Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK veic pirmo pārskaitījumu Starptautiskajai SKSP federācijai palīdzības sniegšanai  Turcijas un Sīrijas zemestrīcēs cietušajiem

13.februārī 2023 Palīdzība citām valstīm

Pēc postošo zemestrīču radītajām sekām Turcijā un Sīrijā, no Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) saņemtās informācijas un aicinājumiem, LSK 8. februārī uzsāka labdarības kampaņu “Palīdzi glābt dzīvības”. Kampaņas ietvaros Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji tiek aicināti ziedot palīdzības sniegšanai cietušajiem.

Pirmie ziedojumi ar atzīmi “palīdzībai zemestrīces cietušajiem” (Turcijai, Sīrijai) jau ienākuši un turpina ienākt LSK ziedojumu kontā. Lai paātrinātu palīdzības saņemšanu, LSK veikusi pirmo pārskaitījumu, papildinot ziedojumus ar LSK kopējās darbības līdzekļiem. Jāpiezīmē, ka ziedotāju norādes par ziedojumu mērķiem tiek ļoti stingri ievērotas: līdzekļi ar atzīmi Turcijai, Sīrijai nonāks palīdzības sniegšanai zemestrīcēs cietušajiem, ar atzīmi: Ukrainai – palīdzības sniegšanai Ukrainas karā cietušajiem, ja ziedotājs norādījis citus mērķus – šo konkrēto mērķu realizācijai. Ar mērķi ziedotie līdzekļi tiek 100% apmērā lietoti tikai norādītajam mērķim, no šiem līdzekļiem netiek veikti nekādi ieturējumi, netiek segtas LSK administratīvās izmaksas.

Turcijas Sarkanā Pusmēness komandas (TSP) cietušajiem izsniedz teltis, segas, guļammaisus, gultas, krēslus un matračus, lai nodrošinātu to cilvēku pamatvajadzības, pajumti, siltumu. Tāpat cilvēki tiek nodrošināti ar dzeramo ūdeni, pārtiku, fiziskās un garīgās veselības aprūpi un skaidras naudas atbalstu. Plašāk aicinām skatīties ŠEIT (TSP FB lapa, foto, video, aktuālie dati).

Sīrijas Arābu Sarkanais Pusmēness (SSP) palīdz cietušajiem, izdalot pārtiku, mājsaimniecības preces, atbalsta patversmes un izsniedz skaidras naudas palīdzību. Brīvprātīgie sniedz arī veselības aprūpi, izsniedz dzeramo ūdeni, nodrošina piekļuvi sanitārajām iekārtām un higiēnas precēm. Aktuālo informāciju var skatīt ŠEIT.

Starptautiskā SKSP federācija koordinē starptautiskās palīdzības sniegšanas un saņemšanas procesus, nodrošina komunikāciju starp nacionālajām biedrībām un savos informācijas kanālos dalās ar ziņām, par SKSP kustības sniegto atbalstu cietušajiem – video, foto, statistikas dati angļu valodā pieejami ŠEIT.

 

LSK turpina pieņemt ziedojumus un aicina Latvijas iedzīvotājus palīdzēt zemestrīcēs cietušajiem. Maksājuma mērķī lūdzam norādīt “Turcijai, Sīrijai”:

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001

Reģ.Nr. 40008002279

A/S Swedbank

Bankas kods: HABALV22

Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

LSK izsaka pateicību visiem ziedotājiem par izrādīto sirsnību un atbalstu – tikai kopā mēs varam palīdzēt tiem, kam palīdzība nepieciešama!


Saistītie raksti

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.