Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kuģa avārija Igaunijas piekrastes ūdeņos: lauka vingrinājumu laikā tiek praktizēta evakuācija

18.septembrī 2023 Pirmā palīdzība

No 15. līdz 17. septembrim Igaunijas, Somijas, Latvijas un Lietuvas Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie piedalījās mācībās par kuģa avāriju, izraisītajām sekām un ekvakuācijas praktisku apgūšanu. Pēc scenārija simulētā kuģa avārija notika Hījumā piekrastē Igaunijā, kā rezultātā palīdzība jāsniedz vismaz 1800 cilvēkiem. 

Mācību mērķis ir attīstīt pārrobežu sadarbību masveida evakuācijas gadījumā. Konkrētāk, kā reģistrēties, īslaicīgi izmitināt un pēc tam nosūtīt atpakaļ uz dzimteni cilvēkus, kuri izdzīvojuši kruīza kuģa avārijā. Lauka mācības notika Heltermā un Rohuküla ostā, kā arī citviet Hāpsalā.

“Bez kuģa avārijas ir arī citas situācijas, kad var būt nepieciešama vērienīga evakuācija, jūras līmeņa celšanās vai militārs uzbrukums. Baltijas valstīm un Somijai jāspēj domāt un rīkoties vienādi, tāpēc arī praktizējamies kopā šodien,» sacīja Igaunijas Sarkanā Krusta katastrofu gatavības koordinators un mācību vadītājs Gerts Teders.

Viņš piebilda, ka šobrīd Igaunijas Sarkanajā Krustā ir gandrīz simts brīvprātīgo, kuri ir apmācīti palīdzēt dažādos negadījumos un krīzēs. Rīcības notiek kopā ar valsti un tiek sniegts atbalsts aģentūrām, kas vada glābšanas darbus. Ja nepieciešams, palīdzības lūgumi tiek nosūtīti kaimiņvalstu Sarkanajam Krustam; tāpat kā šajā vingrinājumā.

Mācības notika no 15. līdz 17. septembrim un tajās piedalās 60 cilvēki. Ir iesaistīta arī Glābšanas pārvalde, Policijas un robežsardzes pārvalde un Sieviešu brīvprātīgā aizsardzības organizācija. Mācības tiek finansētas no Eiropas Savienības, un tās ir daļa no projekta “EvRe – gatavība evakuācijai”

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.