Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Uzsākta jauna kampaņa, lai palīdzētu mātēm, kuras atrodas kara zonās

Papildināts 03.06.2021.

Noslēgusies starptautiskā labdarības kampaņa, ko maijā īstenoja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sadarbībā ar Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju. Kampaņas mērķis bija palīdzēt māmiņām ar bērniem, kurus dažādās vietās pasaulē ietekmējuši bruņoti konflikti un kari, atstājot bez mājām, atņemot ģimenes locekļus un atstājot bez pietiekamiem līdzekļiem ikdienas vajadzību nodrošināšanai.

Sirsnīgs paldies ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš nepalika vienaldzīgs, iesaistījās un ziedoja! Pateicoties saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem un LSK līdzmaksājumam Starptautiskajai Sarkanā Krusta komitejai tiks pārskaitīti EUR 300, kas dos iespēju nodrošināt vairākas konfliktu zonās dzīvojošās ģimenes ar ēdienu.

Ja turpmāk vēlaties veikt ziedojumus, palīdzot karā cietušajām ģimenēm, aicinām veikt bankas pārskaitījumu, maksājuma mērķī norādot “ICRC, pārtika ģimenēm“.
Saņēmējs: Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
Reģistrācijas Nr.: 40008002279
Bankas konts ziedojumiem: LV28HABA0140J04577004
Banka: A/S Swedbank
Bankas kods: HABALV22

Tikai kopā mēs varam padarīt šo pasauli par labāku vietu ikvienam. Paldies! Kopā varam palīdzēt!


Publicēts 09.05.2021.

Par godu Mātes dienai, Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (SSKK) un Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības nacionālās biedrības, tostarp biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), uzsāk jaunu kampaņu, lai izceltu konflikta zonās dzīvojošo sieviešu drosmi, pārvarot ievērojamas ikdienas grūtības.

Sievietes karā saskaras ar milzīgiem riskiem: seksuālu vardarbību, pārvietošanu uz nometnēm un grūtībām nodrošināt pārtiku, pajumti, veselības aprūpi un izglītību sev un saviem bērniem. Nereti tās var sastapt, stāvot rindā pēc pārtikas pakām vai tīrot gružus tranzīta nometņu patversmju teritorijās. Daudzām sievietēm ir proaktīva loma miera veidošanā un sociālajā atjaunošanās procesā pēc konflikta beigām. Pētījumā ar nosaukumu Sievietes un karš”, kas tika publicēts pirms divdesmit gadiem, SSKK aplūkoja riskus, ar kuriem saskaras sievietes, un viņu svarīgo lomu krīžu laikā un pēc tām. Divas desmitgades vēlāk šie riski un pienākumi nav mainījušies, un stāsti, ar kuriem sievietes dalās ar SSKK komandām, ir saistīti ar tām pašām problēmām un cīņām.

“Ir svarīgi apzināties, cik smagi sievietes konflikta valstīs cenšas uzturēt ģimenes dzīvi, nodrošināt pārtiku un izglītību saviem bērniem, šīs jaunās kampaņas līdzekļi palīdzēs mums atvieglot slogu, atbalstot sievietes un ģimenes, kurām tā nepieciešama,”

sacīja Daniels Litldžons-Karrillo (Daniel Littlejohn-Carrillo), SSKK resursu mobilizācijas vadītājs.

Nigērijas ziemeļaustrumos astoņdesmit procenti cilvēku, kuri konflikta dēļ spiesti pamest savas mājas, ir bērni un sievietes. Aiša Idrisa Java (Aisha Idrisa Jawa) ir viena no tām. Kopš brīža, kad bruņoti vīrieši nogalināja viņas vīru, viņai vienai nākas audzināt bērnus pārvietoto personu nometnē. Aiša nomentē dzīvo kopā ar divām jaunākajām meitām, par kurām viņa nevar neuztraukties:

“Mani uztrauc manu bērnu, īpaši manu meitu, nākotne. Ja es nebūtu ar saviem bērniem, kāda būtu viņu dzīve?”

saka Aiša Idrisa Java.

Nigērijas ziemeļaustrumos cilvēku skaits, kuriem nepieciešama ārkārtas humānā palīdzība, kopš COVID-19 uzliesmojuma ir pieaudzis no 7,9 miljoniem 2020. gada sākumā līdz vairāk nekā 10,6 miljoniem šobrīd. Sarkanais Krusts atbalsta Aišu un daudzas citas mātes kara plosītajās valstīs – sievietes, kuru apņēmība, drosme un pašatdeve nes cerību nākamajām paaudzēm.

Šo jauno iniciatīvu – Viena kampaņa – īsteno SSKK, kas palīdz ģimenēm, kas uzturas konfliktu zonās, un pieaicinātie Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības partneri. Atsaucoties uz aicinājumu, 2021. gada maijā LSK īsteno labdarības kampaņu, kurā ar iedzīvotāju finansiālo ziedojumu palīdzību plānots palīdzēt bruņotos konfliktos cietušajām māmiņām ar bērniem, nodrošinot viņus ar tik ļoti nepieciešamajām pārtikas pakām. Kampaņā iesaistījušās arī Austrijas, Zviedrijas, Kostarikas, Amerikas Savienoto Valstu, Islandes, Brazīlijas, Šveices, Somijas un Norvēģijas Sarkanā Krusta nacionālās biedrības.

Lai palīdzētu māmiņām ar bērniem, aicinām zvanīt uz 90006381, ziedojot EUR 1.42. Ar vienu zvanu nodrošināsi ģimeni ar ēdienu vienai dienai.

Ziedot iespējams arī ar bankas pārskaitījumu, maksājuma mērķī norādot “ICRC, pārtika ģimenēm”:

Saņēmējs: Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Reģistrācijas Nr.: 40008002279

Bankas konts ziedojumiem: LV28HABA0140J04577004

Banka: A/S Swedbank
Bankas kods: HABALV22

Paldies par Jūsu atsaucību! Kopā varam palīdzēt!

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.