Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Turcijas SP un Sīrijas SP lūguši starptautisku palīdzību zemestrīces izraisīto seku mazināšanai

08.februārī 2023 Palīdzība citām valstīm

6. februārī pasauli pāršalca ziņas, ka Turciju un Sīriju katastrofāli smagi skārušas 7.7. un 7.6. magnitūtu spēcīgas zemestrīces. Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedzis 21 000, kamēr cerības zem ēku gruvešiem atrast kādu izdzīvojušo strauji mazinās. Līdz šim Turcijā pēc pirmdienas zemestrīcēm apstiprināta vismaz 17 674 cilvēku bojāeja, bet Sīrijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 3 377. Varasiestādes arī ziņo, ka ievainoto skaits pārsniedzis 77 000. (Avots: LTV Ziņu dienests)

Turcijas un Sīrijas Arābu Sarkanā Pusmēness biedrības ir nekavējoties mobilizējušas savus resursus, lai sniegtu palīdzību skartajām kopienām: vajadzības pieaug katru minūti. Glābšanas komandas ir sasniegušas vissmagāk cietušās vietas, taču tūkstošiem izdzīvojušie joprojām ir iesprostoti zem drupām.

LSK no Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) saņēmusi aicinājumu sniegt starptautisko palīdzību Turcijas SP un Sīrijas Arābu SP zemestrīces izraisīto seku mazināšanai: LSK atbalsta šo aicinājumu. SSKSP federācija informē, ka nepieciešami vismaz 200 miljoni CHF, lai vajadzīgo palīdzību sniegtu tik plašos apjomos.

LSK aicina Latvijas iedzīvotājus ziedot Turcijas un Sīrijas atbalstam, ar norādi “Turcijai, Sīrijai”:

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001

Reģ.Nr. 40008002279

A/S Swedbank

Bankas kods: HABALV22

Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

Saņemtos ziedojumus LSK pārskaitīs SSKSP federācijai, kas turpmāk ziedotos līdzekļus nodos Turcijas un Sīrijas Arābu SP nacionālajām biedrībām, palīdzības sniegšanai vietējām kopienām.

Turcijas SP komandas izvietotas 10 skartajos reģionos valsts dienvidos un dienvidaustrumos ar pārtikas un pamata palīdzības preču krājumiem, piemēram, teltīm un segām, lai atbalstītu ievainotos un evakuētos. Brīvprātīgie sniedz arī psiholoģisku atbalstu, izdala siltās maltītes un organizē asins ziedošanas aktivitātes, mobilizē asins un plazmas krājumus, nogādājot tos uz vissmagāk cietušajiem reģioniem.

Sīrijas Arābu SP palīdzības sniedzēju komandas atrodas cietušajos reģionos, atbalstot meklēšanas un glābšanas operācijas, sniedzot pirmo palīdzību, veicot iedzīvotāju evakuāciju un nogādājot ievainotos cilvēkus slimnīcās.

Ksavjers Kastelans, SSKSPF ģenerālsekretāra vietnieks sacījis: “Šī zemestrīce radīja neaptveramus postījumus. Mūsu ļaunākās bailes ir piepildījušās. Šajā mirklī katra minūte ir svarīga. Situāciju vēl vairāk pasliktina skarbie ziemas apstākļi, padarot to daudziem nepanesamu. Skarbie dzīves apstākļi, īpaši Sīrijā, ir vēl vairāk pasliktinājušies desmit gadu ilgā kara dēļ. Cilvēkiem, kuri zaudējuši mājas un tuviniekus, ir vajadzīgs mūsu atbalsts. Mums ir jāapvieno spēki un jādara viss iespējamais, lai palīdzētu.”

Kopā varam palīdzēt!

Plašāka informācija pieejama SSKSP federācijas mājaslapā ŠEIT.

Ārkārtas situācijās  jo īpaši ir svarīgi sekot līdzi uzticamai, pārbaudītai un pārbaudāmai informācijai.

Jaunāko informāciju par SK un SP kustības sniegto atbalstu un aktivitātēm var uzzināt kustības komunikācijas kanālos: 

Saistītie raksti

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā ĢIMENES ASISTENTUS uz nenoteiktu laiku

22.martā 2023 Sociālais atbalsts
Darbs Rīgā. Aicinām interesentus iesniegt motivācijas vēstuli un CV līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Asins donoru dienas Cēsīs

21.martā 2023 Komitejas
14. martā Cēsīs uz donoru dienu ieradās 129 cilvēki.

LSK Budapeštā tiekās ar starptautiskā projekta “EU4Health” partneriem

Februāra izskaņā LSK pārstāvji Budapeštā, Ungārijā piedalījās starptautiskā projekta “EU4Health – kvalitatīvas un savlaicīgas psiholoģiskās pirmās palīdzības sniegšana cilvēkiem, kurus skārusi Ukrainas krīze Ukrainā un ietekmētajās valstīs” atklāšanas pasākumā, kurā tikās ar projekta partneriem no citu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām, Starptautiskās SKSP federācijas (SKSPF) un SKSPF Psihosociālā atbalsta centra pārstāvjiem.  Vairāku dienu garumā notika …