Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Komiteju pārstāvji iepazīstas ar starptautisko projektu “EvRe – gatavība evakuācijai”

09.janvārī 2023 Projekti

15. decembrī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) reģionālo komiteju darbinieki un brīvprātīgie piedalījās apmācībās, kurās iepazinās ar starptautisko projektu “EvRe – gatavība evakuācijai”, tā mērķiem, galvenajām aktivitātēm un sasniedzamajiem rezultātiem. 

Projekta mērķis ir padziļināta Sarkanā Krusta un civilās aizsardzības iestāžu sadarbība, pievēršot uzmanību evakuācijas centru izveidei un dažādu atbalsta pasākumu kapacitātes palielināšanai. Projekta laikā tiek izstrādātas standarta darbības procedūras (SOP) kopīgām aktivitātēm, izveidojot jaunas iespējas liela mēroga evakuāciju efektivitātes veicināšanai pārrobežu līmenī dabas katastrofas vai cita veida apdraudējumu gadījumā. 

Apmācībās tika runāts par:

  • Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas, Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas un Sarkanā Krusta nacionālo biedrību nozīmi un mandātu ārkārtas situāciju, tai skaitā dabas katastrofu, gadījumos,
  • starptautiskās palīdzības pieprasīšanas algoritmu, iesaistīto pušu kompetencēm un citiem jautājumiem, 
  • Latvijas ārkērtējo situāciju plānu un LSK pozīciju tajā, 
  • 2023. gada martā gaidāmo praktisko apmācību norisi, kurā, piesaistot ārkārtas situāciju ekspertus no Somijas Sarkanā Krusta. 

Apmācību laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt arī par aktualitātēm LSK Pirmās palīdzības programmā – apmācību un sacensību organizēšana, nepieciešamās dokumentācijas sagatavošana un komunikācijas īstenošana ar aktivitātēs iesaistītajām pusēm. 

Kopā apmācības piedalījās 26 cilvēki. 

Apmācības vadīja Lauris Mainieks, LSK Pirmās palīdzības un ārkārtējo situāciju programmas koordinators, un Solvita Bespalova, LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja p.i. 


LSK kopā ar Somijas SK (galvenais koordinators), Lietuvas SK un Igaunijas SK no 2022. gada janvāra īsteno Eiropas Savienības finansētu projektu “EvRe – gatavība evakuācijai”.

Projekta norises laikā regulāri notiek tikšanās ar projektā iesaistīajiem starptautiskajiem partneriem, lai dalītos ar aktualitātēm un pieredzē projekta īstenošanā. 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.