Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Turcijas SP un Sīrijas SP lūguši starptautisku palīdzību zemestrīces izraisīto seku mazināšanai

08.februārī 2023 Palīdzība citām valstīm

6. februārī pasauli pāršalca ziņas, ka Turciju un Sīriju katastrofāli smagi skārušas 7.7. un 7.6. magnitūtu spēcīgas zemestrīces. Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedzis 21 000, kamēr cerības zem ēku gruvešiem atrast kādu izdzīvojušo strauji mazinās. Līdz šim Turcijā pēc pirmdienas zemestrīcēm apstiprināta vismaz 17 674 cilvēku bojāeja, bet Sīrijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 3 377. Varasiestādes arī ziņo, ka ievainoto skaits pārsniedzis 77 000. (Avots: LTV Ziņu dienests)

Turcijas un Sīrijas Arābu Sarkanā Pusmēness biedrības ir nekavējoties mobilizējušas savus resursus, lai sniegtu palīdzību skartajām kopienām: vajadzības pieaug katru minūti. Glābšanas komandas ir sasniegušas vissmagāk cietušās vietas, taču tūkstošiem izdzīvojušie joprojām ir iesprostoti zem drupām.

LSK no Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) saņēmusi aicinājumu sniegt starptautisko palīdzību Turcijas SP un Sīrijas Arābu SP zemestrīces izraisīto seku mazināšanai: LSK atbalsta šo aicinājumu. SSKSP federācija informē, ka nepieciešami vismaz 200 miljoni CHF, lai vajadzīgo palīdzību sniegtu tik plašos apjomos.

LSK aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot Turcijas un Sīrijas atbalstam, ar norādi “Turcijai, Sīrijai”:

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001

Reģ.Nr. 40008002279

A/S Swedbank

Bankas kods: HABALV22

Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

Saņemtos ziedojumus LSK pārskaitīs SSKSP federācijai, kas turpmāk ziedotos līdzekļus nodos Turcijas un Sīrijas Arābu SP nacionālajām biedrībām, palīdzības sniegšanai vietējām kopienām.

Turcijas SP komandas izvietotas 10 skartajos reģionos valsts dienvidos un dienvidaustrumos ar pārtikas un pamata palīdzības preču krājumiem, piemēram, teltīm un segām, lai atbalstītu ievainotos un evakuētos. Brīvprātīgie sniedz arī psiholoģisku atbalstu, izdala siltās maltītes un organizē asins ziedošanas aktivitātes, mobilizē asins un plazmas krājumus, nogādājot tos uz vissmagāk cietušajiem reģioniem.

Sīrijas Arābu SP palīdzības sniedzēju komandas atrodas cietušajos reģionos, atbalstot meklēšanas un glābšanas operācijas, sniedzot pirmo palīdzību, veicot iedzīvotāju evakuāciju un nogādājot ievainotos cilvēkus slimnīcās.

Ksavjers Kastelans, SSKSPF ģenerālsekretāra vietnieks sacījis: “Šī zemestrīce radīja neaptveramus postījumus. Mūsu ļaunākās bailes ir piepildījušās. Šajā mirklī katra minūte ir svarīga. Situāciju vēl vairāk pasliktina skarbie ziemas apstākļi, padarot to daudziem nepanesamu. Skarbie dzīves apstākļi, īpaši Sīrijā, ir vēl vairāk pasliktinājušies desmit gadu ilgā kara dēļ. Cilvēkiem, kuri zaudējuši mājas un tuviniekus, ir vajadzīgs mūsu atbalsts. Mums ir jāapvieno spēki un jādara viss iespējamais, lai palīdzētu.”

Kopā varam palīdzēt!

Plašāka informācija pieejama SSKSP federācijas mājaslapā ŠEIT.

Ārkārtas situācijās  jo īpaši ir svarīgi sekot līdzi uzticamai, pārbaudītai un pārbaudāmai informācijai.

Jaunāko informāciju par SK un SP kustības sniegto atbalstu un aktivitātēm var uzzināt kustības komunikācijas kanālos: 

Saistītie raksti

 

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.