Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Informācija par sausās acs sindromu (SAS)

29.jūnijā 2021 Jaunieši

Sausās acs sindroms (turpmāk SAS; angliski Dry Eye Disease jeb DED) ir sabiedrībā plaši izplatīta veselības problēma, kā risināšana veselības sistēmā izraisa lielas izmaksas. Pētījumu dati parāda, ka saslimstība ar SAS svārstās starp 5 un 35% cilvēku no vispārējās populācijas. Sindroms ir biežāk sastopams vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kā arī trīs reizes biežāk skar sievietes, kuras vecākas par 49 gadiem, salīdzinājumā ar 2,3 % vīriešu. 

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar informāciju par SAS un preventīvi rūpēties par savu acu veselību, kā arī simptomu gadījumā doties pie ārsta. 

Palielinoties cilvēku dzīves ilgumam, arī SAS kļūst arvien izplatītāks. Eksperti prognozē, ka SAS izplatība jauniešu vidū īpaši palielināsies biežas datoru un planšetdatoru lietošanas rezultātā, vides faktoru, piemēram, saus gaiss, intesīva gaisa kondicioniera ietekme u.c. un kontaktlēcu nēsāšanas dēļ. 

SAS ārstēšana ir balstīta uz slimības smaguma pakāpi, un tā ietver asaru aizvietotājus jeb mākslīgās asaras, mitrinošus acu pilienus un vides stratēģiju izmantošanu, kā piemēram, pareiza sejas maskas lietošana, acu nepārpūlēšana, darbojoties ar viedierīcēm vai ilgstoši lasot, ievērot gaisa kondicionieru lietošanu drošā attālumā u.c. 

Informatīvais materiāls tapis sadarbībā ar projektu  “IT-DED3”, kura  galvenais mērķis ir sagatavot uzņēmīgus un inovatīvus pētniekus, kuri spēs risināt nākotnes problēmas un pārvērst jaunas idejas terapeitiskos produktos SAS slimniekiem. Vairāk par projektu iespējams uzzināt te: IT-DED3 (https://www.uantwerpen.be/en/projects/dry-eye-disease-drug-development/

Sakām lielu paldies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rīgas nodaļas brīvprātīgajiem Davide Ceradini, Arturam Mietulim un viņu komandai par kampaņas ideju un tās izstrādi, kā arī īpašs paldies par atbalstu Dr. Sandrai Baltvilkai (RSU rezidente oftalmoloģijā) un  Dr. Romānam Beskrovnijam (RSU rezidents psihoterapijā un psihosomatiskajā medicīnā).

LSK Jaunatnes viena no darbības programmā ir “Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi”, kā ietvaros brīvprātīgie ir aicināti veidot iniciatīvas, kas sniedz atbalstu sabiedrībai konkrētajā jomā dažādos formātos, lai uzlabotu dzīves kvalitāti. 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …