Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Jauniešu apmaiņa ”Doing local, changing global”: noslēgums

20.augustā 2017 Projekti

Ziņa publicēta 20.08.2017.

Noslēguma dienā apmaiņas dalībnieki un organizatori pulcējās A/K “Purgaiļi”, lai kopīgi izvērtētu visu JA ”Doing local, changing global”: norisi, pasākumus, aktivitātes, prezentācijas, iegūtās zināšanas par dažādiem brīvprātīgo darbu veidiem un iespējām.

Tāpat, tika rīkota diskusija par to, kas izdevies un ko būtu nepieciešams uzlabot, lai turpmāk šādas jauniešu apmaiņas būtu vēl efektīvākas un daudzpuspīgākas. Dalībnieki dalījās ar viedokļiem, iespaidiem, pieredzi, kas iegūta piedaloties starptautiskā jauniešu apmaiņā.

Kā viens no JA mērķiem bija tās noslēgumā organizēt starptautiskas vienotas brīvprātības aktivitātes norisi projekta dalībvalstīs – Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē un Portugālē. Pēc ilgām diskusijām un ideju apmaiņām, tika lemts organizēt sociālu kampaņu #YouthIsNow vietnē Facebook.com. Kampaņas mērķis būs piesaistīt līdzcilvēku uzmanību tam, cik nozīmīgs ir jaunatnes brīvprātīgais darbs un ka Sarkanā Krusta organizācijas jaunieši ir vienoti ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē, kur vien darbojas Sarkanā Krusta vai Sarkanā Pusmēness kustības jauniešu nodaļas.

Lai kampaņa #YouthIsNow būtu vienota visās projekta dalībvalstīts, jaunieši izlēma to atklāt 12. augustā – Starptautiskajā Jaunatnes dienā, kuru atzīmē visā pasaulē. Katrs projekta dalībnieks un projekta organizators savā Facebook.com profilā publicēs ierakstu latviešu un angļu valodās:

“12. augusts – Starptautiskā jaunatnes diena! 
2.-12. jūlijā 36 jaunieši no Latvijas, Portugāles, Nīderlandes, Vācijas un Austrijas piedalījās starptautiskā jauniešu apmaīņā “Doing local, changing global” (#ErasmusPlus ietvaros). 12 dienas jaunieši mācījās par brīvprātīgā darba veidiem, iespējām, praktiski veica BD vietējā sabiedrībā, apmainījās ar pieredzi, kā vēl efektīvāk palīdzēt cilvēkiem, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk!
Vairāk par jauniešu apmaiņas projektu iespējams lasīt šeit: http://www.redcross.lv/lv/projekts-doing-local-changing-global/“.

Ierakstam tiks pievienotas mirkļbirkas  #YouthIsNow  #TogetherWeCanHelp  #RedCrossYouth  #RedCross  #DoingLocalChangingGlobal  #ErasmusPlus

Noslēguma dienā dalībnieki uzņēma katrs savu portreta foto, parādot SK simbolus “mīlestība” vai “spēks”, tāpat, tika izveidotas katras grupas fotogrāfijas, no kurām tiks sagatavotas kolāžas, ar kurām visi dalībnieki brīvprātīgi 12. augustā varēs dalīties ar saviem draugiem, ģimenes locekļiem, paziņām, kolēģiem un citiem savā Facebook.com profilā. Dalībnieki apmņēmās aicināt savus draugus uzņemt līdzīgus foto un ar tām dalīties savos profilos, tai skaitā, pievienojot augstāk minētās mirkļbirkas.

Noslēguma dienas laikā dalībnieki piedalījās JA īsfilmas tapšanā, sniedzot intervijas un atbildot uz jautājumiem un izvērtējot, kā, viņuprāt, jauniešu apmaiņa ”Doing local, changing global” ir izdevusies. Video tuvākajā laikā tiks publicēts LSK un LSKJ mājaslapās un Facebook lapās.

 

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.

Tehnisku iemeslu 4. februārī nestrādā Eiropas Atbalsta paku izdales punkts Jelgavā, Pasta 26

04.februārī 2020 Sociālais atbalsts
Tehnisku iemeslu 4. februārī nestrādā Eiropas Atbalsta paku LSK izdales punkts Jelgavā, Pasta 26