Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

36 jaunieši no 6 valstīm piedalās starptautiskā jauniešu apmaiņā “Doing local, changing global”

01.augustā 2017 Jaunieši 1

Ziņa publicēta 01.08.2017.

LOGO

No 2. līdz 12. jūlijam Smiltenes novadā 36 jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Portugāles, Nīderlandes, Vācijas un Austrijas piedalījās starptautiskā apmaiņā “Doing local, changing global” (tulk. “Dari šeit, maini globāli”), ko organizēja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” programmas Erasmus+ ietvaros.

Apmaiņas galvenais mērķis bija sniegt Sarkanā Krusta jauniešiem iespēju iepazīt atšķirīgus brīvprātīgā darba veidus daloties pieredzē, kā ikdienā savā valstī realizē dažādas brīvprātīgā darba (BD) aktivitātes.

Apmaiņas laikā dalībnieki iepazina pavisam sešus BD paveidus:

  • brīvprātīgais darbs ar vecāka gada gājuma cilvēkiem;
  • brīvprātīgais darbs ar bērniem un jauniešiem;
  • brīvprātīgais darbs ar bērniem un jauniešiem no sociālā riska grupām;
  • brīvprātīgais darbs veselības aprūpē un pirmās palīdzības sniegšanas programmā;
  • brīvprātīgais darbs ar bēgļiem un patvēruma meklētājiem;
  • brīvprātīgais darbs ar dzīvniekiem un dabas/vides projektiem.

Apmaiņas laikā pirmajā dienas daļā jaunieši prezentēja savas valsts pieredzi minētajos BD veidos, apmainījās viedokļiem un diskutēja, taču pēcpusdienās dalībnieki kopā ar organizatoriem praktiski iepazina dienas pirmajā daļā iepazīto tematu, apmeklējot Latvijas pansionātus, jauniešu centrus, nepilngadīgo ieslodzījuma vietu u.c. institūcijas. Tāpat, jaunieši apguva pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, piedalījās izglītojoši informatīvā seminārā par darbu ar bēgļiem un patvēruma meklētājiem Latvijā, kā arī devās pārgājienā.

Lai iepazītu citu valstu kultūru, katras valsts grupa organizēja “Kultūras vakarus”, kur prezentēja savas valsts nacionālos ēdienus, mūziku, literatūru, dejas u.tml., tādējādi dodot iespēju citiem iepazīt savas valsts tradīcijas.

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changingglobal” norisinājās Latvijā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, atpūtas kompleksā “Purgaiļi”.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” jauniešu apmaiņas projekts “Doing local, changing global” tiek īstenots programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu.

_______________________

Noderīgas saites:

Projekts “Doing local, changing global”

Norit starptautiskās jauniešu apmaiņas plānošanas vizīte

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …

Paldies par atbalstu palīdzības sniegšanā COVID-19 apstākļos!

25.maijā 2020 Veselības veicināšana
Kā tiek ziņots, COVID-19 koronavīrusa izplatība Latvijā un daudzviet pasaulē mazinās.

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: pieteikšanās sākusies

25.maijā 2020 Uncategorized
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Aicinām pieteikties apmācībām, kas notiks jau šonedēļ: 28. un 29. maijā, Rīgā, Šarlotes ielā 1B (3. stāvā).  Pieteikšanās pa tālr. +371 27834274.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Daugavpils jaunieši čakli strādājuši, piedaloties Lielajā Talkā!

25.maijā 2020 Jaunieši
Paldies visiem, kas piedalījās šajā akcijā par spīti šī brīža situācijai valstī un pasaulē!