Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Aizvadīta LSKJ simtgades konference

07.novembrī 2023 Jaunieši

2023. gadā aprit simt gadu kopš Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) dibināšanas. Visa gada garumā tiek organizētas dažādas aktivitātes, lai atzīmētu šo apaļo jubileju, kā arī 21. oktobrī norisinājies gada centrālais notikums – LSKJ 100gades konference.

Konference tika organizēta ar mērķi, lai atskatītos uz jaunatnes kustības vēsturi un pamatprincipiem, kā arī sniegtu konferences dalībniekiem jaunas zināšanas un prasmes veiksmīgai kustības misijas turpināšanai nākotnē.

Konferences programmu veidoja vairāku lektoru stāstījumi: Mārtiņš Vesperis dalījās ar atziņām par Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes spilgtākajiem vēstures notikumiem, Signe Ļuļēna iepazīstināja ar starptautisko humanitāro tiesību pamatnostādnēm, Solvita Bespalova stāstīja par Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) darbu starptautiskās sadarbības jomā un LSKJ Padomes priekšsēdētāja Mariona Baltkalne dalījās ar spilgtākajiem notikumiem LSKJ pēdējo 10 gadu laikā.

Pēc semināriem konferences dalībnieki varēja piedalīties kādā no darbnīcām:

  • jaunieši kā humānisma vēstneši – miera publiskās runas darbnīca;
  • jaunieši kā LSK nākotnes veidotāji – ideju un projektu plānošanas darbnīca;
  • jaunieši kā mūsdienu supervaroņi – stresa vadīšanas metožu darbnīca.

Konferences noslēgumā aicinājām kādreizējos brīvprātīgos jauniešus dalīties ar atmiņām par LSKJ un pieredzi jaunatnes nodaļās.

Pateicamies visiem, kuri iesaistījās konferences organizēšanā. Sirsnīgs paldies Marionai Baltkalnei par konferences moderēšanu un semināra vadīšanu. Paldies sakām Baibai Milzarājai par LSKJ kora vadīšanu un Ilzei Kundziņai par klavieru pavadījumu; paldies Signei Ļuļēnai, Mārtiņam Vesperim un Solvitai Bespalovai par semināru vadīšanu; paldies Rasmai Pīpiķei, Aijai Strazdai un Kristīnei Vagulei par darbnīcu vadīšanu; paldies Sigitai Bražai-Skujiņai, Evitai Semulei un Romānam Beskrovnijam par dalību diskusijā.

Pasākums tika finansēts projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Veiksmīgi aizvadīts kvalifikācijas celšanas seminārs pirmās palīdzības pasniedzējiem

27.novembrī 2023 Pirmā palīdzība
4. novembrī LSK organizēja kvalitātes celšanas semināru pirmās palīdzības instruktoriem, instruktoru palīgiem, pasniedzējiem un pasniedzējiem stažieriem. LSK strādā 30 pirmās palīdzības pasniedzēji, kuri katru gadu pirmās palīdzības sniegšanā kopā apmāca vairākus tūkstošus cilvēku visā Latvijā. Šoreiz paši pasniedzēji iejutās auditorijā, lai papildinātu savas prasmes un zināšanas par dažādiem, pirmajai palīdzībai saistošiem tematiem – psiholoģisko atbalstu, …

Valkā un Valmierā darbu uzsāk HIV profilakses punkti

Latvijā HIV infekcija ik gadu tiek atklāta vairāk nekā 200 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā ar 11,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju (2021. gada dati). Turklāt izpētīts, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par vienu trešdaļu lielāks. Tie ir cilvēki, kuri nezina savu …

Eiropas testēšanas nedēļa ir klāt: pārbaudi savu veselību, esi drošībā

LSK sniedz iespēju pārbaudīt veselību Rīgā, Daugavpilī, Valkā un Valmierā.

Pirmās palīdzības mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem (LV, UKR)

17.novembrī 2023 Projekti
Projekts “Ārkārtas aicinājums MGR65002-Ukraina un ietekmētās valstis, MDR66001- Latvija PLV512”.