Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Uzsākušās projekta “Augt, mācoties un darot” Atbalsta personu programmas apmācības

06.aprīlī 2022 Projekti

Aktīvo iedzīvotāju fonda finansētā projekta “Augt, mācoties un darot” ietvaros ir uzsākta Atbalsta personu programma, kuras mērķis ir sagatavot atbalsta personas diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautajām personām, kas spētu sniegt gan ikdienas praktisku atbalstu, gan palīdzēt sakārtot sociālos jautājumus, gan pārstāvēt viņu tiesības un intereses. Tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, projekta sagatavošanas periodā, tika konstatēts, ka šādu atbalsta personu trūkst, īpaši darbam ar personām, kas atbrīvojušās no ieslodzījuma vietas, personām ar garīgā rakstura traucējumiem, jaunām, vientuļām māmiņām un bāreņiem, kuriem jāuzsāk patstāvīga dzīve. Šādu atbalsta personu pieejamība būtiski paaugstinās mazaizsargātāko iedzīvotāju dzīves līmeni, veicinās to pilsonisko aktivitāti un nodrošinās tiem informācijas pieejamību par viņu tiesībām un iespējām līdzdarboties.

Programmas ietvaros atbalsta personām tiks nodrošināta 50 stundu apmācības, kur daļēji klātienē, daļēji attālināti būs iespēja apgūt zināšanas un prasmes, kas palīdzēs gan sociālam diskriminācijas riskam pakļautajam personām sniegt praktisku atbalstu, gan veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, interešu pārstāvniecību un uzlabos vidi viņu pilsoniskās līdzdalības veicināšanai.

Pirmās apmācības notika šī gada 2.aprīlī un tika apgūtas tēmas:

  1. Sociālā likumdošana, cilvēktiesības. Valsts un pašvaldības funkcijas cilvēku sociālās aizsardzības nodrošināšanā. (Lektors – Helēna Soldatjonoka)
  2. Pilsoniskā līdzdalība un līdzdalības kāpnes. Pilsonisko līdzdalības prasmju attīstība sociāli mazaizsargātākai sabiedrības grupai. (Lektors – Inese Šubēvica)

Apmācībām pieslēdzās vairāk kā 70 dalībnieki no visām programmā iesaistītajām komitejām.

Plānotais atbalsta personu programmas apmācību laiks 2022.gada marts – 2023.gada marts. Apmācību noslēgumā atbalsta personas īstenos grupas projektu, lai veicinātu mazaizsargātāko iedzīvotāju iesaistīšanu pilsoniskās aktivitātēs un veidotu vidi pilsoniskai līdzdalībai. Pēc apmācību programmas pabeigšanas un grupas projekta īstenošanas, apmācītās personas turpinās veikt brīvprātīgo darbu, iesaistot diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas sabiedriskos procesos, nodrošinot viņu interešu pārstāvniecību un pilsonisko līdzdalību.

Atbalstu personu programma tiek realizēta Daugavpils pilsētas komitejā, Augšdaugavas komitejā, Krāslavas komitejā, Latgales komitejā, Vidzemes komitejā un Kurzemes komitejā.

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.