Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

 

Projekts noslēdzies 2021. gada 15. maijā. 


Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš  2020. gada 15. novembra īsteno projektu “Komandas spēks” (Nr. DIKS-20-1739), ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Projekta īstenošanas periods: 2020. gada 15. novembrs – 2021. gada 15. maijs.

Projekta mērķis: 

Stiprināt LSK Rīgas komitejas jaunatnes nodaļas kapacitāti, palielinot tās lomu darbā ar jaunatni Rīgas pilsētā un veicinot ilgtspējīgu attīstību.

Aktivitātes:

Lai sasniegtu mērķi, projektā notiks aktivitātes, ko var iedalīt šādos blokos:

 • komandas saliedēšana,
 • stratēģiskas plānošanas domnīcas,
 • brīvprātīgo kompetenču stiprināšana,
 • infrastruktūras uzlabošana.

Aktivitātes plānotas klātienē, COVID-19 ierobežojumu nepieciešamības gadījumā, tās tiks pēc iespējas pārceltas digitālā vidē.

Plānotās aktivitātes:

 • Saliedēšanās pasākums esošajiem brīvprātīgajiem kopā ar  jaunajiem un apmācības par sadarbību un komunikāciju komandā.
 • Mācības brīvprātīgajiem par HIV/AIDS tematu.
 • 2021. gada stratēģiskā plānošanas domnīca LSK Jaunatnes padomei un nodaļu vadītājiem par gada prioritātīšu un mērķu izvirzīšanu.
 • Plānošanas sienas izveide Jaunatnes telpā.
 • Apmācības brīvprātīgajiem par mērķauditorijas efektīvu aizsniegšanu un plakātu veidošanu.
 • Pirmās palīdzības apmācības brīvprātīgajiem, par mācību metožu un formas maiņu COVID-19 laikā.
 • Lielā talka Jaunatnes telpā.
 • Projekta noslēguma un izvērtēšanas pasākums.
   

Projekta rezultāti:

Sekmēta LSKJ Rīgas nodaļas kapacitāte, izveidojot darba plānu un mērķi 2021. gadam, uzlabojot infrastruktūru darbam ar jaunatni un sekmējot 20 brīvprātīgo (15-30 gadu vecumā) prasmju un zināšanu paaugstināšanos šādās jomās:

 • Komunikācija, sadarbība, komandas darbs;
 • Reklāma, dalībnieku piesaiste;
 • Stratēģijas veidošanas, mērķu izvirzīšana, plānota darba organizēšana;
 • Pirmā palīdzība;
 • HIV/AIDS.

Projekta ilgtspēju nodrošinās tas, ka apmācītie jaunieši arī turpmāk darbosies LSKJ un iegūtās zināšanas, prasmes un attieksmes pielietos savā turpmākajā brīvprātīgajā darbā.

Izmantojot projektā iegūtās zināšanas un prasmes, kā arī stiprinot komandas saliedētību, jaunieši 2020./2021. gadā sekmīgi tās varēs pielietot organizētajās aktivitātēs – semināros, pasākumos, nodarbībās, projektos u.c. Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem, tādās darbības programmās kā:

 1. Pirmā palīdzība;
 2. Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi;
 3. Sociālā integrācija;
 4. Diskriminācijas un vardarbības mazināšana;
 5. LSK un LSKJ ideju popularizēšana, reģionālā un starptautiskā sadarbība.

Projekta kopējais budžets: EUR 2699.96

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.


Veiksmīgi noslēdzies jauniešu projekts “Komandas spēks”

Ziņa publicēta 14.07.2021.

28. un 29. jūnijā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” brīvprātīgie jaunieši no Rīgas piedalījās komandas saliedēšanas aktivitātēs augsto virvju parkā “Rites” un piedalījās komunikācijas āra treniņā.

Jaunieši sekmēja komunikācijas prasmes, spēju sadarboties komandā, risinot problēmsituācijas, kā arī tika stiprināta piederības sajūta organizācijai.

Jauniešu atziņas:

“Ir situācijas un problēmas, kuras vienam gluži vienkārši nemaz nav iespējams izpildīt, un tas nav slikti. Vienkārši ir vajadzīga laba komanda. Un tas nenozīmē, ka citiem tas ir apgrūtinājums.”

“Runājot un izsakot savas domas, komandas darbs izdosies labāk .”

“Lai tiktu “augšā”, ir jāpalīdz viens otram.”

Kopā projekta laikā 96 brīvprātīgie vecumā no 15 līdz 30 gadiem uzlabojuši prasmes un papildinājuši zināšanas kādā no 5 jomām:

 • komunikācija, sadarbība, komandas darbs;
 • reklāma, dalībnieku piesaiste;
 • stratēģijas veidošanas, mērķu izvirzīšana, plānota darba organizēšana;
 • pirmā palīdzība;
 • HIV/ AIDS.

Projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

LSK brīvprātīgie jaunieši mācās pirmo palīdzību

Ziņa publicēta 19.03.2021.

Veiksmīgi sākušās LSK pirmās palīdzības brīvprātīgo vienaudžu izglītotāju mācības. Neatkarīgi no pandēmijas, cilvēki ikdienā piedzīvo dažādus nelaimes gadījumus – iegūst brūces, apdedzinās un gūst dažādas traumas. Jaunieši, kuri organizācijā darbojas kā brīvprātīgie, arī šogad varēja pieteikties uz pirmās palīdzības mācībām, lai pēc tām nepieciešamības gadījumā zinātu, kā ikdienā rīkoties, lai palīdzētu līdzcilvēkiem, kā arī, lai varētu ar zināšanām un prasmēm dalīties LSK organizētās aktivitātēs. Jaunieši tiek apmācīti izmantot dažādas izglītojošas un interaktīvas metodes un rīkus.

Drošības apsvērumu dēļ, apmācības šogad norisinās attālināti, izmantojot dažādas mācību metodes. Sertificēta pirmās palīdzības pasniedzēja vada nodarbības tiešsaistē un praktiskie uzdevumi dalībniekiem jāveic patstāvīgi mājās.

Apmācības norisinās projekta “Komandas spēks” ietvaros. Projekta norisi atbalsta Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. 


LSK jaunieši piedalās apmācībās par brīvprātīgo piesaisti

Ziņa publicēta 01.03.2021.

Šī gada 13. un 20. februārī notika LSKJ organizētas mācības, kurās piedalījās brīvprātīgie no Rīgas un visas Latvijas.

Abās mācības, galvenokārt, tika likts uzsvars uz jauniešu nodaļu kapacitātes stiprināšanu un  iesaistes veicināšanu brīvprātīgajā darbā.

Pirmās mācības vadīja sociālo tīklu eksperts un uzņēmuma “Sociālo tīklu māja” dibinātājs Roberts Klēpis. Tās deva jauniešiem iespēju uzzināt aktualitātes par dažādu sociālo tīklu vidēm, sociālo tīklu algoritmiem, kā arī to, kā izmantot sociālos tīklus un vizuālos materiālus, lai stāstītu par savu darbību, reklamētu savus organizētos pasākumus un iesaistītu jauniešus aktivitātēs. Tika organizēts arī grupu darbs, kurās jaunieši diskutēja par tādām tēmām kā kampaņas plānošana, vizuālais noformējums, datu analīze, tekstu sagatavošana un trendu uzķeršana. Mācībās piedalījās 34 jaunieši no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Valmieras, Limbažiem, Preiļiem un Dagdas.

Otrās mācības tika organizētas kā pieredzes apmaiņas sesijas kopā ar pārstāvjiem no biedrības “Radi vidi pats”, “Piedzīvojumu gars”, Alūksnes bērnu un jauniešu centra, kā arī ar savu pieredzi jauniešu iesaistīšanā dalījās LSKJ brīvprātīgie jaunieši no Valmieras un Daugavpils nodaļām. Mācību otrajā daļā jauniešiem tika dota iespēja mazākās grupās diskutēt par jauniešu iesaistes iespējām savās nodaļās, veidot praktiskus plānus kā arī dalīties ar savām idejām ar visu grupu. Šajās mācībās piedalījās 20 jaunieši no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Balviem, Višķiem, Preiļiem un Valmieras.

Apmācību norisi atbalsta Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departaments projekta “Komandas spēks” ietvaros.

 

LSK Jaunatnes nodaļu aktīvisti vairākas reizes gadā sanāk kopā lai dalītos ar pieredzi, apgūtu jaunas prasmes, zināšanas, ko izmantot tālākajā brīvprātīgā darba veikšanā. Pievienojies arī Tu, aizpildot pieteikumu – https://www.redcross.lv/jauniesi/pievienojies-lskj/

Pievienoties LSK brīvprātīgo jauniešu komandai var šeit: https://www.redcross.lv/jauniesi/

 

 


Apmācības LSK brīvprātīgajiem (13- 30 gadi)

Ziņa publicēta 09.02.2021.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) brīvprātīgajiem ir iespēja pieteikties apmācībām par aktuāliem tematiem darbā ar jaunatni projekta “Komandas spēks” ietvaros.

Jauniešu piesaistīšana aktivitātēm, izmantojot vizuālos materiālus un sociālo medijus (Facebook, Instagram u.c.) kopā ar ekspertu Robertu Klēpi.

13. februārī pl. 13.30 – 16.00

 • Kā reklamēt pasākumu sociālajos tīklos, lai piesaistītu jauniešus;
 • Ko atspoguļot tekstā, attēlā, postā un storijā, lai efektīvi aizsniegtu jauniešus;
 • Pasākumu izziņošana Facebook jeb jauniešu uzmanības notveršana ar plakātu, afišu.

Reģistrēšanās un vairāk informācijas šeit: https://ej.uz/komandaspeks1 

Vietu skaits ierobežots. Pieteikties var līdz 11. februārim plkst. 23:59.


Jaunu brīvprātīgo piesaiste un iesaistīšana organizācijas darbā.

20. februarī pl. 13.30 – 16.30

 • Kā piesaistīt jaunus brīvprātīgos jaunatnes programmā;
 • Kādos veidos efektīvi iesaistīt darbā jaunos brīvprātīgos;
 • Kā rādīt jaunam cilvēkam motivāciju darboties komandā ilgstoši.

Reģistrēšanās un vairāk informācijas šeit:  https://ej.uz/komandaspeks2 

Vietu skaits ierobežots! Pieteikties var līdz 19. februārim plkst. 23:59.


Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar apmācību koordinatoru tālr. 26517388 (Vija).

Projekts “Komandas spēks” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 


Brīvprātīgie jaunieši tiekas LSK Jaunatnes stratēģiskajā domnīcā

Ziņa publicēta 21.01.2021.

15. janvārī, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētā projekta “Komandas spēks” ietvaros notika otrā stratēģiskā domnīca, kurā piedalījās vairāk kā 30 LSKJ brīvprātīgie jaunieši no visas Latvijas – jaunatnes nodaļu vadītāji, vietnieki, LSK Jaunatnes padomes locekļi un LSKJ darbinieki.

Domnīcas pirmajā daļā dalībnieki dalījās idejās par to, kādas prasmes vēlas apgūt 2021. gadā, kā arī, ar kādām prasmēm un zināšanām ir gatavi dalīties ar citiem brīvprātīgajiem. Galvenās zināšanas, ko jaunieši norādīja kā svarīgas tieši šajā gadā, bija mentālā veselība, projektu veidošana, pirmā palīdzība, diskriminācijas mazināšana, vides problēmu risināšana, sevis pilnveidošana un citas.

Otrajā daļā dalībnieki darba grupās strādāja ar LSKJ nodaļu gada plānu, balstoties uz 5 LSKJ darbības programmām:

 1. Pirmā palīdzība;
 2. Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi;
 3. LSK un LSKJ ideju popularizēšana, reģionālā un starptautiskā sadarbība;
 4. Sociālā integrācija;
 5. Diskriminācijas un vardarbības mazināšana.

 

Katra darba grupa izteica vērtīgus ieteikumus, gada plānam un aktivitātēm nodaļās, tie tika nodoti LSKJ padomei, kas šos ieteikumus izskatīs, apstiprinot jauno LSKJ nodaļu gada plānu, ko katra nodaļa izmanto sava darba plānošanā.

 

Dalībnieki min vairākus vērtīgus ieguvumus no dalības domnīcā:

 • jaunas un vērtīgas idejas,
 • motivāciju darboties,
 • informāciju par LSKJ,
 • uzdrīkstēšanos dalīties savās idejās,
 • pieredzi mācībām digitālajā vidē un jaunu digitālo rīku izmantošana
 • apziņa, ka arī ārkārtas situācijā ir iespējas darboties un ka mēs visi strādājam ar vienu mērķi un kopā mums ir liels spēks.

 

Ieskats brīvprātīgo atsauksmēs un atziņās pēc domnīcas:

”Mums ir ļoti forša komanda – jāizmanto citu zināšanas un iedvesma. Gada plānā drīkst rakstīt arī trakas idejas. Ļoti gaidu pavasari un vasaru, un iespēju organizēt un piedalīties pasākumos!”.

 

“Sarkanais Krusts ir laba iespēja pilnveidot sevi kā labu cilvēku, kā arī iegūt pieredzi sadarbojoties ar citiem cilvēkiem.”

 

 “Uzdrīkstēties, izpaust savu viedokli, LSKJ ir gandrīz kā ģimene.”

 

“Vērtīgas idejas, lai varētu darboties savā nodaļā, palīdzēt plānot nodaļas darbu. Domnīcā varēju iepazīt jaunus cilvēkus un jutos uzklausīts.”

 

“Lai arī mūsu nodaļa ir maza un svaiga, ir iedvesma “smērēt” rokas un iet uz priekšu. Paldies!”

 

“Tagad zinu, ko darīt tālāk un kam pievērst savu uzmanību.”

 

 


LSK uzsāk jaunu projektu “Komandas spēks”

Ziņa publicēta 24.11.2020.