Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” kopš 2021. gada 3. septembra īsteno projektu „ELP[A] 3 – Elpo, lai priecātos 3”.

Projekta īstenošanas periods: 2021. gada 3. septembris – 2022. gada 2. septembris.

Projekta mērķis: sekmēt 180 Latvijā dzīvojošu jauniešu (13-30 g. vecumā) mentālo veselību, papildinot viņu zināšanas par mentālo veselību, mazinot stereotipus un potenciālos riskus mentālās veselības traucējumiem jauniešu vidū.

Projekta īstenošanas vieta: Rīga, Latvija

Projekta galvenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti:

Galvenās aktivitātes:

 • Informatīvi semināri jauniešiem (15-30 gadi) par mentālo veselību:
 1. seminārs “Dzīvot!?” pasākums tēma – jauniešu pašnāvības;
 2. seminārs “Vārdi kā ierocis” semināra tēma – mobings jauniešu vidū;
 3. seminārs “(Ne)atkarība” par jauniešu atkarībām;
 4. aktivitāšu diena “Laiks elpai”;
 • Mentālās veselības vēstnešu apmācības;
 • Sagatavoto mentālās veselības vēstnešu vadītas 4 nodarbības jauniešiem skolās un citās iestādēs.

Rezultātu izplatīšana.
Galvenie rezultāti:

 • Sekmēta 180 jauniešu mentālā veselība, papildinot viņu zināšanas par mentālo veselību, mazinot stereotipus un potenciālos riskus mentālās veselības traucējumiem jauniešu vidū;
 • Organizēti 4 publiski pasākumi;
 • Sagatavoti 16 mentālās veselības vēstneši un novadītas 4 nodarbības jauniešiem skolās un citās iestādēs.

Projekta kopējais budžets: EUR 6888

Projekta koordinatore: Viola Daniela Kiseļova, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” brīvprātīgā,  e-pasts: kiselovaviola@gmail.com.

Atbalsta persona: Sigita Skujiņa, e-pasts: sigita.skujina@redcross.lv

Projekts “Elpo, lai priecātos 3” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Ar vērienīgu mentālās veselības dienu noslēdzas projekts “Elpo, lai priecātos 3”

Ziņa publicēta 01.08.2022.

LSK projekta “ELP[A] 3” noslēgumā 2. jūlijā Lastādijā norisinājās jauniešu mentālās veselības diena “Laiks elpai”. Dienas garumā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs.

 • Diena iesākās ar mentālās veselības vēstnešu nodarbību “Kad mērs ir pilns”. Nodarbībā jaunieši domāja par lietām, aktivitātēm, cilvēkiem, kas palīdz justies labāk, veidojot savu pirmās palīdzības aptieciņu savai garīgajai veselībai.
 • Sekoja jogas un meditācijas nodarbība Lienes Kraujas vadībā, ļaujoties kustībai un mieram.
 • Mākslas terapijā Alīna Anna Pitkeviča jauniešiem ļāva izpausties radoši, caur mākslu meklējot veidus mieram un harmonijai.
 • Dienas noslēgumā sekoja vērtīga paneļdiskusija “Prātnīca. Jauniešu mentālās veselības izaicinājumi”, kurā speciālisti diskutēja un skaidroja mentālās veselības nianses jauniešu vecumā, kas tiek darīts, lai to uzlabotu un kur vērsties pēc palīdzības.
 • Vakarā ar muzikālu priekšnesumu iepriecināja mūziķis Tom Simo. Lietus netraucēja izbaudīt mūziku un vērtīgas dienas noslēgumu.

Visas dienas garumā aktivitātes, darbnīcas un sarunas norisinājās arī pie organizācijām “OGLE”, “Piedzīvojumu gars”, TREPES projekts “Spārni”.

Lai visiem būtu laiks mierīgai elpai! 

Jauniešu mentālās veselības diena “Laiks elpai” tiek organizēts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) projekta “Elpo, lai priecātos 3” ietvaros. Projekts “Elpo, lai priecātos 3.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne apmāca brīvprātīgos – jauniešu mentālās veselības vēstnešus

Ziņa publicēta 28.12.2021.

Decembrī noslēdzās jauniešu mentālās veselības vēstnešu apmācību 1. posms, kas īstenots solidaritātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Jaunatnes (LSKJ) projekta “Elpo, lai priecātos 3” ietvaros.

Brīvprātīgie jaunieši kopā ar jomas ekspertēm Ievu Muižnieci un Lieni Vītolu, ārstēm-rezidentēm bērnu psihiatrijā, pētīja gan biežāk izplatītos jauniešu mentālās veselības traucējumus, gan to novēršanas iespējas. Kopā ar LSK Jaunatnes vadītāju Sigitu Skujiņu topošie jauniešu mentālās veselības vēstneši pētīja neformālās izglītības metodes un nodarbību veidošanas pamatprincipus.

2022. gada pirmajā ceturksnī apmācītie brīvprātīgie dosies uz skolām  jauniešu centriem, lai aicinātu jauniešus pievērst uzmanību savai mentālajai veselībai un rūpēm par to. Projekta komanda iecerējusi organizēt vairākus informatīvus pasākumus par jauniešu mentālo veselību. Aicināts būs ikviens.

 1. Aicinām sekot līdzi projekta aktivitātēm LSKJ Instagram kontā.
 2. Vizuāli materiāli par jauniešu mentālo veselību ar iekļautiem dažādiem uzdevumiem, testiem, bez maksas pieejami šeit.

Aktivitātēs tiek ievēroti epidemioloģiskās drošības noteikumi.

Projekts “Elpo, lai priecātos 3” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 


Projekts ‘’ELP[A]3’’ izsludina pieteikšanos jauniešu mentālās veselības vēstnešu apmācībām

Ziņa publicēta 27.10.2021.

Ir sākusies pieteikšanās biedrības ‘’Latvijas Sarkanais Krusts’’ struktūrvienības ‘’Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne’’ īstenotā projekta “ELP[A]3 – Elpo, lai priecātos 3” mentālās veselības vēstneša apmācībām’’, kas norisināsies šī gada novembrī un decembrī.

Četru tikšanās reižu laikā 16 topošie mentālās veselības vēstneši – jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem –  ar neformālās izglītības metožu palīdzību, apgūs teorētiskas zināšanas, kā arī praktiskas iemaņas saistībā ar pusaudžu mentālās veselības jautājumiem. Mentālās veselības vēstnešu apmācību galvenais mērķis ir sagatavot jauniešus/ vienaudžu izglītotājus, kuri pēc apmācībām tālāk nodos savas zināšanas skolu un jaunatnes centru jauniešiem, veidos diskusijas ar skolēniem un sniegs informāciju par to, kur jaunietim vērsties pēc palīdzības, ja radušās ar mentālo veselību saistītas problēmas. 

Apmācību programma:

13. un 28. novembris:

 • jauniešu mentālā veselība, mentālās veselības traucējumi (depresija, panika, ēšanas traucējumi) –  kā tos atpazīt un sniegt palīdzību;
 • apzinātība un pašpalīdzības;
 • katram vecumposmam raksturīgās uzvedības un psihes īpatnības.

2. un 6. decembris: 

 • neformālās izglītības metodes un kā tās izmantot komunikācijā ar jauniešiem;
 • mācību programmas izstrādes pamati.

11. decembris (noslēgums): 

 • nodarbību plāna izveide individuāli vai grupās, plāna prezentācija, saņemot atgriezenisko saiti no apmācību vadītājiem. Izveidotos plānus dalībnieki izmantos, dodoties uz skolām un jaunatnes centriem, kur vadīs mentālās veselības nodarbības saviem vienaudžiem.

Apmācību vadītāji:

Liene Vītola – 3. gada bērnu psihiatrijas rezidente;
Ieva Muižniece – 3. gada bērnu psihiatrijas rezidente;
Sigita Skujiņa – jaunatnes lietu un neformālās izglītības speciāliste.  

Pieteikties apmācībām var Rīgā un Rīgas reģionā dzīvojošie jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Pieteikuma anketā jāatklāj sava motivācija piedalīties apmācībās. Tiks atlasīti tie jaunieši, kuri būs izrādījuši vislielāko interesi, ir augsti motivēti mācīties un arī pēc projekta beigām vēlēsies piedalīties mentālās veselības veicināšanas aktivitātēs. 

Pieteikšanās ‘’Mentālās veselības vēstneša apmācībām’’ no 27. oktobra līdz 8. novembrim, plkst 18:00.

Projekts “Elpo, lai priecātos 3.” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.


LSK Jaunatne uzsākusi projektu par jauniešu mentālo veselību

Ziņa publicēta 26.10.2021.

Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” kopš 2021. gada 3. septembra īsteno projektu „ELP[A] 3 – Elpo, lai priecātos 3”.

Tā mērķis ir sekmēt 180 Latvijā dzīvojošu jauniešu (13-30 g. vecumā) mentālo veselību, papildinot viņu zināšanas par mentālo veselību, mazinot stereotipus un potenciālos riskus mentālās veselības traucējumiem jauniešu vidū.

Projekta galvenās aktivitātes ir:

 • Informatīvi semināri jauniešiem (15-30 gadi) par mentālo veselību:
 1. seminārs “Dzīvot!?” pasākums tēma – jauniešu pašnāvības;
 2. seminārs “Vārdi, kā ierocis” semināra tēma – mobings jauniešu vidū;
 3. seminārs “(Ne)atkarība” par jauniešu atkarībām;
 • aktivitāšu diena “Laiks elpai”;
 • Mentālās veselības vēstnešu apmācības;
 • Sagatavoto mentālās veselības vēstnešu vadītas 4 nodarbības jauniešiem skolās un citās iestādēs.

Projekts “Elpo, lai priecātos 3” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.