Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Komiteju pārstāvji iepazīstas ar starptautisko projektu “EvRe – gatavība evakuācijai”

09.janvārī 2023 Projekti

15. decembrī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) reģionālo komiteju darbinieki un brīvprātīgie piedalījās apmācībās, kurās iepazinās ar starptautisko projektu “EvRe – gatavība evakuācijai”, tā mērķiem, galvenajām aktivitātēm un sasniedzamajiem rezultātiem. 

Projekta mērķis ir padziļināta Sarkanā Krusta un civilās aizsardzības iestāžu sadarbība, pievēršot uzmanību evakuācijas centru izveidei un dažādu atbalsta pasākumu kapacitātes palielināšanai. Projekta laikā tiek izstrādātas standarta darbības procedūras (SOP) kopīgām aktivitātēm, izveidojot jaunas iespējas liela mēroga evakuāciju efektivitātes veicināšanai pārrobežu līmenī dabas katastrofas vai cita veida apdraudējumu gadījumā. 

Apmācībās tika runāts par:

  • Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas, Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas un Sarkanā Krusta nacionālo biedrību nozīmi un mandātu ārkārtas situāciju, tai skaitā dabas katastrofu, gadījumos,
  • starptautiskās palīdzības pieprasīšanas algoritmu, iesaistīto pušu kompetencēm un citiem jautājumiem, 
  • Latvijas ārkērtējo situāciju plānu un LSK pozīciju tajā, 
  • 2023. gada martā gaidāmo praktisko apmācību norisi, kurā, piesaistot ārkārtas situāciju ekspertus no Somijas Sarkanā Krusta. 

Apmācību laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt arī par aktualitātēm LSK Pirmās palīdzības programmā – apmācību un sacensību organizēšana, nepieciešamās dokumentācijas sagatavošana un komunikācijas īstenošana ar aktivitātēs iesaistītajām pusēm. 

Kopā apmācības piedalījās 26 cilvēki. 

Apmācības vadīja Lauris Mainieks, LSK Pirmās palīdzības un ārkārtējo situāciju programmas koordinators, un Solvita Bespalova, LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja p.i. 


LSK kopā ar Somijas SK (galvenais koordinators), Lietuvas SK un Igaunijas SK no 2022. gada janvāra īsteno Eiropas Savienības finansētu projektu “EvRe – gatavība evakuācijai”.

Projekta norises laikā regulāri notiek tikšanās ar projektā iesaistīajiem starptautiskajiem partneriem, lai dalītos ar aktualitātēm un pieredzē projekta īstenošanā. 

Tev varētu arī interēsēt:

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā. 

LSKJ Balvu nodaļas jaunieši dalās ar pirmās palīdzības zināšanām

18.septembrī 2023 Jaunieši
Balvu nodaļas brīvprātīgie jaunieši dalījās ar savām zināšanām pasākumā "Esmu dzimis Balvos".

Kuģa avārija Igaunijas piekrastes ūdeņos: lauka vingrinājumu laikā tiek praktizēta evakuācija

18.septembrī 2023 Pirmā palīdzība
No 15. līdz 17. septembrim Igaunijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie piedalījās mācībās par kuģa avāriju, izraisītajām sekām un ekvakuācijas praktisku apgūšanu. Pēc scenārija simulētā kuģa avārija notika Hījumā piekrastē Igaunijā, kā rezultātā palīdzība jāsniedz vismaz 1800 cilvēkiem.  Mācību mērķis ir attīstīt pārrobežu sadarbību masveida evakuācijas gadījumā. Konkrētāk, kā reģistrēties, īslaicīgi …

LSK Zemgales komitejas Ogres birojs līdzdarbojas vasarīga pasākuma organizēšanā ukraiņiem

11.septembrī 2023 Sociālais atbalsts
Pasākuma organizatori atzīst, ka pasākums bija izdevies un pozitīvas emocijas raisošs.