Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš  2020. gada 1. marta īsteno projektu “Pabūsim kopā” (Nr. DIKS-20-472-lī), ko finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Projekta īstenošanas periods: 2020.gada 1.marts – 15.novembris

Mērķi:

  1. Projekta virsmērķis ir veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un Trešo valstu valstspiederīgo, vecumā no 20-50 gadiem, dzīves kvalitātes paaugstināšanos un integrāciju sabiedrībā, sekmējot saliedētas sabiedrības veidošanos Rīgā.
  2. Projekta tiešais mērķis ir veicināt bēgļu, patvēruma meklētāju un Trešo valstu valstspiederīgo aktīvu iesaistīšanos sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības, iedrošināt viņus un nodrošināt tiem iespēju iepazīt veidus, kā lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā.

Aktivitātes:

Projekta laikā tiks organizēti 3 pasākumu bloki:

  1. “Dzīvā bibliotēka” – pasākums, kur tiek uzaicināti bēgļi, patvēruma meklētāji un Trešo valstu valstspiederīgie, lai stāstītu savu dzīvesstāstu vietējiem iedzīvotājiem, tādā veidā veicinot iecietību, integrāciju un sarunu starp iebraucējiem un vietējiem iedzīvotājiem.
  2. Sieviešu atbalsta grupa – aktivitāte, kas tiek veiksmīgi organizēta citās Eiropas valstīs un kuru vēlamies ieviest arī Latvijā. Grupas dalībnieces – dažāda vecuma sievietes bēgļu vai patvēruma meklētāju statusu, kā arī sievietes, Trešo valstu valstspiederīgās, vienu reizi mēnesī tiksies kopā, lai diskutētu par tādām tēmām kā bērnu audzināšana, psiholoģija, izglītība, nodarbinātība, prasmju un zināšanu pilnveidošana. Grupu vadīs specialists ar pieredzi atbalsta grupu organizēšanā.
  3. Integrācijas pasākumi jauniešiem – reizi mēnesī tiks rīkots integrācijas pasākums, kurā piedalīsies Rīgas jaunieši ar jauniešiem, kam piešķirts bēgļu vai patvēruma meklētāju statuss, kā arī jaunieši – trešo valstu valstspiederīgie. Pasākumu laikā tiks veicināta jauniešu sadarbošanās spēja, kopīgā meklēšana, saturīgi kopā pavadīts brīvais laiks. Aktivitātes katru mēnesi tiks organizētas, balstoties uz grupas interesēm, kā arī jaunieši tiks paši aktīvi iesaistīti šo aktivitāšu organizēšanā.

Projekta aktivitāšu rezultātā būs veicināta bēgļu, patvēruma meklētāju un Trešo valstu valstspiederīgo aktīva iesaistīšanās sabiedriskās aktivitātēs, apmeklējot piedāvātās nodarbības. Vietējiem iedzīvotājiem būs veicināta izpratne migrācijas jautājumos, paplašināts redzesloks, mazināti stereotipi un šķēršļi kopējai sadarbībai.

Projekta kopējais budžets: EUR 7348,39

Projekta kontaktpersona: Evija Eglīte, tālr.: +371 67336653, e-pasts: evija.eglite@redcross.lv. 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.