Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Informācija par sausās acs sindromu (SAS)

29.jūnijā 2021 Jaunieši

Sausās acs sindroms (turpmāk SAS; angliski Dry Eye Disease jeb DED) ir sabiedrībā plaši izplatīta veselības problēma, kā risināšana veselības sistēmā izraisa lielas izmaksas. Pētījumu dati parāda, ka saslimstība ar SAS svārstās starp 5 un 35% cilvēku no vispārējās populācijas. Sindroms ir biežāk sastopams vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kā arī trīs reizes biežāk skar sievietes, kuras vecākas par 49 gadiem, salīdzinājumā ar 2,3 % vīriešu. 

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar informāciju par SAS un preventīvi rūpēties par savu acu veselību, kā arī simptomu gadījumā doties pie ārsta. 

Palielinoties cilvēku dzīves ilgumam, arī SAS kļūst arvien izplatītāks. Eksperti prognozē, ka SAS izplatība jauniešu vidū īpaši palielināsies biežas datoru un planšetdatoru lietošanas rezultātā, vides faktoru, piemēram, saus gaiss, intesīva gaisa kondicioniera ietekme u.c. un kontaktlēcu nēsāšanas dēļ. 

SAS ārstēšana ir balstīta uz slimības smaguma pakāpi, un tā ietver asaru aizvietotājus jeb mākslīgās asaras, mitrinošus acu pilienus un vides stratēģiju izmantošanu, kā piemēram, pareiza sejas maskas lietošana, acu nepārpūlēšana, darbojoties ar viedierīcēm vai ilgstoši lasot, ievērot gaisa kondicionieru lietošanu drošā attālumā u.c. 

Informatīvais materiāls tapis sadarbībā ar projektu  “IT-DED3”, kura  galvenais mērķis ir sagatavot uzņēmīgus un inovatīvus pētniekus, kuri spēs risināt nākotnes problēmas un pārvērst jaunas idejas terapeitiskos produktos SAS slimniekiem. Vairāk par projektu iespējams uzzināt te: IT-DED3 (https://www.uantwerpen.be/en/projects/dry-eye-disease-drug-development/

Sakām lielu paldies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas brīvprātīgajiem Davide Ceradini, Arturam Mietulim un viņu komandai par kampaņas ideju un tās izstrādi, kā arī īpašs paldies par atbalstu Dr. Sandrai Baltvilkai (RSU rezidente oftalmoloģijā) un  Dr. Romānam Beskrovnijam (RSU rezidents psihoterapijā un psihosomatiskajā medicīnā).

LSK Jaunatnes viena no darbības programmā ir “Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi”, kā ietvaros brīvprātīgie ir aicināti veidot iniciatīvas, kas sniedz atbalstu sabiedrībai konkrētajā jomā dažādos formātos, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. 

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā ĢIMENES ASISTENTUS uz nenoteiktu laiku

22.martā 2023 Sociālais atbalsts
Darbs Rīgā. Aicinām interesentus iesniegt motivācijas vēstuli un CV līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Asins donoru dienas Cēsīs

21.martā 2023 Komitejas
14. martā Cēsīs uz donoru dienu ieradās 129 cilvēki.

LSK Budapeštā tiekās ar starptautiskā projekta “EU4Health” partneriem

Februāra izskaņā LSK pārstāvji Budapeštā, Ungārijā piedalījās starptautiskā projekta “EU4Health – kvalitatīvas un savlaicīgas psiholoģiskās pirmās palīdzības sniegšana cilvēkiem, kurus skārusi Ukrainas krīze Ukrainā un ietekmētajās valstīs” atklāšanas pasākumā, kurā tikās ar projekta partneriem no citu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām, Starptautiskās SKSP federācijas (SKSPF) un SKSPF Psihosociālā atbalsta centra pārstāvjiem.  Vairāku dienu garumā notika …

Bezmaksas šūšanas nodarbības Jūrmalā

15.martā 2023 Komitejas
Nodarbības tiek apmaksātas no Jūrmalas pašvaldības budžeta.