Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

15 dienas kopš zemestrīcēm Turcijā un Sīrijā: 10 000 SKSP kustības brīvprātīgie ir līdzās, lai palīdzētu

20.februārī 2023 Palīdzība citām valstīm

Ir pagājušas 15 dienas kopš postošajām zemestrīcēm Sīrijā un Turcijā. Jau kopš pirmās dienas Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness (SKSP) kustība ar saviem brīvprātīgajiem un darbiniekiem bijusi līdzās cietušajiem un diennaktīm sniegusi nepieciešamo palīdzību.

Jau šobrīd ir kļuvuši skaidrāki zaudējumu apmēri Turcijā un Sīrijā: vismaz 22 miljoni iedzīvotāju cietuši no zemestrīču postījumiem, vairāk kā 3,7 miljoniem iedzīvotāju nepieciešams tūlītējs atbalsts. Smago traumu, zaudēto tuvinieku, iznīcināto dzīvesvietu dēļ lielai daļai cilvēku palīdzība būs nepieciešama ilgtermiņā.

Cilvēki, kuri zaudējuši mājas patvērumu meklē pie radiniekiem, kaimiņiem vai ārkārtas patversmēs. Citi nakšņo automašīnās, teltīs vai uz ielām. Šie cilvēki ir pakļauti nosalšanai, tāpēc pagaidu patversmes ir akūti svarīgas, lai evakuētie būtu siltumā.

Turcijas Sarkanais Pusmēness (TurSP), Sīrijas Arābu Sarkanais Pusmēness (SASP) kā arī Starptautiskā SKSP federācija vienoti uzsver, ka atveseļošanās process ilgs vairākus gadus un globāls atbalsts un solidaritāte būs izšķiroša, lai varētu palīdzēt cietušajiem. LSK turpina īstenot labdarības kampaņu “Palīdzi glābt dzīvības”, kurā iedzīvotāji un uzņēmumi aicināt ziedot Turcijas un Sīrijas atbalstam, maksājuma mērķī norādot “Turcijai, Sīrijai”:

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001

Reģ.Nr. 40008002279

A/S Swedbank

Bankas kods: HABALV22

Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

Paldies visiem, kas ar savu ziedojumu iesaistījušies kampaņā!

Starptautiskā SKSP federācija uzsver un aicina: vēl aizvien visātrākais un efektīvākais veids, kā vajadzīgais atbalsts sasniedz palīdzības saņēmējus ir naudas ziedojumi. Tos var izmantot nekavējoties, jo tie neatrodas pierobežās vai ostās, tie neaizkavē neatliekamās palīdzības ierašanos. Uzreiz pēc vajadzību konstatēšanas ir iespējams iegādāties precīzas un atbilstošas preces  – pārtiku, ūdeni, pajumti, medikamentus u.c. Nauda palīdz vietējai ekonomikai, atbalstot vietējās preces, pakalpojumus un uzņēmumus.

Līdz šim sniegtā palīdzība skaitļos

Turcija

TurSP ir izvietojis vairāk nekā 5000 darbinieku un brīvprātīgo 10 skartajos reģionos, kur ievainotajiem un evakuētajiem tiek nodrošināta pārtika un pamata vajadzībām vajadzīgās preces. Ārkārtas patversmēs ir izsniegtas vairāk nekā 31 000 000 siltās maltītes. Lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc asinīm, TurSP ir nosūtījis valsts asins krājumus uz skartajiem reģioniem un aicina cilvēkus visā Turcijā ziedot asinis.

Sīrija

SASP komandas ar 4000 brīvprātīgajiem un darbiniekiem vissmagāk skartajos apgabalos, tostarp Hamā, Alepo, Latakijā un Tartusā, sasniegušas vairāk kā 365 000 cilvēku, kuriem sniegts izdzīvošanai vajadzīgais atbalsts. Mediķi snieguši pirmo palīdzību, palīdzējuši evakuācijās un transportēšanā uz slimnīcām. Brīvprātīgie ir izdalījuši vairāk nekā 220 000 paku ar tādām lietām kā pārtika, ūdens, pamata palīdzības piederumi un higiēnas komplekti, kā arī palīdzējuši cilvēkiem sazināties ar tuviniekiem, kas šķirti no ģimenēm.

Zemestrīce ir izraisījusi milzīgu SKSP kustības tīkla solidaritātes vilni: desmitiem SK un SP nacionālās biedrības no visas pasaules ir piedāvājušas tehnisko atbalstu. Gandrīz 60 nacionālās biedrības ir sākušas vietējās labdarības kampaņas.

LSK izsaka pateicību visiem ziedotājiem par izrādīto sirsnību un atbalstu – tikai kopā mēs varam palīdzēt tiem, kam palīdzība nepieciešama!

Aktuālo informāciju (foto, video, intervijas, statistika, cilvēku stāsti u.c.) par SK un SP kustības sniegto atbalstu un aktivitātēm var uzzināt kustības komunikācijas kanālos: 


Saistītie raksti

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.