Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti

Daugavpilī noslēdzies LSK un Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Latvijā projekts “Šūšanas apmācības sociālās diskriminācijas riskam pakļautām sievietēm”.

LSK Daugavpils komitejā no 16. maija līdz 30. jūnijam tika īstenots projekts, kuru ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Latvijā atbalstu finansēja Sharjah starptautiskā labdarības organizācija (Sharjah Charity Organization).

Projekta mērķis bija šūšanas pamatos apmācītas trūcīgas vai maznodrošinātas un sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes, kuras gūtās prasmes pēc projekta var pielietot, lai finansiāli nodrošinātu sevi. 

Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

28. jūlijā komitejas telpās notika projekta noslēguma pasākums – tajā tika sveiktas projekta dalībnieces un pasniedzējas. Pateicības vārdus izteica Annija Prisjolkova-Bottiglieri, AAE vēstniecības pārstāve, Uldis Līkops, LSK ģenerālsekretārs, Helēna Soldotjonoka, LSK Daugavpils komitejas priekšsēdētāja un Solvita Bespalova projekta koordinatore.

Pasākumā viesojās arī šūšanas fabrikas „Klar” direktore Klaudija Ļitvinoviča, kura iedvesmoja sievietes arī turpmāk darboties šūšanas nozarē, jo, kā viņa atzina, tieši šī amata pratēji Daugavpils reģionā pietrūkst.

Tāpat, visus projektā iesaistītos sveica Nataļja Kožanova, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Daugavpils pašvaldībā.

Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja apskatīt izstādītos projekta dalībnieču darbus – bērnu apģērbu komplektus, mīkstās rotaļlietas, priekšautus, cepures, somas.

Pasākums aizvadīts sirsnīgā un muzikālā gaisotnē.

“Vēstniecība vienmēr ir centusies atbalstīt tos Latvijas cilvēkus, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk ne tikai Rīgā, bet arī sasniedzot iespējami vairāk citus reģionus. Pateicoties Sharjah labdarības organizācijai, mums bija iespēja aizvest šo projektu uz Daugavpili, un mēs esam priecīgi par sasniegtajiem rezultātiem. Paldies LSK par tā aktīvo iesaisti šūšanas projektā un sievietēm, kuras izrādīja interesi apgūt jaunas prasmes. Vēlam veiksmi un izdošanos sievietēm arī nākotnē, ” ar pateicības vārdiem dalās Annija Prisjolkova Bottiglieri, AAE vēstniecības pārstāve. 

 

“LSK patiesi novērtē salīdzinoši nesen uzsākto, taču aktīvo un pozitīvo sadarbību ar AAE vēstniecību un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Sociālā atbalsta sniegšana grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem ir viena no LSK prioritātēm. Šī iemesla dēļ  šis projekts ir īpašs, ne tikai tāpēc, ka tajā sievietes apguva jaunas prasmes, bet arī tāpēc, ka šīs prasmes viņas varēs pielietot nākotnē, lai patstāvīgi un finansiāli nodrošinātu sevi un savas ģimenes, ” Uldis Līkops, LSK ģenerālsekretārs. 

LSK izsaka pateicību Daugavpils komitejai par iesaistīšanos projektā un veiksmīgu tā īstenošanu!

Kopā varam palīdzēt!

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā ĢIMENES ASISTENTUS uz nenoteiktu laiku

22.martā 2023 Sociālais atbalsts
Darbs Rīgā. Aicinām interesentus iesniegt motivācijas vēstuli un CV līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Asins donoru dienas Cēsīs

21.martā 2023 Komitejas
14. martā Cēsīs uz donoru dienu ieradās 129 cilvēki.

LSK Budapeštā tiekās ar starptautiskā projekta “EU4Health” partneriem

Februāra izskaņā LSK pārstāvji Budapeštā, Ungārijā piedalījās starptautiskā projekta “EU4Health – kvalitatīvas un savlaicīgas psiholoģiskās pirmās palīdzības sniegšana cilvēkiem, kurus skārusi Ukrainas krīze Ukrainā un ietekmētajās valstīs” atklāšanas pasākumā, kurā tikās ar projekta partneriem no citu valstu Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām, Starptautiskās SKSP federācijas (SKSPF) un SKSPF Psihosociālā atbalsta centra pārstāvjiem.  Vairāku dienu garumā notika …