Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Informācija par sausās acs sindromu (SAS)

29.jūnijā 2021 Jaunieši

Sausās acs sindroms (turpmāk SAS; angliski Dry Eye Disease jeb DED) ir sabiedrībā plaši izplatīta veselības problēma, kā risināšana veselības sistēmā izraisa lielas izmaksas. Pētījumu dati parāda, ka saslimstība ar SAS svārstās starp 5 un 35% cilvēku no vispārējās populācijas. Sindroms ir biežāk sastopams vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kā arī trīs reizes biežāk skar sievietes, kuras vecākas par 49 gadiem, salīdzinājumā ar 2,3 % vīriešu. 

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar informāciju par SAS un preventīvi rūpēties par savu acu veselību, kā arī simptomu gadījumā doties pie ārsta. 

Palielinoties cilvēku dzīves ilgumam, arī SAS kļūst arvien izplatītāks. Eksperti prognozē, ka SAS izplatība jauniešu vidū īpaši palielināsies biežas datoru un planšetdatoru lietošanas rezultātā, vides faktoru, piemēram, saus gaiss, intesīva gaisa kondicioniera ietekme u.c. un kontaktlēcu nēsāšanas dēļ. 

SAS ārstēšana ir balstīta uz slimības smaguma pakāpi, un tā ietver asaru aizvietotājus jeb mākslīgās asaras, mitrinošus acu pilienus un vides stratēģiju izmantošanu, kā piemēram, pareiza sejas maskas lietošana, acu nepārpūlēšana, darbojoties ar viedierīcēm vai ilgstoši lasot, ievērot gaisa kondicionieru lietošanu drošā attālumā u.c. 

Informatīvais materiāls tapis sadarbībā ar projektu  “IT-DED3”, kura  galvenais mērķis ir sagatavot uzņēmīgus un inovatīvus pētniekus, kuri spēs risināt nākotnes problēmas un pārvērst jaunas idejas terapeitiskos produktos SAS slimniekiem. Vairāk par projektu iespējams uzzināt te: IT-DED3 (https://www.uantwerpen.be/en/projects/dry-eye-disease-drug-development/

Sakām lielu paldies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas brīvprātīgajiem Davide Ceradini, Arturam Mietulim un viņu komandai par kampaņas ideju un tās izstrādi, kā arī īpašs paldies par atbalstu Dr. Sandrai Baltvilkai (RSU rezidente oftalmoloģijā) un  Dr. Romānam Beskrovnijam (RSU rezidents psihoterapijā un psihosomatiskajā medicīnā).

LSK Jaunatnes viena no darbības programmā ir “Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi”, kā ietvaros brīvprātīgie ir aicināti veidot iniciatīvas, kas sniedz atbalstu sabiedrībai konkrētajā jomā dažādos formātos, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem vietējā un starptautiskā līmenī turpinās

Aktuālās palīdzības programmas, ko LSK piedāvā bēgļiem no Ukrainas

Atzīmējot 10 gadu jubileju, LSK Vidzemes komitejas Lādezera nodaļa “atver durvis” interesentiem

18.maijā 2022 Projekti
Lādezera nodaļa ar 10 biedriem tika nodibināta 2012. gada 20. maijā.

LSK Daugavpilī projekta ietvaros šūšanā tiks apmācītas 10 sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes

17.maijā 2022 Projekti
Piesaistīto diplomēto sūšanas pasniedzēju vadībā 10 sievietes 150h garumā mācīsies šūt.

LSK Komiteju izpilddirektori, struktūrvienību un programmu vadītāji tiekas sanāksmē Bauskas novadā

10.maijā 2022 Komitejas
Tās laikā visi kopā atskatījās uz 2021. gadā paveikto un 2022. gadā īstenojamajām aktivitātēm