Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 3. diena

Ziņa publicēta 08.08.2017.

Trešā jauniešu apmaiņas (JA)”Doing local, changing global” diena iesākās ar rīta rosmi, vingrošanu un iepriekšējās dienas izvērtēšanu, kā arī turpmākās dienas plāna izzināšana. Katras valsts grupa prezentēja savu pieredzi, kā tiek organziētas aktivitātes bērniem un jauniešiem ar īpašajām vajadzībām vai jauniešiem no sociālā riska grupām (ielu jaunieši, NEET jaunieši, jaunieši ieslodzījumā uc.). Kā ierasts, pēc prezentācijām notika diskusijas par kopīgo un atšķirīgo katrā projekta dalībvalstī.

Pēcpusdienā jaunieši devās uz Sociālās korekcijas izglītības iestādi “Naukšēni”, lai kopā piedalītos dažādās aktivitātēs. Trešās dienas izskaņā bija laiks Latvijas kultūras vakaram – latviešu jaunieši bija sagatavojuši prezentāciju par Latvijas dārgumiem – tērpiem, ēdienu, dziesmām un dejām.

Ārzemju draugi tikai iepazīstināti ar unikālo latviešu virtuvi – rupjmaizi ar kaņepju sēklām, pelēkajiem zirņiem, dzērvenēm pūdercukurā, sēnēm, kazas sieru, kvasu un citiem gardumiem.

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global” norisinājās Latvijā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, atpūtas kompleksā “Purgaiļi”.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” jauniešu apmaiņas projekts “Doing local, changing global” tiek īstenots programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu.

Noderīgas saites:

Projekts “Doing local, changing global”

Norit starptautiskās jauniešu apmaiņas plānošanas vizīte

36 jaunieši no 6 valstīm piedalās starptautiskā jauniešu apmaiņā “Doing local, changing global”

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 1. diena

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 2. diena