētu sniegt gan ikdienas praktisku atbalstu, gan palīdzēt sakārtot sociālos jautājumus, gan pārstāvēt viņu tiesības un intereses.

Programmas aktivitātēs regulāri iesaistās vismaz 50 personas.

Kopš apmācību sākuma, Zoom vidē, dalībnieki apguvuši šādas tēmas:

  • Sociālā likumdošana, cilvēktiesības. Valsts un pašvaldības funkcijas cilvēku sociālās aizsardzības nodrošināšanā;
  • Pilsoniskā līdzdalība un līdzdalības kāpnes. Pilsonisko līdzdalības prasmju attīstība sociāli mazaizsargātākai sabiedrības grupai;
  • Saskarsmes jeb komunikācijas prasmes (teorija un prakse);
  • Konfliktu risināšanas prasmes;
  • Bērnu uzvedība, attīstības  un audzināšanas īpatnības;
  • Personas ar demenci un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);
  • Darbs ar vājredzīgiem un neredzīgiem klientiem;
  • Personas ar garīga rakstura traucējumiem un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze;
  • Bez vecāku gādības auguši bērni un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);
  • Personas bez noteiktas dzīves vietas un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);
  • Personas ar kustību traucējumiem un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze);
  • Personas, kas cieš no atkarībām un sociālā atbalsta darbs ar šo grupu (teorija un gadījumu analīze.

Apmācības turpināsies līdz 2023.gada marta beigām, kad dalībnieki apliecinās savas iegūtās zināšanas organizējot grupas projektus.

Atbalstu personu programma tiek realizēta Daugavpils pilsētas komitejā, Augšdaugavas komitejā, Krāslavas komitejā, Latgales komitejā, Vidzemes komitejā un Kurzemes komitejā.

Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.


LSK darbinieki un brīvprātīgie uzzina par projekta “Augt, mācoties un darot” gaitu

Ziņa publicēta 03.02.2023.

2022. gada 15.decembrī tika organizēts projekta “Augt, mācoties un darot” informatīvais pasākums. Pasākuma laikā LSK reģionālo komiteju pārstāvji un sadarbības partneri tika informēti par projektu, tā ietvaros notikušām un plānotām aktivitātēm nacionālā un reģionālā līmenī, plānotajiem rezultātiem un iespēju iesaistīties tā aktivitātēs.  

LSK kopš  2022. gada 1. janvāra īsteno projektu “Augt, mācoties un darot” Nr. AIF/2021/SDK2/18, ko finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.


LSK Jaunatne palīdz radīt Ziemassvētku sajūtu

Ziņa publicēta 02.02.2023.

Tuvojoties Ziemassvētku laikam, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Jaunatnes Rīgas nodaļas brīvprātīgie organizēja un piedalījās aktivitātēs, lai kopīgi sarūpētu sirsnīgu un siltu Ziemassvētku noskaņu gan bērniem, gan viņu ģimenēm.

17. decembrī LSK Rīgas komitejas Jaunatnes nodaļa viesojās LSK krīzes centrā “Burtnieks”, kur kopā ar bērniem un viņu māmiņām cepa piparkūkas un vienojās dažādās Ziemassvētku aktivitātēs. Brīvprātīgie bērniem ļāva noticēt svētku priekam, kopīgi darinot rotājumus un apgūstot svētku tradīcijas.

Fotogrāfijas publicētas ar bērnu vecāku atļauju. 


Sirsnīgā gaisotnē aizvadīts Augšdaugavas komitejas pasākums “Dzīvojam draudzīgi”

Ziņa publicēta 27.07.2022.

Projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros  biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Augšdaugavas komiteja sadarbībā ar Ilūkstes Romas katoļu baznīcas Zupas virtuvi 4. jūlijā organizēja pasākumu „Dzīvojam draudzīgi”, kurā piedalījās gan Zupas virtuves apmeklētāji, gan ukraiņu kara bēgļi un brīvprātīgie.

Ukraina nereti tiek asociēta ar boršču. Pasākuma laikā to pagatavoja Ukrainas kara bēgļu brīvprātīgās. Tika pagatavots ikdienas borščs un gavēņa borščs ar ķiploku „pampuškām”. Savukārt, pasākuma dalībnieki no Latvijas pagatavoja tradicionālo maizes zupu ar putukrējumu. Tikšanās dalībniekus uzrunāja diakons Heinrihs Cinkmanis, kurš uzsvēra, cik svarīgs ir miers, piedāvājot noskaitīt lūgšanu katram savā valodā.

Zupu degustācija mijās ar viktorīnu “Ko es zinu par jums?” un kopīgu sadziedāšanos gan ukraiņu, gan latviešu valodā, jo dziesma vieno cilvēkus, uzlabo garastāvokli un pozitīvi uzlādē. Noslēgumā katrs viesis saņēma pārsteiguma dāvaniņu no LSK Augšdaugavas komitejas.

Komitejas izpilddirektore Ērika Naglinska izsaka sirsnīgu pateicību visiem pasākuma dalībniekiem:

  • Čamānu ģimenei par viesmīlīgo uzņemšanu,
  • Ukrainas bēgļu brīvprātīgajām par atsaucību, pagatavojot gardās maltītes,
  • Zupas virtuves darbiniecēm par nenogurstošo brīvprātīgo darbu,
  • LSK brīvprātīgajām par padomiem un atbalstu šī pasākuma tapšanā,
  • Augšdaugavas novada Ilūkstes pilsētas administrācijai par transporta pakalpojumiem.

Projektu finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu 2014.-2021. gadam programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds” Latvijā.

Jau kopš karadarbības sākuma Ukrainā, pateicoties iedzīvotāju finansiālam atbalstam un izrādītajai solidaritātei, LSK nekavējoties varēja sniegt nepieciešamo palīdzību ukraiņu bēgļiem, kas ieradās Latvijā. Palīdzības nodrošināšana turpinās vēl aizvien. Plašāk par LSK iesaisti aicinām lasīt ŠEIT

Kopā varam palīdzēt!


Apmācībās “Tauriņa efekts” jaunieši izstrādājuši savas sociālās iekļaušanas aktivitātes plānu

Ziņa publicēta 01.06.2022.

Jau tika ziņots, ka no 15. līdz 18. martam, Rīgā, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programmas Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros, tika organizētas apmācības “Tauriņa efekts – jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību”. Apmācībās piedalījās 15 brīvprātīgie jaunieši no sešām biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) komitejām – Daugavpils, Krāslavas, Balvu, Latgales, Kurzemes un Rīgas.

“Taureņa efekts” apmācību noslēgumā LSK komiteju jaunieši izstrādāja savas sociālās iekļaušanas aktivitātes plānu, ko tālāk realizēja savās reģionālajās komitejās.

7. maijā projekta ietvaros Dagdā tika organizētas iekļaujošs pasākums. Aktivitātēs ietilpa iepazīšanās aktivitātēs gan ar dalībniekiem, gan ar LSK darbību, saliedēšanas jeb uzticības spēle “Mīnu lauks” un pēc visām aktivitātēm bija radošā stacija apsveikumu izveidē mātes dienai. 

LSK Krāslavas komitejas Dagdas jauniešu nodaļas biedri un projekta vadītāji Raivis Špors un Ingars Sproģis.

Arī Balvu komitejas jaunieši organizēja sociālās iekļaušanas pasākumu. 

 

 

 

 


Uzsākušās projekta “Augt, mācoties un darot” Atbalsta personu programmas apmācības

Ziņa publicēta 06.04.2022.

Aktīvo iedzīvotāju fonda finansētā projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros ir uzsākta Atbalsta personu programma, kuras mērķis ir sagatavot atbalsta personas diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautajām personām, kas spētu sniegt gan ikdienas praktisku atbalstu, gan palīdzēt sakārtot sociālos jautājumus, gan pārstāvēt viņu tiesības un intereses. Tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, projekta sagatavošanas periodā, tika konstatēts, ka šādu atbalsta personu trūkst, īpaši darbam ar personām, kas atbrīvojušās no ieslodzījuma vietas, personām ar garīgā rakstura traucējumiem, jaunām, vientuļām māmiņām un bāreņiem, kuriem jāuzsāk patstāvīga dzīve. Šādu atbalsta personu pieejamība būtiski paaugstinās mazaizsargātāko iedzīvotāju dzīves līmeni, veicinās to pilsonisko aktivitāti un nodrošinās tiem informācijas pieejamību par viņu tiesībām un iespējām līdzdarboties.

Programmas ietvaros atbalsta personām tiks nodrošināta 50 stundu apmācības, kur daļēji klātienē, daļēji attālināti būs iespēja apgūt zināšanas un prasmes, kas palīdzēs gan sociālam diskriminācijas riskam pakļautajam personām sniegt praktisku atbalstu, gan veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, interešu pārstāvniecību un uzlabos vidi viņu pilsoniskās līdzdalības veicināšanai.

Pirmās apmācības notika šī gada 2.aprīlī un tika apgūtas tēmas:

  1. Sociālā likumdošana, cilvēktiesības. Valsts un pašvaldības funkcijas cilvēku sociālās aizsardzības nodrošināšanā. (Lektors – Helēna Soldatjonoka)
  2. Pilsoniskā līdzdalība un līdzdalības kāpnes. Pilsonisko līdzdalības prasmju attīstība sociāli mazaizsargātākai sabiedrības grupai. (Lektors – Inese Šubēvica)

Apmācībām pieslēdzās vairāk kā 70 dalībnieki no visām programmā iesaistītajām komitejām.

Plānotais atbalsta personu programmas apmācību laiks 2022.gada marts – 2023.gada marts. Apmācību noslēgumā atbalsta personas īstenos grupas projektu, lai veicinātu mazaizsargātāko iedzīvotāju iesaistīšanu pilsoniskās aktivitātēs un veidotu vidi pilsoniskai līdzdalībai. Pēc apmācību programmas pabeigšanas un grupas projekta īstenošanas, apmācītās personas turpinās veikt brīvprātīgo darbu, iesaistot diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas sabiedriskos procesos, nodrošinot viņu interešu pārstāvniecību un pilsonisko līdzdalību.

Atbalstu personu programma tiek realizēta Daugavpils pilsētas komitejā, Augšdaugavas komitejā, Krāslavas komitejā, Latgales komitejā, Vidzemes komitejā un Kurzemes komitejā.

 


Noslēgušās apmācības “Tauriņa efekts – jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību”

Ziņa publicēta 05.04.2022.

 

Skolēnu pavasara brīvlaikā, no 15. līdz 18. martam, Rīgā, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programmas Aktīvo iedzīvotāju fonda projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros, tika organizētas apmācības “Tauriņa efekts – jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību”. Apmācībās piedalījās 15 brīvprātīgie jaunieši no sešām biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) komitejām – Daugavpils, Krāslavas, Balvu, Latgales, Kurzemes un Rīgas.

Apmācību laikā tika pārrunātas tādas tēmas kā sociālās iekļaušanas nozīme un izpratne sabiedrībā, neiekļaujošas sabiedrības cēloņi un sekas, kā arī jaunieši izstrādāja savus priekšlikumus šo cēloņu un seku mazināšanai. Tāpat brīvprātīgie devās mācību vizītē uz LSK dienas centru “Stropiņš”, kur viņi organizēja fiziskas un radošas aktivitātes centra bērniem.

Vizītes noslēgumā jauniešiem bija iespēja dzirdēt bērnu atziņas par to, kas viņus visvairāk saistījis no aktivitātēm, savukārt paši brīvprātīgie vēlāk pārrunāja, cik veiksmīgi uzdevumos izdevies iesaistīt visus bērnus. Apmācību noslēgumā jaunieši ne tikai izstrādāja savas sociālās iekļaušanas aktivitātes plānu, ko tālāk realizēs savās LSK komitejās, bet arī diskutēja par to, kā šim nolūkam izmantot dažādus rīkus, piemēram, programmas Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpuss.

 

Dažas atziņas no apmācību dalībniekiem:

“Ne vienmēr iekļaušana nozīmē aktīvu komunikāciju un aktivitāšu piedāvāšanu, bet gan vēlmju respektēšanu.”

 

“Arī pavisam nelielas darbības ir svarīgas, lai radītu pārmaiņas un liktu kādam justies labāk. Ir svarīgi par šo tēmu ne tikai runāt, bet arī rīkoties!”

 

“”Tauriņa efekta” laikā sapratu, cik patiesībā dažāda ir iekļaušana un ka arī lieta, kas, mūsuprāt, ir nenozīmīga, var ļoti daudz ko ietekmēt un palīdzēt veidot pasauli par labāku vietu, kur būt!”