Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Veiksmīgi noslēgusies projekta “BALTPREP” izvērtēšana

19. martā notika starptautiskā projekta “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” tiešsaistes izvērtēšanas sanāksme, kurā piedalījās projekta vadības grupa no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), kā arī LSK darbinieki un brīvprātīgie, kuri 2019. un 2020. gadā piedalījās starptautiskajās apmācībās par reaģēšanu ārkārtējās situācijās un psihosociālā atbalsta sniegšanu.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta laikā izstrādātajām vadlīnijām reaģēšanai ārkārtējās situācijās un psihosociālā atbalsta sniegšanai, kā arī kopīgas diskusijas veidā atskatījās uz projekta laikā īstenotajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem.

Dalībnieki dalījās pieredzē, kas gūta, piedaloties starptautiskajās apmācībās. 2019. gadā tās notika klātienē Somijā un Vācijā, bet 2020. gadā – tiešsaistē. Sanāksmes laikā notika apmācību izvērtēšana – izmantotās apmācību metodes, sniegtā teorētiskā bāze, praktiskie uzdevumi, klātienes un attālināto apmācību priekšrocības un trūkumi.

Viedokļu apmaiņas rezultātā, sanāksmē tika izstrādātas rekomendācijas turpmākai LSK attīstībai ārkārtējo situāciju jomā. Diskusiju laikā pozitīvu atbalstu guva arī psihosociālā atbalsta sniegšanas iekļaušana LSK Pirmās palīdzības un ārkārtējo situāciju programmā un tās stiprināšana. Tāpat, psihosociālā atbalsta un psiholoģiskās pirmās palīdzības tēma tika novērtēta kā aktuāla un vērtīga, lai to kā vienu no galvenajiem tematiem iekļautu vietējo un starptautisko LSK projektu izstrādē un īstenošanā nākotnē. Izstrādātās rekomendācijas tika balstītas uz objektīvām projekta laikā gūtām atziņām un praktisko pieredzi, izvērtējot LSK darbībā veiksmīgi integrējamas idejas. Tāpat, tika definēti arī galvenie izaicinājumi.

LSK projektu “BALTPREP” īsteno divus gadus, aktīvi sadarbojoties ar citu Baltijas jūras reģionu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām – Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas un Dānijas. Krievijas un Zviedrijas SK nacionālo biedrību pārstāvji projektā piedalījās kā novērotāji.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Darba spars Rēzeknē 2021” rit pilnā sparā

22.aprīlī 2021 Komitejas
Aprīļa mēnesī aktīvi norit LSK Latgales komitejas īstenotās aktivitātes.

LSK no Slovākijas karavīriem saņem ziedojumu 1200 pārtikas paku apmērā

22.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
21. aprīlī Slovākijas armijas pārstāvji, kuri Latvijā dienē NATO ietvaros, LSK ziedoja  1200 pārtikas pakas.

Vēl vari paspēt! Aicinām palīdzēt iepriecināt trūcīgo cilvēku mājas mīluļus

21.aprīlī 2021 Uncategorized
Vēl tikai 8 dienas! Līdz 28. aprīlim ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja doties uzjebkuru Maxima veikalu un palīdzēt iepriecināt četrkājainos draugus.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām palīdzības sniedzēju loks paplašinās

21.aprīlī 2021 Sociālais atbalsts
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis līgumus ar 27 partnerorganizācijām.

LSK brīvprātīgie jaunieši mācās pirmo palīdzību

19.aprīlī 2021 Uncategorized
Veiksmīgi sākušās LSK pirmās palīdzības brīvprātīgo vienaudžu izglītotāju mācības.

Jaunieši aktīvi pavadījuši Veselības nedēļu

19.aprīlī 2021 Jaunieši
No 7. līdz 14. aprīlim tika publicētas dažādas aktivitātes LSK Jaunatnes sociālajos tīklos.