Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Veiksmīgi noslēgusies projekta “BALTPREP” izvērtēšana

19. martā notika starptautiskā projekta “BALTPREP – sagatavotības un reaģēšanas spēju palielināšana ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā” tiešsaistes izvērtēšanas sanāksme, kurā piedalījās projekta vadības grupa no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), kā arī LSK darbinieki un brīvprātīgie, kuri 2019. un 2020. gadā piedalījās starptautiskajās apmācībās par reaģēšanu ārkārtējās situācijās un psihosociālā atbalsta sniegšanu.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta laikā izstrādātajām vadlīnijām reaģēšanai ārkārtējās situācijās un psihosociālā atbalsta sniegšanai, kā arī kopīgas diskusijas veidā atskatījās uz projekta laikā īstenotajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem.

Dalībnieki dalījās pieredzē, kas gūta, piedaloties starptautiskajās apmācībās. 2019. gadā tās notika klātienē Somijā un Vācijā, bet 2020. gadā – tiešsaistē. Sanāksmes laikā notika apmācību izvērtēšana – izmantotās apmācību metodes, sniegtā teorētiskā bāze, praktiskie uzdevumi, klātienes un attālināto apmācību priekšrocības un trūkumi.

Viedokļu apmaiņas rezultātā, sanāksmē tika izstrādātas rekomendācijas turpmākai LSK attīstībai ārkārtējo situāciju jomā. Diskusiju laikā pozitīvu atbalstu guva arī psihosociālā atbalsta sniegšanas iekļaušana LSK Pirmās palīdzības un ārkārtējo situāciju programmā un tās stiprināšana. Tāpat, psihosociālā atbalsta un psiholoģiskās pirmās palīdzības tēma tika novērtēta kā aktuāla un vērtīga, lai to kā vienu no galvenajiem tematiem iekļautu vietējo un starptautisko LSK projektu izstrādē un īstenošanā nākotnē. Izstrādātās rekomendācijas tika balstītas uz objektīvām projekta laikā gūtām atziņām un praktisko pieredzi, izvērtējot LSK darbībā veiksmīgi integrējamas idejas. Tāpat, tika definēti arī galvenie izaicinājumi.

LSK projektu “BALTPREP” īsteno divus gadus, aktīvi sadarbojoties ar citu Baltijas jūras reģionu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām – Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas un Dānijas. Krievijas un Zviedrijas SK nacionālo biedrību pārstāvji projektā piedalījās kā novērotāji.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.