Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

2022. gada 16. maijā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Daugavpils komitejā uzsākts projekts “Šūšanas apmācības sociālās diskriminācijas riskam pakļautām sievietēm”. Projekta mērķis ir 10 šūšanas pamatos apmācītas trūcīgas, maznodrošinātas un sociālajam riskam pakļautas sievietes, kuras gūtās zināšanas un prasmes pēc projekta varēs pielietot, lai finansiāli nodrošinātu sevi un savu ģimeni. 

Projekta norises laiks: 2022. gada 16. maijs – 2022. gada 30. jūnijs.

Norises vieta: Daugavpils, LSK Daugavpils Komiteja, 18. novembra iela 197V.

Finansētājs: Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība Rīgā, Sharjah starptautiskā labdarības organizācija (Sharjah Charity Organization) 

Budžets: 5900 EUR

Projekta aktivitātes:

  • dalībnieču piesaiste un atlase sadarbībā ar pilsētas Sociālo dienestu;
  • praktiskas šūšanas apmācības 10 sievietēm 150h garumā diplomēto sūšanas pasniedzēju Marijas Arhipovas un Elvīras Azrevičas vadībā;
  • projekta noslēguma pasākums ar finansētāja, projekta dalībnieku, pašvaldības un vietējo mediju pārstāvju dalību;
  • projekta ilgtspējības nodrošināšana. 

Projekta ilgtspējības nodrošināšana

  • Pēc projekta beigām visām dalībniecēm, kas regulāri apmeklējušas nodarbības un apguvušas šūšanas prasmes, saņemot pasniedzēju pozitīvu atzinumu par spēju strādāt patstāvīgi un iesniedzot tālākās darbības plānu, LSK Daugavpils komiteja ar nodošanas-pieņemšanas aktu nodod dalībniecēm īpašumā šujmašīnu.
  • Gadījumā, ja dalībniece apmācības nepabeidz un neiegūst pasniedzēju izsniegtos atzinumus par šūšanas prasmju apguvi, šujmašīna nonāk LSK Daugavpils komitejas pārziņā, lai arī pēc projekta beigām varētu apmācīt cilvēkus, kas vēlas apgūt šūšanas prasmes, kā arī strādāt sociālajā uzņēmumā (SU), kas izpilda dažādus pasūtījumus.
  • LSK Daugavpils komiteja turpmāk paredz sociālā uzņēmuma izveidi, kurā projekta dalībnieces varēs strādāt kā pašnodarbinātas personas, pildot SU pasūtījumus. Projekta dalībnieces varēs strādāt arī patstāvīgi, pildot privātus pasūtījumus.

Projekta koordinatore LSK sekretariātā: Solvita Bespalova, solvita.bespalova@redcross.lv, kontaktpersona LSK Daugavpils komitejā Helēna Soldatjonoka, helena.soldatjonoka@inbox.lv.


Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

Ziņa publicēta 09.08.2022.

Daugavpilī noslēdzies LSK un Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Latvijā projekts “Šūšanas apmācības sociālās diskriminācijas riskam pakļautām sievietēm”.

LSK Daugavpils komitejā no 16. maija līdz 30. jūnijam tika īstenots projekts, kuru ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Latvijā atbalstu finansēja Sharjah starptautiskā labdarības organizācija (Sharjah Charity Organization).

Projekta mērķis bija šūšanas pamatos apmācītas trūcīgas vai maznodrošinātas un sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes, kuras gūtās prasmes pēc projekta var pielietot, lai finansiāli nodrošinātu sevi. 

Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

28. jūlijā komitejas telpās notika projekta noslēguma pasākums – tajā tika sveiktas projekta dalībnieces un pasniedzējas. Pateicības vārdus izteica Annija Prisjolkova-Bottiglieri, AAE vēstniecības pārstāve, Uldis Līkops, LSK ģenerālsekretārs, Helēna Soldotjonoka, LSK Daugavpils komitejas priekšsēdētāja un Solvita Bespalova projekta koordinatore.

Pasākumā viesojās arī šūšanas fabrikas „Klar” direktore Klaudija Ļitvinoviča, kura iedvesmoja sievietes arī turpmāk darboties šūšanas nozarē, jo, kā viņa atzina, tieši šī amata pratēji Daugavpils reģionā pietrūkst.

Tāpat, visus projektā iesaistītos sveica Nataļja Kožanova, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Daugavpils pašvaldībā.

Pasākuma laikā ikvienam bija iespēja apskatīt izstādītos projekta dalībnieču darbus – bērnu apģērbu komplektus, mīkstās rotaļlietas, priekšautus, cepures, somas.

Pasākums aizvadīts sirsnīgā un muzikālā gaisotnē.

“Vēstniecība vienmēr ir centusies atbalstīt tos Latvijas cilvēkus, kuriem palīdzība nepieciešama visvairāk ne tikai Rīgā, bet arī sasniedzot iespējami vairāk citus reģionus. Pateicoties Sharjah labdarības organizācijai, mums bija iespēja aizvest šo projektu uz Daugavpili, un mēs esam priecīgi par sasniegtajiem rezultātiem. Paldies LSK par tā aktīvo iesaisti šūšanas projektā un sievietēm, kuras izrādīja interesi apgūt jaunas prasmes. Vēlam veiksmi un izdošanos sievietēm arī nākotnē, ” ar pateicības vārdiem dalās Annija Prisjolkova Bottiglieri, AAE vēstniecības pārstāve. 

 

“LSK patiesi novērtē salīdzinoši nesen uzsākto, taču aktīvo un pozitīvo sadarbību ar AAE vēstniecību un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Sociālā atbalsta sniegšana grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem ir viena no LSK prioritātēm. Šī iemesla dēļ  šis projekts ir īpašs, ne tikai tāpēc, ka tajā sievietes apguva jaunas prasmes, bet arī tāpēc, ka šīs prasmes viņas varēs pielietot nākotnē, lai patstāvīgi un finansiāli nodrošinātu sevi un savas ģimenes, ” Uldis Līkops, LSK ģenerālsekretārs. 

LSK izsaka pateicību Daugavpils komitejai par iesaistīšanos projektā un veiksmīgu tā īstenošanu!

Kopā varam palīdzēt!

 


Apmācību uzsākšana, 2022. gada 16. maijā