Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši 53 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

2020. gada augustā, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 1 sociālais darbinieks un 6 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada augustā saņēma 53 klienti, no tiem 11 sievietes, 27 vīrieši un 15 bērni. 40 patvēruma meklētāji dzīvoja Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, bet 13 – Rīgā.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra LSK sociālais darbinieks un sociālie mentori turpināja sniegt psihoemocionālo palīdzību un nodrošināja primārās vajadzības – apģērbu un sadzīves preces, klientu pierakstīšanu un pavadīšanu pie ārstiem. Tāpat, tika sniegta palīdzība sadzīvisku problēmu risināšanā un formalitāšu kārtošanā, piemēram, klienti tika pieteikti vīzītēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Klientiem tika sniegta palīdzība bankas vai pasta kontu atvēršanā, iesniegumu par pabalstiem noformēšanā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Augustā sociālais darbinieks un sociālie mentori cieši sadarbojās ar vecākiem, skolu un bērnudārzu personālu par jaunā mācību gada uzsākšanos un kārtību, kādā tiks nodrošinātas apmācības, ievērojot  noteiktos Covid-19 profilakses pasākumus.

Lai veicinātu kontaktu ar vietējo sabiedrību un stiprinātu dažādu jaunu prasmju apgūšanu, augustā notika otrā LSK projekta “Pabūsim kopā” sieviešu atbalsta grupas tikšanās. Tās mērķis bija iepazīstināt vietējās sievietes, patvēruma meklētājas un jau statusu saņēmušās sievietes ar uzņēmējdarbības uzsākšanas pamatprincipiem, idejām un reālo biznesa uzsākšanas praksi Latvijā. Pasākumā piedalījās vairāk kā 15 sievietes, 6 no tām – LSK sociālā darbinieka un sociālo mentoru pakalpojuma saņēmējas no Turcijas (2), Afganistānas (2), Sīrijas (2). Pasākums norisinājās, ievērojot COVID-19 epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Vairāk par projektu “Pabūsim kopā” ŠEIT

 

Sadarbībā ar Ropažu novada domi, klienti no Turcijas, Azerbaidžānas, Krievijas kopā ar saviem bērniem un vietējo bērniem piedalījās Ropažu novada domes bērnu Sporta dienas svētkos “Jautrie starti”. Sporta svētki izvērtās par īstu piedzīvojumu patvēruma meklētājiem un jau statusu ieguvušajiem klientiem un viņu bērniem, kopā ar vietējiem bērniem piedaloties dažādās disciplīnās.

Augusta beigās, iepriekšminētā projekta “Pabūsim kopā” ietvaros notika jauniešu pārgājiens pa Līgatnes dabas takām Gaujas Nacionālajā parkā, ko vadīja saliedēšanas treneris, pieredzējis piedzīvojumu meklētājs un zemessargs Roberts Līcis. Kopā ar vietējiem jauniešiem, menotru pavadīti piedalījās arī klienti no Ķīnas, Afganistānas, Turcijas, Irānas, Pakistānas. Pārgājiena mērķis bija mērot 5 km garu ceļu, 6 stundu garumā, pa šaurajām Līgatnes meža takām. Pārgājiena vadītājs bija pārsteigts par mūsu klientu izveicību gatavojot pusdienas, jo Austrumu kultūrā pieņemts gatavot ar rokām un pirkstu veiklība ir ļoti noderīga prasme. Tā bija lieliska iespēja Latvijas Sarkanā Krusta sociālajiem mentoriem un brīvprātīgajiem saliedēties un iepazīt tuvāk savus klientus, un pilnveidot prasmi strādāt komandā, kā arī klientiem, iepazīt Latvijas skaisto dabu, integrēties vietējo jauniešu vidū  un uz mirkli izrauties no ierastās dzīves rutīnas.

Augusta mēnesī PMLP alternatīvo statusu  piešķīra 1 klientam no Sīrijas. PMLP atteikumu par statusa saņemšanu saņēma 4 klienti no Kolumbijas, 2 no Afganistānas. Savukārt 3 klienti no Krievijas un 1 no Ķīnas  saņēma negatīvu Administratīvās tiesas lēmumu par statusa piešķiršanu.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

 

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 29249232

E-pasts: karina.dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.