Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts noslēdzies 2021. gada 8. janvārī. 


Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts”struktūrvienība „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” kopš 2020. gada 9. janvāra īsteno projektu „ELP[A] 2 – Elpo, lai priecātos 2.”

Projekta īstenošanas periods : 2020. gada 9. janvāris – 2021. gada 8. janvāris.

Projekta mērķis : sekmēt 100 Latvijas jauniešu mentālo veselību un papildināt viņu zināšanas, mazināt stereotipus, par šo tēmu.

Projekta īstenošanas vieta : Rīga

Projekta gavenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti:

Galvenās aktivitātes:

 • Informatīvi semināri jauniešiem (15-30 gadi) par mentālo veselību:
 1. Par jauniešu depresiju – “Mīti un patiesība par jauniešu depresiju”
 2. Par panikas traucējumiem – “Panika!?!”
 3. Par ēšanas traucējumiem – “Neapēd problēmas”
 4. “Prāts pret ķermeni”
 5. Meditācija – “Apzinātības pārgājiens”
 6. “Kā nesapīties sociālajos tīklos”
 7. Par emocionālo inteliģenci – “Emociju džungļi”
 • Rezultātu izplatīšana

Galvenie rezultāti:

 • 100 Latvijas jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem  būs sekmētas zināšanas par mentālo veselību;
 • 7 informatīvi pasākumi jauneišiem par mentālās veselības teamtiem;
 • Izgatavots informatīvais materiāls par mentālās veselības tematiem jauniešiem.
 • Projekta organizatoru komanda, LSKJ  brīvprātīgie jaunieši, būs attīstījusi dažādas ar projekta organizēšanu saistītas prasmes.

Projekta kopējais budžets: EUR 6888

Projekta koordinātore: Evita Kristiāna Pušpure, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” padomes pārstāve,  e-pasts: evita.kristiana.puspure@gmail.com  vai youth@redcross.lv

Informācija par iepriekšējo ELP[A] projektu meklējama ŠEIT

Projekts “Elpo, lai priecātos 2.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Noslēgusies LSK Janatnes Instagram kampaņa “Mentālās veselības nedēļa”

Ziņa publicēta 15.02.2021.

Februāra sākumā LSKJ Instagram kontā norisinājās “Mentālās veselības nedēļa”, kuras laikā jaunieši dalījās ar vērtīgiem ieradumiem un idejām kā parūpēties par savu un apkārtējo garīgo veselību.

Katru nedēļas dienu tika publicēta informācija un praktiski uzdevumi par tādām tēmām kā depresija, apzinātība, emocijas, stress un panika, sociālo tīklu prātīga lietošana. Tika izmatoti elpošanas vingrinājumi, dažādi jautājumi u. c. interaktīvi uzdevumi, lai jaunieši varētu līdzdarboties un izmēģināt teoriju praksē. Piemēram, “Apzinātības un pašaprūpes” dienā bija uzdevums izveidot savu “Emocionālās pirmās palīdzības aptieciņu”, atceroties gan par cilvēkiem, kas var palīdzēt, gan aktivitātēm, kas liek justies labi, gan citiem aspektiem.

Labas ziņas – visi ieteikumi vēl aiz vien ir un būs pieejami LSKJ Instagram konta “highlights” sadaļā ar nosaukumu “Mentālā veselība”  šeit: https://www.instagram.com/red_cross_youth_latvia/

Visas nedēļas garumā skatītājiem bija iespējams piedalīties konkursā – daloties ar saviem foršākajiem mentālās veselības ieradumiem, tādējādi iedvesmojot apkārtējos cilvēkus un daloties savās idejās. Vienam tā ir rakstīšana, savu domu izlikšana uz papīra, citiem tieši pastaigas, daba un komunicēšana ar draugiem. Nedēļas noslēgumā izlozējām 3 laimīgos, kas ieguva drukātu mentālās veselības ceļvedi un Elpas dabai draudzīgo ūdens pudeli, kas ceļo uz Rīgu, Daugavpili, Dagdu! Paldies par dalību!

Mentālās veselības ceļvedis “Elpo, atbrīvo savu potenciālu!” bez maksas lejuplādējam PDF formātā ŠEIT!

Kopā varam palīdzēt!

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 


Projekta ELP[A] 2 komanda projekta noslēgumā sagādājusi 3 patīkamus pārsteigumus

Ziņa publicēta 01.02.2021.

Lai atzīmētu veiksmīgo jauniešu mentālās veselības projekta  ELP[A]2 norisi un sasniegtos rezultātos, komanda ir sagatavojusi 3 pārsteigumus:

1.

Ir izveidots mentālās veselības ceļvedis jauniešiem ar nosaukumu “Elpo, atbrīvo savu potenciālu” . Ceļvedī pieejama informācija un praktiski uzdevumi par depresiju, paniku, apzinātību un emocijām, ikdienas rūpēm par savu garīgo veselību. Ceļvedis apkopo leilāko daļu projekta laikā semināros un vebināros iepazīto tematu.

To iespējams bez maksas lejuplādēt ŠEIT.

 

2.

No 1. līdz 7. februārīm LSKJ organizē mentālās veselības nedēļu, kuras laikā organizācijas Instagram un Facebook kontos būs iespēja redzēt īpaši veidotu ieskatu mentālās veselības ceļvedī jauniešiem un praktiskajos uzdevumos. Tos izmēģinot, būs iespēja laimēt pārsteiguma balvas.

3.     

Video ar ELP[A] un ELP[A] 2 komandas jauniešu viedokļiem un pieredzi.


 

Projektā “ELP[A] 2 -Elpo, lai priecātos!” no 2020. gada janvāra līdz 2021. gada janvārim  kopumā norisinājās 11 vērtīgas un izglītojošas aktivitātes, kurās piedalījās vairāk nekā 200 jauniešu:

 • seminārs “Depresija. Mīti un patiesība” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • vebinārs “Panika!?!” kopā ar Katrīnu Žaltkovksu;
 • vebinārs  “Neapēd problēmas” kopā ar Diānu Zandi;
 • aktivitāte “Apzinātības pārgājiens” kopā ar Indru Majori Dūšeli;
 • mentālās veselības darbnīcas minifestivālā “Ogle”;
 • seminārs “Prāts ar ķermeni”;
 • pieredzes nodošana organizācijas brīvprātigajiem citās jaunatnes nodaļās un seminārs “Jauniešu mentālās veselības nozīme” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • emociju spēles RSU studentu organizētā pasākumā bērniem “Zinošs un drošs”;
 • vebinārs “Kā nesapīties sociālajos tīklos?” kopā ar Edgaru Caici;
 • vebinārs “Emociju džungļi” kopā ar Katrīnu Žaltkovsku;
 • mentālās veselības ceļveža jauniešiem izveide “Elpo, atbrīvo savu potenciālu” kopā ar ekspertiem K. Žaltkovsku, E. Caici, I. Majori-Dūšeli.
  To bez maksas iespējams lejuplādēt šeit: http://www.redcross.lv/jauniesi/informativie-materiali/

Solidaritātes projekts  ELP[A] 2 jeb  “Elpo, lai priecātos 2” , kas īstenots Eiropas komisijas “Eiropas Solidaritātes korpusa” programmas ietvaros, sākās 2019.gada nogalē. Jauniešu komanda pēc pirmā projekta ELP[A] bija pārliecināta, ka par mentālās veselības jautājumiem ir jāturpina  runāt, tamdēļ tika nolemts turpināt un attīstīt projekta ELP[A] ideju, vīziju, paplašinot tēmu loku. Tika izveidota jauna komanda, diskutēts par apakštēmām, uzlabojumiem un uzrakstīts projekta pieteikums, kas tika apstiprināts un ar 2020. gada sākumu Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgie jaunieši sāka tā īstenošanu.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes 2 no 5 darbības programmām “ veselības veicināšana” un “sociālā integrācija” projektā ELP[A] 2 savijas kopā. Būtiski ir gan rūpēties par savu mentālo veselību, gan izprast un pieņemt cilvēkus, kuriem ir šādas problēmas. Arī Eiropas jaunatnes mērķos ir formulēts “sasniegt labāku garīgo labklājību un izbeigt garīgā veselības problēmu stigmatizāciju, tādējādi veicinot visu jauniešu sociālo integrāciju”.

Projekts sagādājis lielu gandarījumu un prieku, par to, ka iespējams organizēt vērtīgus, informatīvus pasākumus, kas spēj sasniegt jauniešus, kam tas ir būtiski. Katrs projekts iedvesmo turpināt darīt tālāk un vairāk, tāpēc arī 2021.gadā LSKJ jaunieši turpinās darbu, lai aicinātu nebaidīties runāt par garīgo veselību un padarītu informāciju par to jauniešiem pieejamāku.

 

Ko projekta komandas jaunieši saka par notikušo?

 

Viola:

“Tā gandarījuma sajūta par paveikto projekta laikā un apziņa par nozīmīgu ilgtermiņa ieguldījumu kalpo kā neizsīkstoša iekšējā dziņa, kas mudina darīt arvien vairāk sabiedrības veselības labā.”

 

Evita:

“Tas ir komandas darbs. Ja kāda brīdī nolaižas rokas un nav motivācijas turpināt, tad komanda būs tā, kas palīdzēs tikt atpakaļ uz kājām.”

 

Ja arī Tev jauniešu mentālās veselības tēma ir tuva un vēlies daļu sava laika, zināšanu un prasmju veltīt brīvprātigajam darbam, PIEVIENOJIES mūsu komandai  un radīsim kopā! Brīvprātīgā reģistrācijas anketa http://www.redcross.lv/jauniesi/pievienojies-lskj/

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 


Nozlēdzies vebinārs “Es nebaidos no panikas”

Ziņa publicēta 11.01.2021.

7. janvārī norisinājās pēdējais projekta “Elpo, lai priecātos!” jeb ELP[A] 2 vebinārs “Es nebaidos no panikas”. Pasākumu vadīja psiholoģe Katrīna Žaltkovska, iepazīstinot jauniešus ar atšķirībām starp paniku un stresu un veidus, kā var palīdzēt saviem līdzcilvēkiem. Nodarbības laikā bija iespēja izmēģināt dažādas elpošanas un relaksācijas metodes, kas ir efektīvas, it sevišķi, stresa pilnās situācijās. Katrīna atgādināja, ka svarīgi apstāties panikas situācijas, lai pamazām spētu nomierināties. Dalībniekiem bija nosūtītas darba lapas, kuras vebināra laikā bija laiks izpildīt, analizējot katram savas stresa situācijas, pamanot kā esam rīkojušies un ko var uzlabot.

Sakām lielu paldies Katrīnai Žaltkovskai par vērtīgo vebināru un dalībniekiem par piedalīšanos!

Ieskats dalībnieku viedokļos

“Sapratu atšķirību starp trauksmi un paniku, iepriekš visu liku vienā katlā. Paldies!”

“Iemācījos relaksācijas tehnikas, sapratu, ka nav jēga domāt par lietām, kuras nevar ietekmēt.”

 

“Noderīga informāciju par to, kādiem etapiem cauri ejot, mēs paši sevī radam paniku. Panikas lēkmes nebija nekas svešs, bet vēlreiz atgādināt par to, ka tās nav kaitīgas un nenozīmē, ka cilvēks ir ar kaut ko apslimis, bija noderīgi.”

“Man ļoti patīk praktiskā darbošanās. Piemēram, elpošanas vingrinājums panikas mazināšanai,fantastiska meditācija”

 


Vebinārs jauniešiem 3. decembrī “Emociju džungļi”

Ziņa publicēta 29.11.2020.

3. decembrī projekta “ELP[A] 2 – Elpo, lai priecātos 2” ietvaros norisināsies vebinārs jauniešiem (13 – 30 gadi) “Emociju džungļi”, kurā būs iespēja piedalīties diskusijā, darboties praktiski un saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Kas īsti ir emocijas? Kāpēc mums tās vajadzīgas?
 • Būtiskākās pazīmes, kad patiešām nepieciešama palīdzība.
 • Kā izpaužas emocijas?
 • Ko darīt, ja izjūtu dusmas, nomāktību vai bailes?
 • Kas ar mums notiek šobrīd, pandēmijas laikā?
 • Būtiskākās pazīmes, kad patiešām nepieciešama palīdzība.

Vebināra lektore būs psiholoģe Katrīna Žaltkovska, Mg. psych., no intellego.lv.

Lūdzam reģistrēties līdz: 2.dec. plkst. 12:00
Pēc reģistrācijas saņemsi e-pastu par dalības apstiprināšanu un saiti uz vebināru dienu pirms vebināra.

Programma:

 • 16:40 Ierašanās zoom vidē
 • 16:50 Iepazīšanās, informācija par LSKJ
 • 17:00 Vebinārs
 • ~18:30 Dažādi radušies jautājumi un atbildes, izvērtēšana.

Vebinārs norisināsies ZOOM platformā. Būs nepieciešama kamera un mikrofona ieslēgšanas iespēja. Ērtāka darbošanās būs pieslēdzoties caur datoru.
Aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Lai piedalītos pasākumā nepieciešama reģistrācija, lai varētu piekļūt ZOOM saitei. Vietu skaits ir ierobežots.

Reģistrācijas anketa šeit: ej.uz/ELPAemocijas

Pieseko
Facebook : @lsk.jaunatne
Instagram : @red_cross_youth_latvia

! Informējam, ka pasākumā tiks fotogrāfēts publicitātes nolūkos.

Jautājumi rakstot uz youth@redcross.lv
__________________
Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.
Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

 


LSKJ aicina uz vebināru “Kā nesapīties sociālajos tīklos”

Ziņa publicēta 02.11.2020.

5. novembrī projekta “ELP[A] 2 – elpo, lai priecātos 2” ietvaros norisināsies vebinārs “Kā nesapīties sociālajos tīklos”, kurā būs iespēja piedalīties diskusijā, darboties praktiski un saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kas saprotams ar atkarību jauno tehnoloģiju kontekstā?
Kā individuālās vajadzības un paradumi nosaka digitālā satura izvēli?
Jauno tehnoloģiju divas puses: ko izceļ pretinieki un ko neredz atbalstītāji?
Cik daudz ir par daudz: izmeklēts saturs vai pārmērīga lietošana?
Ekrānierīču pašdisciplīna un psihohigiēna: ko darīt, kā darīt un vai vispār vajag kaut ko darīt?
Vebināra lektors būs psihologs, psihodrāmas terapeits, biedrības “Esi Brīvs!” atkarību profilakses grupu un semināru vadītājs Edgars Caics.

Programma:

 • 17:45 Ierašanās zoom vidē
 • 17:50 Iepazīšanās, informācija par LSKJ
 • 18:00 Seminārs
 • ~19:30 Dažādi radušies jautājumi un atbildes

Vebinārs norisināsies ZOOM platformā. Būs nepieciešama kamera un mikrofona ieslēgšanas iespēja. Ērtāka darbošanās būs pieslēdzoties caur datoru.

Aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Lai piedalītos pasākumā nepieciešama reģistrācija, lai varētu piekļūt ZOOM saitei. Vietu skaits ir ierobežots.

Reģistrācijas līdz 4. nov. 12.00 anketa šeit: https://ej.uz/ELPAsocial

Seko jaunumiem un nenokavē iespējas:
Facebook : @lsk.jaunatne
Instagram : @red_cross_youth_latvia

Informējam, ka pasākumā tiks fotogrāfēts publicitātes nolūkos.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz youth@redcross.lv vai zvanīt +371 67336653

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.
Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Jaunieši izvērtē projektu “Elpo, lai priecātos 2”

Ziņa publicēta 30.10.2020.

Turpinās Eiropas Solidaritātes Korpusa projekts “Elpo, lai priecātos 2” jeb ELP[A] 2.

29. oktobrī brīvprātīgo jauniešu komanda atskatījās uz jau īstenotajām aktivitātēm to izaicinājumiem, uzvarām, ieguvumiem un sasniegto. Komanda ir enerģijas un radošuma pilna, lai piedāvātu jauniešiem vēl 2 aktuālus vebinārus par atkarību no sociālajiem tīkliem un emocijām.

Aicinām sekot informācijai un piedalīties:

Facebook –  https://www.facebook.com/lsk.jaunatne/events

Instagram –  https://www.instagram.com/red_cross_youth_latvia/

 


 

 

Norisinājušās apmācības LSKJ jauniešiem “Jaunietis – jaunietim”

Ziņa publicēta 25.08.2020.

No 17. līdz 20. augustam kempingā “Abragciems” norisinājās LSK Jaunatnes nodaļu pārstāvju apmācības “Jaunietis – jaunietim”.  Kopumā 24 jaunieši tikās un kopā pilnveidoja savas zināšanas un prasmes par šādiem tematiem:

 • pasākumu un projektu organizēšana;
 • darbs komandā;
 • LSK Jaunatnes nodaļas vadīšana un efektivitāte;
 • pirmā palīdzība;
 • videi draudzīgi paradumi jeb atbildība par ilgtspējīgu vidi.

Nodarbību saturs tika apgūts praktiskā vaidā ar simulāciju, pieredzē balstītu refleksiju, radošu un interaktīvu prezentāciju palīdzību. Tāpat, jaunieši komandās veica dažādus uzdevumus, piedalījās diskusijās un citās neformālās izglītības aktivitātēs, tai skaitā spēlēs.

Dalībniekiem bija iespēja piedalīties vieslektoru vadītajos semināros par tādiem tematiem kā jauniešu seksuālā un mentālā veselība.

Paldies visiem par līdzdarbošanos un radīto pozitīvo atmosfēru! Uz tikšanos jau rudenī, kad notiks LSKJ nodaļu pārstāvju pieredzes apmaiņas tikšanās.

Kopā apmācībās “Jaunietis – jaunietim” piedalījās 24 jaunieši, kuri pārstāvēja 11 LSKJ nodaļas, kas atrodas 9 LSK reģionālo komiteju pārziņā.  


Papildus informācija

Katru gadu LSK Jaunatnes nodaļu vadītāji vai to pārstāvji satiekas 3 – 4 reizes gadā, lai dalītos pieredzē, piedalītos apmācībās un iedvesmotu cits citu turpmākai brīvprātīgā darba veikšanai LSK dažādos Latvijas novados. Šobrīd LSK kopā ir 18 jauniešu nodaļas 14 LSK reģionālajās komitejās. Nodaļu biedri aktīvi iesaistās organizācijā kā brīvprātīgie.

Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no vecuma var iesaistīties LSK Jaunatnes vai citās programmās dažādās vietā Latvijā, aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://www.redcross.lv/jauniesi/pievienojies-lskj/  vai sazinoties pa tālruni un dodoties klātienē uz tuvāko LSK reģionālo komiteju:  http://www.redcross.lv/komitejas/.


Apmācību laikā tika īstenotas aktivitātes Eiropas Solidaritātes Korpusa “Elpo, lai priecātos 2” un “Viena dzīvība” ietvaros. Abi projekti tiek finansēti ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. 

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 


Noris pasākums “Prāts ar ķermeni”

Ziņa publicēta 24.08.2020.

14. augustā norisinājās projekta “ELP[A] 2  jeb Elpo, lai priecātos 2” pasākums “Prāts ar ķermeni”, kur jauniešiem bija iespēja izzināt to saistību. Pasākums notika mājīgajās Rīgas jauniešu centra “Kaņieris” telpās. Ārstes-rezidentes psihoterapijā dr. Madara Pumpure un dr. Lelde Logina iepazīstināja kā emocijas var izraisīt dažādas saslimšanas un kāda ir emociju nozīme. Lektores atgādināja, cik būtiski ir apzināties savas emocijas un pārdzīvojumus. Jaunieši aktīvi uzdeva jautājumus un dalījās savā pieredzē un šaubās. Pēc stāstījuma bija iespēja interaktīvi atbildēt uz jautājumiem par lekcijas tēmu, tādējādi atceroties un nostipriott savas zināšanas.

Ieskats dalībnieku atziņās:

Jebkura emocija ietekmē ķermeni fiziski. Tagad vai arī vēlāk, bet ietekmē.

 

Paplašināju priekšstatu par to, cik ļoti ģimene spēj ietekmēt bērna un vēlāk pieauguša cilvēka mentālo veselību, kā arī ļoti saistoši šķita dažādu emociju izpausmes emocionāli un fiziski.

 

Paldies, visiem par piedalīšanos un tiekamies jau nākamajos LSK Jaunatnes organizētajos pasākumos!

 


Noticis apzinātības pārgājiens Saulrieta takā

Ziņa publicēta 24.07.2020.

17. jūlijā norisinājās apzinātības pārgājiens projekta “ELP[A] 2 – Elpo, lai priecātos!” ietvaros. Pārgājiena laikā jauniešiem bija iespēja atgriezties šeit un tagad, sajūtot savu elpu un smaržas, sadzirdot skaņas un pamanot apkārtējās krāsas. Ar uzdevumiem un apzinātības pamatuzdevumiem iepazīstināja psiholoģe, deju un kustību terapeite Indra Majore- Dūšele. Viņa atgādināja, ka apzinātība ir neskriešana ne uz priekšu, ne atpakaļ, bet šī mirkļa pamanīšana. Vairākkārt, Indra atzīmēja: “Uzmanība vienmēr aizpeldēs, bet svarīgi to mīļi atgriezt atpakaļ”. 

„Apzinātība ir uzmanības vēršana un atvērtība tagadnes pieredzei, no viena mirkļa nākamajā, ar pieņemošu un labvēlīgu attieksmi pret lietām tādas, kādas tās ir.” – Miervidi

3 kilomentru garumā jaunieši devās pārgājienā gar jūru, kāpās. Tāpat, bija iespēja apgulties un sajust savu ķermeni ekspertes Indras vadībā. Pasākums noslēdzās ar dalīšanos pieredzētajā, pamanītajā un arī sajūtās, atziņās. Galapunktā jauniešiem bija sagatavots pikniks ar gardām uzkodām, lai pēc pārgājiena būtu enerģijas pilni doties tālāk jau nedaudz vairāk apzinoties – šeit un tagad.

Uz tikšanos nākamajos projekta pasākumos!

Projekts “Elpo, lai priecātos” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. 

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


LSKJ aicina piedalīties apzinātības pārgājienā

Ziņa publicēta 10.07.2020.

17. jūlijā Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas projekta ELP[A] 2 ietvaros norisināsies apzinātības pārgājiens Saulkrastu saulrieta takā. Pastaigas laikā gan mežā, gan pie jūras būs iespēja apgūt un izmēģināt dažādus apzinātības prakses un meditācijas uzdevumus. Pievienoties var gan tie, kuri vēlas iepazīt meditāciju, gan jaunieši, kam meditācijā jau ir iepriekšēja pieredze.  3 kilometru garajā posmā meditēsim, staigājot, sēžot un kāpās pie jūras, veicot dažādus uzdevumus. Pārgājienu vadīs psiholoģe, dejas un kustības terapeite un supervisore Indra Majore – Dūšele.

„Apzinātība ir uzmanības vēršana un atvērtība tagadnes pieredzei, no viena mirkļa nākamajā, ar pieņemošu un labvēlīgu attieksmi pret lietām tādas, kādas tās ir.” – Miervidi

Reģistrācija līdz 15. jūlija plkst. 10:00: ej.uz/ELPApastaigajas


Norisinājies vebinārs jauniešiem “Neapēd problēmas”

Ziņa publicēta 19.06.2020.

9. jūnijā norisinājās vebinārs jauniešiem “Neapēd problēmas”, izzinot mentālās veselības saistību ar ēšanas traucējumiem, kurā psiholoģe Diāna Zande jauniešiem stāstīja un palīdzēja labāk izprast ēšanas traucējumu psiholoģiskos aspektus. Pasākumā gaitā tika rastas atbildes uz svarīgiem jautājumiem:

 1. Kā mentālā veselība saistīta ar ēšanas traucējumiem?
  Vai emocijas, stresu un kompleksus iespējams “apēst”?
 2. Pie kādiem ēšanas traucējumiem var novest mentālās veselības problēmas?
 3. Kā iespējams pašam sevī pamanīt nevēlamas pārmaiņas? Kā ēšanas traucējumus pamanīt citam sev tuvam cilvēkam?

 

Jaunieši ieguva daudz vērtīgu atziņu. Dažas no tām šeit:

 

 • “Guvu plašāku izpratni par pārēšanos, kā arī stresa un emociju apēšanu, par ko arī visvairāk vēlējos uzzināt. Uzzināju, kādas pazīmes raksturo pārēšanos, kā to atšķirt no bulīmijas un kā sekmīgāk cīnīties ar pārēšanos.”
 • “Mazākiem soļiem var aiziet tālāk, nekā uzstādot milzīgus mērķus.”
 • “Ļoti vērtīgi. Jūtos, ka neesmu viena, ka ir iespējams palīdzēt, un tas nekas, ka reizēm neizdodas un atkal ir jāsāk no jauna…”

Psiholoģe saprotami un ar piemēriem izskaidroja ēšanas traucējumu atšķirības, izpausmes. Atgādināja, ka šādos gadījumos ēšana izraisa trauksmi un iekšēju nemieru, kas tālāk var attīstīties nopietnos traucējumos. Lektore uzsvēra, ka būtiski šajos gadījumos vērsties pēc palīdzības pie psihiatriem, terapeitiem, lai problēmu risinātu un nebaidīties lūgt palīdzību, jo katrs no šiem speciālistiem vēlas tikai palīdzēt.

Paldies, visiem par piedalīšanos! Aicinām sekot līdzi jaunumiem un uz tikšanos jau nākamajos pasākumos!

 

 


Noticis LSKJ organizētais vebinārs “Panika”

Ziņa publicēta 12.05.2020.

30. aprīlī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Rīgas nodaļas jaunieši organizēja vebināru par šobrīd tik aktuālo tēmu “Panika”. Vebinārs tika organizēts projekta “Elpo, lai priecātos 2 ” jeb  ELP[A] 2  ietvaros.

Katram dalībniekam bija iespēja savās mājās ar siltu tējas tasi rokās meklēt atbildes uz saviem jautājumiem, neapdraudot savu un citu veselību.

Psiholoģe Katrīna Žaltkovska pastāstīja, kā panika izpaužas, kādos veidos ir iespējams palīdzēt sev un citiem. Tāpat, lektore skaidroja, kā un kādēļ rodas panikas lēkmes. Vebinārā laikā šī tēma netieši tika apskatīta arī esošā ārkārtas stāvokļa kontekstā, saprotot, kā pielāgoties esošajam laikam un kā virzīties tālāk. Dalībnieki uzzināja, ka krīzes laiks līdzinās viļņainai līnijai, kas aizsākas šoka un jēgas meklēšanai, virzoties uz tās integrēšanu ikdienā. 

Lai arī pasākums notika tiešsaistē, tā dalībnieiki kopīgi veica elpošanas vingrinājumus, dalījās pieredzē par savām panikas lēkmēm vai tām līdzīgām sajūtām. Dalībnieki atzina, ka vebināra laikā jutušies tā, it kā pasākums būtu noticis klātienē. 

 

Kopumā man ļoti patika, Katrīna ļoti labi un vienkāršiem vārdiem spēja izskaidrot visu, mierīga un forša personība. Pēc vebināra jutos uzlādēta, jo biju ieguvusi jaunas zināšanas, un laiks bija pavadīts lietderīgi. Paldies, ka veidojat šādus vebinārus, tas ir ļoti vērtīgi!

 

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par projekta pasākumiem. Nākamais plānotais vebinārs būs par tēmu “Ēšanas traucējumi”. 

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. 

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Vairāk par projektu ELP[A] 2 šeit