Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” 2017. gadā realizēja starptautisku jauniešu apmaiņu “Dari uz vietas, ietekmē globāli” (Doing local, changing global) (Nr. 2017-1-LV02-KA105-001517)

Projekta īstenošanas periods: 2017. gada 15. maijs – 2017. gada 14. septembris

Projekta mērķis: sniegt iespēju jauniešiem no dažādām valstīm mācīties un vairāk iepazīt brīvprātīgā darba iespējas un to dažādību atsevišķās valstīs, tāpat, izveidot platformu vienotai starptautiskai brīvprātības aktivitātei projekta dalībvalstīs.

Projekta galvenie uzdevumi:

  • sniegt apmaiņas dalībniekiem iespēju iepazīt brīvprātīgā darba aktivitāšu daudzveidību dažādās valstīs, dalīties pieredzē un mācīties vienam no otra;
  • dāvāt izpratni par to, cik svarīgs un nozīmīgs ir brīvprātīgais darbs, sniedzot pozitīvu ieguldījumu nacionālā un starptautiskā līmenī;
  • attīstīt jauniešos savstarpējās komunikācijas, sadarbības, lēmumu pieņemšanas, problēmu risināšanas un prezentācijas prasmes;
  • veicināt sadraudzību starpt jauniešiem, sapratni un cieņu pret kultūru dažādību, mazināt stereotipus un izstrādād jaunas iniciatīvas lokālā un starptautiskā līmenī.

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Šarlotes iela 1B, atpūtas komplekss “Purgaiļi” Smiltenes novadā (Latvija)

Projekta īstenošanas laikā tika organizētas:

  • Plānošanas vizīte 7. – 10. jūnijā, kurā piedalījās divi jaunatnes apmaiņas dalībnieki (dalībnieks un līderis) no katras dalībvalsts (Latvija, Austrija, Vācija, Nīderlande, Igaunija, Portugāle). Vizītes laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar jauniešu apmaiņas mērķi, uzdevumiem, praktisko informāciju, kā arī notika apmaiņas plānošanas diskusijas.
  • Jauniešu apmaiņas nometne 2. – 12. jūlijā. Tajā piedalījās jauniešu grupas no katras dalībvalsts Sarkanā Krusta nacionālās biedrības (1 grupas līderis un 5 jaunieši).

Projekta kopējais budžets: EUR 27 602.00

Projekta vadītāja: Agnese Trofimova, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja,  tālr.: +371 67686312, e-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” jauniešu apmaiņas projekts “Doing local, changing global” tika īstenots programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu.

Esam priecīgi par saņemto rakstu no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” organizētās Jauniešu apmaiņas “Doing local, changing global” dalībnieka, kurš pastāsta, ko ieguva un kā jutās apmaiņas laikā.

Aicinām arī Jūs iepazīties ar Daniela Podzimeka (Daniel Podzimek) – Nīderlandes Sarkanā Krusta jaunatnes vēstnieka – redzējumu, lasot ŠO RAKSTU (angļu valodā).

Paldies par labajiem vārdiem – uz tikšanos nākamajās jauniešu labo darbu aktivitātēs!

 

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 3. diena

 

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 2. diena

 

 

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 1. diena

 

 

Norit starptautiskās jauniešu apmaiņas plānošanas vizīte