Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global”: 1. diena

Ziņa publicēta 02.08.2017.

LOGO

Pirmā Jauniešu apmaiņas (JA)”Doing local, changing global” diena sākās ar grupas saliedēšanas aktivitātēm, pēc tam – savas komandas prezentēšana citiem. Kad saliedēšanas aktivitāšu daļa noslēdzās, jaunieši aktīvi uzsāka prezentācijas un diskusijas par Sarkanā Krusta darbību un darbu ar vecāka gadagājuma cilvēkiem. Katras dalībvalsts jaunieši prezentēja savas valsts pieredzi šajā jomā.

Pēc diskusijām tika secināts, ka visas sešas valstis vieno viens izplatītākais šķērslis brīvprātīgajā darbā ar vecāka gadagājuma cilvēkiem – tās ir grūtības atrast atbildīgus, spējīgus un atbilstošus jauniešus darbam ar sirmgalvjiem. Lielākoties brīvprātīgo vecums sasniedz 60 gadus un vairāk.

Pēcpusdienā jaunieši devās uz LSK Sociālās aprūpes un regabilitācijas centru “Seda”, kur jaunieši kopā ar centra iemītniekiem piedalījās radošajās darbīcās, no stikla burciņām veidojot svečturus. Pēc radošā darba jaunieši centra apzaļumotajā teritorijā iestādīja sešas tūjas, kur katra simbolizē visas sešas projekta “Doing local, changing global” dalībvalstis – Latviju, Igauniju, Nīderlandi, Vāciju, Austriju un Portugāli.

Jauniešu apmaiņa “Doing local, changing global” norisinājās Latvijā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, atpūtas kompleksā “Purgaiļi”.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” jauniešu apmaiņas projekts “Doing local, changing global” tiek īstenots programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu.

Noderīgas saites:

Projekts “Doing local, changing global”

Norit starptautiskās jauniešu apmaiņas plānošanas vizīte

36 jaunieši no 6 valstīm piedalās starptautiskā jauniešu apmaiņā “Doing local, changing global”