Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts”struktūrvienība „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” kopš 2020. gada 9. janvāra īsteno projektu „ELP[A] 2 – Elpo, lai priecātos 2.”

Projekta īstenošanas periods : 2020. gada 9. janvāris – 2021. gada 8. janvāris.

Projekta mērķis : sekmēt 100 Latvijas jauniešu mentālo veselību un papildināt viņu zināšanas, mazināt stereotipus, par šo tēmu.

Projekta īstenošanas vieta : Rīga

Projekta gavenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti:

Galvenās aktivitātes:

 • Informatīvi semināri jauniešiem (15-30 gadi) par mentālo veselību:
 1. Par jauniešu depresiju – “Mīti un patiesība par jauniešu depresiju”
 2. Par panikas traucējumiem – “Panika!?!”
 3. Par ēšanas traucējumiem – “Neapēd problēmas”
 4. “Prāts pret ķermeni”
 5. Meditācija – “Apzinātības pārgājiens”
 6. “Kā nesapīties sociālajos tīklos”
 7. Par emocionālo inteliģenci – “Emociju džungļi”
 • Rezultātu izplatīšana

Galvenie rezultāti:

 • 100 Latvijas jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem  būs sekmētas zināšanas par mentālo veselību;
 • 7 informatīvi pasākumi jauneišiem par mentālās veselības teamtiem;
 • Izgatavots informatīvais materiāls par mentālās veselības tematiem jauniešiem.
 • Projekta organizatoru komanda, LSKJ  brīvprātīgie jaunieši, būs attīstījusi dažādas ar projekta organizēšanu saistītas prasmes.

Projekta kopējais budžets: EUR 6888

Projekta koordinātore: Evita Kristiāna Pušpure, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” padomes pārstāve,  e-pasts: evita.kristiana.puspure@gmail.com  vai youth@redcross.lv

Informācija par iepriekšējo ELP[A] projektu meklējama ŠEIT!

Projekts “Elpo, lai priecātos 2.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Noticis LSKJ organizētais vebinārs “Panika”

30. aprīlī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Rīgas nodaļas jaunieši organizēja vebināru par šobrīd tik aktuālo tēmu “Panika”. Vebinārs tika organizēts projekta “Elpo, lai priecātos 2 ” jeb  ELP[A] 2  ietvaros.

Katram dalībniekam bija iespēja savās mājās ar siltu tējas tasi rokās meklēt atbildes uz saviem jautājumiem, neapdraudot savu un citu veselību.

Psiholoģe Katrīna Žaltkovska pastāstīja, kā panika izpaužas, kādos veidos ir iespējams palīdzēt sev un citiem. Tāpat, lektore skaidroja, kā un kādēļ rodas panikas lēkmes. Vebinārā laikā šī tēma netieši tika apskatīta arī esošā ārkārtas stāvokļa kontekstā, saprotot, kā pielāgoties esošajam laikam un kā virzīties tālāk. Dalībnieki uzzināja, ka krīzes laiks līdzinās viļņainai līnijai, kas aizsākas šoka un jēgas meklēšanai, virzoties uz tās integrēšanu ikdienā. 

Lai arī pasākums notika tiešsaistē, tā dalībnieiki kopīgi veica elpošanas vingrinājumus, dalījās pieredzē par savām panikas lēkmēm vai tām līdzīgām sajūtām. Dalībnieki atzina, ka vebināra laikā jutušies tā, it kā pasākums būtu noticis klātienē. 

 

Kopumā man ļoti patika, Katrīna ļoti labi un vienkāršiem vārdiem spēja izskaidrot visu, mierīga un forša personība. Pēc vebināra jutos uzlādēta, jo biju ieguvusi jaunas zināšanas, un laiks bija pavadīts lietderīgi. Paldies, ka veidojat šādus vebinārus, tas ir ļoti vērtīgi!

 

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par projekta pasākumiem. Nākamais plānotais vebinārs būs par tēmu “Ēšanas traucējumi”. 

Projekts “Elpo, lai priecātos 2” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. 

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Vairāk par projektu ELP[A] 2 šeit