Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts “Pabūsim kopā”: aktīvi iesākušies jauniešu integrācijas pasākumi

03.septembrī 2020 Projekti

30. augustā 25 jaunieši devās LSK organizētā 6 stundu pārgājienā pa Gaujas Nacionālo parku, Līgatnes mežiem. Pārgājiena dalībnieku vidū 25 bija Latvijā dzīvojošie Trešo valstu valstspiederīgie, bēgļi un patvēruma meklētāji, kā arī LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši. To vadīja pieredzējušais saliedēšanas treneris, pieredzējis piedzīvojumu meklētājs un zemessargs, Roberts Līcis

Ar dažādu jautru aktivitāšu palīdzību dalībnieki iepazīnās un sadalījās 4 komandās. Dienas plāns bija mērot 5 kilometru garu maršrutu pa Līgatnes mežu šaurajām un stāvajām takām, kā arī šķērsot Gaujas upi, pa ceļam vērojot skaistos Gaujas Nacionālā parka skatus, strautu līkločus un smilšakmens klintis.

Pārgājiena laikā komandām bija jāveic dažādi uzdevumi, vadot pārējo komandu. Tāpat, uz ugunskura jaunieši paši pagatavoja sev pusdienas.  

Pasākuma vadītājs atzina, ka ir pārsteigts par jauniešu izveicību gatavojot pusdienas, jo īpaši par ārvalstu gājējiem, jo Austrumu kultūrā esot pieņemts gatavot ar rokām un pirkstu veiklība ir ļoti attīstīta prasme. Pēc pusdienām grupa devās tālāk, kur gaidīja viens no lielākajiem izaicinājumiem – Gaujas upes šķērsošana, ejot pāri nokritušam kokam. Tomēr pastaigas vadītājs nodrošināja drošāku upes šķērsošanu, novelkot striķi pāri upei, pie kura pieturēties. 

Laimīgā kārtā, strādājot komandā, visi spēja šķērsot šo bīstamo posmu un dažus tas pat uzjautrināja. Jauko pārgājienu dalībnieki noslēdza vietā, kur tas tika sākts, pie Līgatnes rehabilitācijas centra.

Pēc pasākuma no tā dalībniekiem tika saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes, parādot, ka pārgājiens attīstījis prasmi strādāt komandā, iebraucējiem izdevies iepazīt skaisto Latvijas dabu un uz mirkli pabūt prom no ierastās vides. Šāds projekts ir nepieciešams un veiksmīgs. 


Augusta sākumā jaunieši ar bēgļa vai patvēruma meklētāja statusu, kā arī Trešo valstu valstspiederīgie kopā ar jauniešiem no Rīgas pirmo reizi satikās Mucenieku Multifunkcionālajā dienas centrā, lai iepazītos un plānotu savas projekta aktivitātes, ko paši organizēs visa projekta garumā. Vietējie jaunieši bija sagatavojuši dažādas iepazīšanās un komandas saliedēšanās aktivitātes, kā arī tika uzklāts uzkodu galds, lai jaunieši neformālās sarunās plānotu savus nākamos pasākumus.

Vairāk par projektu “Pabūsim kopā” šeit

 

Tev varētu arī interēsēt:

Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku

29.septembrī 2020 Jaunieši
Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku, izkustoties un elpojot svaigu gaisu!

Pasaules sirds diena: parūpējies par savas sirds veselību, 12 ieteikumi

29. septembris: Pasaules sirds diena. Šodien īpaši aicinām parūpēties par savas sirds veselību un dalāmies ar 12 vienkāršiem ieteikumiem

SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”

28.septembrī 2020 Sociālie centri
17. septembrī LSK SAC “Derpele” norisinājās pasākums "Jautrie starti rudens gaidās"

SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni

28.septembrī 2020 Sociālie centri
1. septembrī SAC "Derpele" ar Viestura ordeni tika godināta centra kliente Mihalīna Supe. 

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā.

LSK Rīgas apriņķa komiteja godina asins Goda donorus

25.septembrī 2020 Komitejas
Svinīgā pasākumā sveikti asins Goda donori un vecbiedri - goda jubilāri.