Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK darbinieki un brīvprātīgie mācās no kolēģiem Eiropā

06.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība

2023. gada maijs LSK darbiniekiem un brīvprātīgajiem ir bijis aktīvs, ražens, jo ir bijis starptautiskām mācībām bagāts. 

No 9. līdz 11. maijam Baiba Lucaua –Makalistere, LSK brīvprātīgā, Pirmās palīdzības pasniedzēja, piedalījās mācībās Tallinā, Igaunijā starptautiskā projekta “EvRe – gatavība evakuācijai” ietvaros. Apmācību laikā dalībnieki no  Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Somijas SK nacionālajām biedrībām izspēlēja simulācijas uzdevumu par rīcību prāmja avārijas gadījumā Igaunijai piederošas salas krastos, tai skaitā – Igaunijas SK aicināja iesaistīties kaimiņvalstu SK biedrības. Uzdevuma laikā tika uzlabota starpvalstu sadarbība, apzināti partneru pieejamie resursi, kā arī plānota izglābto uzturēšanās 5 dienu periodā, plānoti procesi, kā  nacionālās biedrības iesaistās savu valstspiederīgo transportēšanas organizēšanā uz dzimteni.

No 23. līdz 25. maijam Kristīne Vagule, LSK projektu psiholoģe, piedalījās mācībās “Rūpes par darbiniekiem un brīvprātīgajiem” starptautiskā projekts “EU4Health – kvalitatīvas un savlaicīgas psiholoģiskās pirmās palīdzības sniegšana cilvēkiem, kurus skārusi Ukrainas krīze Ukrainā un ietekmētajās valstīs” ietvaros Budapeštā, Ungārijā. Apmācību laikā dalībnieki no vairāk kā 20 projekta partnervalstīm apguva prasmes un iemaņas, kā veicināt darbinieku un brīvprātīgo labbūtību, sniegt tiem pirmo psiholoģisko palīdzību un veiksmīgi plānot un vadīt grupas sapulces. Apmācībās iegūtās zināšanas plānots apkopot un ieteikt LSK reģionālām struktūrvienībām izmantošanai ikdienā.

25. – 31.maijā Eva Rubene, LSK Latgales Komitejas pārstāve, pirmās palīdzības pasniedzēja, Rihards Bērziņš, LSK Kurzemes Komitejas Pakalpojuma “Drošības poga” ieviešanas projekta operators, un Edgars Našenieks LSK Vidzemes Komitejas brīvprātīgais, piedalījās Somijas SK rīkotās  Baltijas reģiona sagatavotības apmācībās “IMPACT” Somijā, Nynäs, Heinola.  Apmācību ietvaros dalībnieki apguva zināšanas un prasmes 50 stundu apjomā, lai sekmīgi spētu piedalīties Starptautiskā SK kustības misijās bruņotu konfliktu vai dabas izraisītu katastrofu reģionos.

Tāpat maija izskaņā Lauma Strode, LSK projektu vadītāja, piedalījās Starptautiskā SKSP federācijas rīkotajās praktiskajās apmācībās “Skaidras naudas un dāvanu karšu sistēma Ukraiņu atbalstam” Budapeštā, Ungārijā. Apmācībās LSK pārstāve, kopā ar kolēģiem no citām valstīm, apguva citu nacionālo biedrību pieredzi, izaicinājumus un ieguvumus, atbalstot  Ukrainas civiliedzīvotājus. Šo apmācību laikā iegūtās zināšanas un kolēģu pieredze ir īpaši svarīga tādēļ, ka LSK, sadarbībā ar SSKSP federāciju, ir uzsākusi skaidras naudas un dāvanu karšu sistēmas izveidi Latvijā Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam.

LSK plaši izmanto iespējamo starptautisko atbalstu un pieredzi veicot ikdienas aktivitātes, kas ļauj pilnvērtīgāk un efektīvāk palīdzēt tiem, kam tā palīdzība ir nepieciešama.

 

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.