Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Veiksmīgi noslēgusies projekta “BALTPREP” izvērtēšana

19. martā notika starptautiskā projekta “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” tiešsaistes izvērtēšanas sanāksme, kurā piedalījās projekta vadības grupa no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), kā arī LSK darbinieki un brīvprātīgie, kuri 2019. un 2020. gadā piedalījās starptautiskajās apmācībās par reaģēšanu ārkārtējās situācijās un psihosociālā atbalsta sniegšanu.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta laikā izstrādātajām vadlīnijām reaģēšanai ārkārtējās situācijās un psihosociālā atbalsta sniegšanai, kā arī kopīgas diskusijas veidā atskatījās uz projekta laikā īstenotajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem.

Dalībnieki dalījās pieredzē, kas gūta, piedaloties starptautiskajās apmācībās. 2019. gadā tās notika klātienē Somijā un Vācijā, bet 2020. gadā – tiešsaistē. Sanāksmes laikā notika apmācību izvērtēšana – izmantotās apmācību metodes, sniegtā teorētiskā bāze, praktiskie uzdevumi, klātienes un attālināto apmācību priekšrocības un trūkumi.

Viedokļu apmaiņas rezultātā, sanāksmē tika izstrādātas rekomendācijas turpmākai LSK attīstībai ārkārtējo situāciju jomā. Diskusiju laikā pozitīvu atbalstu guva arī psihosociālā atbalsta sniegšanas iekļaušana LSK Pirmās palīdzības un ārkārtējo situāciju programmā un tās stiprināšana. Tāpat, psihosociālā atbalsta un psiholoģiskās pirmās palīdzības tēma tika novērtēta kā aktuāla un vērtīga, lai to kā vienu no galvenajiem tematiem iekļautu vietējo un starptautisko LSK projektu izstrādē un īstenošanā nākotnē. Izstrādātās rekomendācijas tika balstītas uz objektīvām projekta laikā gūtām atziņām un praktisko pieredzi, izvērtējot LSK darbībā veiksmīgi integrējamas idejas. Tāpat, tika definēti arī galvenie izaicinājumi.

LSK projektu “BALTPREP” īsteno divus gadus, aktīvi sadarbojoties ar citu Baltijas jūras reģionu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām – Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas un Dānijas. Krievijas un Zviedrijas SK nacionālo biedrību pārstāvji projektā piedalījās kā novērotāji.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Maxima veikalos sākušās “Mīluļu dienas”

21.septembrī 2022 Sociālais atbalsts
No 20. septembra līdz 3. oktobrim ikviens ir aicināts iegādāties suņu un kaķu barību “Maxima” veikalos visā Latvijā.

Sarkanā Krusta Eiropas Savienības birojs publicējis rakstu par LSKJ projektu “Elpo, lai priecātos”

21.septembrī 2022 Jaunieši
Biroja mājaslapā tiek publicēta informācija var veiksmīgi īstenotiem un ietekmi atstājošiem SK nacionālo biedrību projektiem.

Vidzemes iekļaujošajā nedēļa: LSK Vidzemes komiteja aicina uz orientēšanās spēli Valkā

19.septembrī 2022 Komitejas
Notiks orientēšanās spēle, saldumu meistarklases un citas interesantas aktivitātes.

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši
Notika arī tikšanās ar Norvēģijas SK Oslo komiteju.

Noslēdzies pētījums par Sociālo pakalpojumu pieejamību Vidzemes pašvaldībās

12.septembrī 2022 Komitejas
Pētījuma rezultāti ietver informāciju par iedzīvotāju sociālo portretu, sociālajiem pakalpojumu sniedzējiem un to sniegtajiem pakalpojumiem.