Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Norisinājušās LSKJ apmācības “Vasaras akadēmija 2023”

06.septembrī 2023 Jaunieši

No 21. līdz 24. augustam Abragciemā norisinājās biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) apmācības “Vasaras akadēmija 2023”. Apmācības, kas tiek rīkotas katru gadu, šogad notika LSKJ 100gades svinību noskaņās.

Apmācības ir iespēja jauniešiem no visas Latvijas tikties, apmainīties ar pieredzi un iedvesmoties darbā kā brīvprātīgajiem Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnē.

Šī gada apmācību galvenie mērķi bija veicināt jauniešu zināšanas par:

  • demokrātiju;
  • pilsonisko līdzdalību un tās veidiem;
  • interešu aizstāvību.

Apmācībās piedalījās 31 dalībnieks no 7 LSK komitejām.

Apmācību laikā nodaļu pārstāvjiem bija iespēja izstrādāt savas līdzdalības aktivitātes, kuras pēc apmācībām tie īstenos savās nodaļās. Aktivitātes plānots realizēt septembra un oktobra periodā un tās ietvers gan ziedojumu vākšanas akciju, gan citas sabiedrībai noderīgas aktivitātes.

Apmācību programmā piedalījās un ar vērtīgām zināšanām dalījās pārstāvji arī no citām nevalstiskajām jauniešu organizācijām: Rota Lāce no biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” un Agnija Jansone no biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

 

Par apmācībām dalībnieki saka:

Es iemācījos kā saplānot un realizēt savu aktivitāti un sapratu, ka tādā veidā varu paaugstināt arī dzīves līmeni sabiedrībā sev apkārt.

Es daudz iemācījos par līdzdalību un kā ir iespējams iesaistīties; nostiprināju zināšanas par Sarkanā Krusta pamatvērtībām un vēsturi.

Izsakām lielu pateicību visām komitejām, kuras atbalstīja jauniešu dalību apmācībās un turpina atbalstīt jauniešu brīvprātīgo darbu ikdienā!

 

Apmācības “Vasaras akadēmija 2023” tika finansētas projekta “Augt, mācoties un darot” AIF/2021/SDK2/18 ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

 

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.