Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kontaktinformācija Kontaktpersona

 

 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbībā ar Rīgas Sociālo dienestu, nodrošina ģimenes asistenta pakalpojumu – tas ir sociālās rehabilitācijas pakalpojums personas dzīvesvietā, kas personai nodrošina atbalstu un apmācību sociālo prasmju un iemaņu apgūšanā:

  • bērnu aprūpē un audzināšanā;
  • patstāvīgas dzīves uzsākšanā;
  • mājsaimniecības vadīšanā;
  • nodarbinātības jautājumu risināšanā.

Ģimenes asistenta pakalpojums ir pieejams:

  • jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes, kuriem nav pietiekamu prasmju un iemaņu patstāvīgas dzīves uzsākšanai;
  • ģimenēm ar bērniem, kurām nav pietiekamu prasmju un iemaņu bērnu audzināšanā un aprūpē;
  • pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un personām ar pazīmēm par garīga rakstura traucējumiem, kurām nepieciešams atbalsts un apmācība sociālo prasmju apgūšanā, tai skaitā nodarbinātības jautājumu risināšanā un mājsaimniecības vadīšanā.

Pakalpojumu piešķir Rīgas Sociālais dienests, izvērtējot personas vajadzības – lai saņemtu sociālā dienesta norīkojumu ģimenes asistenta pakalpojumam, personai, kura atbilst kādai no augstāk miētajām mērķa grupām, jāvēršas sociālajā dienestā un jāiesniedz iesniegums ģimenes asistenta pakalpojuma saņemšanai. Par pakalpojuma saņemšanu klientam nav jāmaksā, taču ir pienākums sadarboties ar Rīgas Sociālo dienestu un aktīvi iesaistīties savu problēmu risināšanā, sniegt patiesas ziņas par savu sociālo situāciju, ievērot pakalpojuma sniedzēja noteikto pakalpojuma saņemšanas kārtību, tai skaitā sadarboties ar ģimenes asistentu.

Tiesības sniegt ģimenes asistenta pakalpojumu ir personām, kuras ieguvušas augstāko izglītību sociālajā darbā, sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas jomā, augstāko izglītību pedagoģijā vai psiholoģijā, vai profesionālo vidējo izglītību sociālās vai veselības aprūpes jomā.

Ja zināt kādu, kuram nepieciešams ģimenes asistenta pakalpojums vai vēlaties kļūt par ģimenes asistentu, esat laipni aicināts sazināties ar mums.